miniPRZEWODNIK Zakynthos


Przewodnik po Zakynthos


Umiłowanie tradycyjnego jedzenia skłoniło mnie do nauki pieczenia lokalnych sucharów. Połączenie prostych składników jak wino, oliwa z oliwek, rodzynki, anyż, cynamon i goździki budzi we mnie wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to pomagałam mojej babci w ugniataniu ciasta na suchary.Dionysia Therianou,
właścicielka Therianos Family Farm

IDEALNY
JEDEN DZIEŃ

Wybierz się w rejs wokół wysepki Marathonisi i zażyj kąpieli morskiej w jej lazurowych zatokach. Marathonisi nie jest zamieszkana ani zagospodarowana, nie ma ani jednego sklepu czy tawerny, za to porastają ją oliwne gaje i zielone lasy dębowe i sosnowe. To jedno z ulubionych miejsc lęgowych chronionych żółwi Caretta Caretta oraz fok morskich Monachus Monachus.

ATRAKCJE
TURYSTYCZNE

JASKINIE
BLUE CAVES

dostępne są tylko od strony morza. Nazwa pochodzi od niezwykłego widowiska, jakie rozgrywa się w ich wnętrzu - błękitne refleksy na ścianach tworzą wręcz magiczną atmosferę. Łuki powstałe przez tysiące lat erozji pozwalają na przepływanie między jaskiniami.

XIGIA

zatoka ma naturalne SPA. W tym miejscu znajduje się bowiem ujście źródeł siarkowych bezpośrednio do morza.

ZATOKA WRAKU

spoczywający tu wrak statku przemytników papierosów sprawia, że to najbardziej fotografowana plaża na Zakynthos.

ŻÓŁW MORSKI
CARETTA CARETTA

symbol wyspy, gatunek niestety zagrożony. Występuje jedynie w obrębie basenu Morza Śródziemnego. Żółwie mogą osiągnąć 1,2 metra długości i 100 kg wagi. Samica składa jaja między czerwcem a sierpniem. Od tysiącleci żyją wokół wyspy Zakynthos. Zobaczyć je można w zatokach Laganas i Gerakas. Uwaga! Zwróć uwagę na przepisy chroniące żółwie i przestrzegaj ich.

MIEJSCA, KTÓRE
WARTO ODWIEDZIĆ
KIPSELI

Ciche i spokojne miasteczko ma charakter tradycyjnej greckiej wioski otoczonej gajami oliwnymi i lasami. W okolicy znajduje się kilka ładnych piaszczystych plaż - w Pachi Ammos i Agios Konstantinos, które z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę turystów.

PLANOS/TSILIVI

Jedne z modniejszych kurortów na wyspie. W ciągu dnia polecamy odpoczynek na piaszczystych plażach, a wieczorem kolację w jednej z licznych tawern. Małe Planos wchłonięte przez Tsilivi zapewnia spokojniejszy nocleg, a już sama droga do niego to okazja do miłego spaceru lub biesiadowania w jednej z licznych restauracji.

KALAMAKI

Ta miejscowość z malowniczą piaszczystą plażą, z ciepłymi i płytkimi wodami rozciąga się na około 3 km, aż do połączenia z Laganas i Agios Sostis. Jest to teren chroniony ze względu na miejsca lęgowe żółwi Caretta Caretta, więc niedozwolony jest wstęp na plaże Kalamaki przed wschodem lub po zachodzie słońca.


LAGANAS

Ma plażę o długości ok. 9 km, uważaną za jedną z najdłuższych i najpiękniejszych w Grecji, która umożliwia uprawianie większości sportów morskich. Okolica oferuje bogate życie nocne, gdzie można wybierać spośród wielu klubów i restauracji. Jednocześnie Laganas jest znane na całym świecie, ponieważ jest to naturalne siedlisko chronionych żółwi Caretta Caretta.

PORTO KOUKLA

Niezwykle spokojna miejscowość wypoczynkowa usytuowana przy malowniczej Zatoce Laganas, położona ok. 4 km od znanego kurortu Laganas. Jej uroki doceni każdy, kto pragnie odpocząć od gwaru wielkich miast i spędzić wakacje w urokliwym miejscu.

VASSILIKOS

To jeden z najbardziej urokliwych półwyspów na Zakynthos. Charakterystyczne są tutejsze niewielkie piaszczyste zatoczki i hotele położone na wzgórzach. Wszystko to tworzy niezapomniany krajobraz. Idealne miejsce na spokojne rodzinne wakacje albo na romantyczny wypoczynek we dwoje.


Galeria

Nasze
Hotele

wycieczki
fakultatywne

Wielka grecka wycieczka
28 EUR dorosły
15 EUR dziecko
Tę fascynującą wycieczkę zaczniemy od punktu widokowego w miejscowości Katastari, z którego będziemy podziwiać panoramę na sąsiednią wyspę Kefalonię oraz Zatokę Alykes. Następnie zwiedzimy Askos – największy naturalny park krajobrazowy w południowo–zachodniej Grecji. Kolejną atrakcją będą Błękitne Groty i Przylądek Skinari, gdzie wykąpiemy się w turkusowej wodzie. Następnie z punktu widokowego będziemy podziwiali jedną z 10 najpiękniejszych na świecie plaż, czyli Zatokę Wraku. Zwiedzimy również monastyr w Anafonitrze, a w greckiej tawernie skosztujemy tradycyjnej kuchni. Zawitamy również do tłoczni oliwy i winiarni, gdzie będziemy mieli możliwość spróbowania miejscowego wina. To będzie prawdziwa Wielka Grecka Wycieczka!

Czas trwania: 08:30 – 17:00
Kefalonia – kolorowy zawrót głowy
47 EUR dorosły
32 EUR dziecko
Całodzienna wycieczka na pobliską, tajemniczą wyspę Kefalonię. Cudowne, zapierające dech w piersiach widoki, wyjatkowej urody plaże, wspaniałe turkusowe morze i małe wioski rybackie - to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na Państwa podczas tej wyprawy. Zaczyna się ona przeprawą promową z portu Ag. Nikolaos, znajdujacego się na północy wyspy Zakynthos. Po dopłynieciu do portu Pessada na Kefalonii przjedziemy autokarem do monastyru Ag. Gerasimos – patron wyspy. Kolejnym przystankiem są zapierające dech w piersiach jaskinie Drogarati i Melissani. Jaskinia Drogarati zwana jest Smoczą Jaskinią ze względu na urzekające formację skalne (stalaktyty i stalagmity), które sprawiają wrażenie jakby się wchodziło do paszczy smoka. Ogromnych rozmiarów jaskinia Melissani wraz z podziemnym jeziorem jest fenomenem geologicznym na skalę światową. Światło słoneczne wpada przez zapadnięty strop, przepięknie oświetlając jej wnętrze. Woda przybiera niesamowity błękitno – turkusowy kolor, a światło słoneczne tworzy na ścianach bajkowe kształty i cienie. Kolejnym obowiązkowym postojem jest Myrtos – punkt widokowy na najpiękniejszą plaże Kefalonii. W trakcie wycieczki mamy równiez czas na lunch w tradycyjnej greckiej tawernie w okolicy miejscowości Agia Efimia. Wycieczkę zakończymy wizytą w stolicy – Argostoli, gdzie zwiedzimy centrum tego malowniczo położonego miasta. Do ceny należy doliczyć koszty wstępu do atrakcji.

Czas trwania: 07:30 – 20:30
Olimpia - kolebka igrzysk
58 EUR dorosły
42 EUR dziecko
Odwiedziny w Antycznej Olimpii to przede wszystko okazja do zobaczenia kolebki igrzysk olimpijskich oraz bliskie spotkanie z antyczną Grecją. Tego dnia przeprawiamy się do kontynentalnej części Grecji - na Peloponez. Olimpia to jedno z najważniejszych sanktuariów antycznej Grecji, gdzie przez ponad tysiąc lat rozgrywane były ogólnogreckie igrzyska. To w tym miejscu na kilka dni spotykali sie grecy z całego świata, aby oddać cześć Zeusowi i walczyć o zwycięstwo, sławę i zaszczyty. Sanktuarium Zeusa Olimpijskiego jest jednym z największych w Grecji. A posąg Zeusa należał do siedmiu cudów antyczego świata. Fantastyczne spotkanie z historią antycznej Grecji. Przeprawa morska do Killini trwa ok. 1 h 15 minut. Następnie godzinny przejazd do Olimpii wzdłuż zachodniego wybrzeża Peloponezu, jednego z najciekawszych greckich regionów. Podczas wycieczki zwiedzimy muzeum archeologiczne, gdzie zobaczymy jedne z najciekawszych przykładów sztuki klasycznej. Miedzy innymi: posąg Hermesa czy piękne frontony świątyni Zeusa. Podczas spaceru po wykopaliskach archeologicznych zobaczymy: gimnazjon, palestrę, świątynię Zeusa Olimpijskiego czy świątynię Hery. Będzie też okazja do zobaczenia stadionu olimpijskiego - głównej i pierwszej areny Olimpijskiej, zobaczymy gdzie odpala sie regularnie znicz olimpijski przed nowożytnymi igrzyskami. Wykopaliska archeologiczne i muzeum są uznawane za jedne z najciekawszych na świecie. To miejsce zachwyca każdego i powinno być punktem obowiązkowym pobytu w Gr

Czas trwania: 08:30 – 19:00
Spotkanie z zółwiami Caretta Caretta
29 EUR dorosły
15 EUR dziecko
Z hotelu przejedziemy do portu w miejscowości Ag. Sostis. Port usytuowany jest tuż przy pięknej zatoce Laganas. Niewielkimi stateczkami wyruszymy na poszukiwanie żółwi Caretta Caretta. Podczas miłego rejsu, oprócz żółwi, podziwiać będziemy imponujace klify oraz jaskinie, dowiemy się również wiele ciekawych informacji o życiu tych interesujących zwierząt. Przy przylądku Keri wpłyniemy do jednej z jaskiń i zrobimy sobie przerwę na kąpiel. Udamy się również w pobliże wyspy w kształcie żółwia - Marathonisi. Będzie to kolejna okazja na kąpiel w turkusowych wodach. Cały nasz rejs odbywać się będzie na wodach Narodowego Parku Morskiego. Żółwie stały się symbolem wyspy Zakynthos i jest to jedyne miejsce gdzie można spotkać je w naturalnym środowisku.

Czas trwania: 08:30 – 13:00
Rejs pirata
32 EUR dorosły
18 EUR dziecko
W godzinach porannych wypływamy z portu w Zakynthos, gdzie dowozi nas autokar i zaczynamy rejs naszym pirackim statkiem. Przepływamy wschodnim wybrzezem mijając po drodze miejscowości Tsilivi, Tragaki, Alykanas, Alykes aż do plaży Xigii, gdzie będzie okazja do kąpieli w siarkowych wodach znanych z swoich właściwości leczniczych - miejsce to nazywane jest naturalnym SPA. Po kąpieli przepłyniemy w okolice portu Ag. Nikolaos, gdzie będzie okazja obejrzenia i sfotografowania zewnątrz przepięknych i znanych na całym świecie "Blue Caves" czyli Błękitnych Grót. Następnie udamy się w stronę Zatoki Wraku (czyli po grecku Navagio), gdzie zatrzymamy się na godzinny postój. W trakcie postoju będziemy mogli popływać w lazurowych wodach Morza Jońskiego, korzystać z promieni słonecznych na najpopularniejszej plaży w Grecji oraz zobaczyć z bliska słynny wrak a to wszytko utrwalić oczywiście na zdjęciach. Po plażowaniu popłyniemy wzdłuż pięknego, klifowego zachodniego wybrzeża , aż do południowego przylądka wyspy. Ostatni przystanek czeka nas przy przylądku Keri, gdzie będziemy mogli popływać oraz ponurkować we wspaniałych jaskiniach. Po kąpieli przepłyniemy wzdłuż zatoki Laganas (teren Narodowego Parku Morskiego) i z pokładu statku zobaczymy żółwią wyspę Marathonisi. Będąc ponownie na wschodnim wybrzeżu zobaczymy popularne plaże półwyspu Vasilikos. Nasz rejs wokół wyspy zakończymy w stolicy, gdzie piraci wypuszczą nas na ląd. Będzie to niezapomniana przygoda i okazja do zobaczenia wyspy

Czas trwania: 08:30 – 18:00
Zakynthos nocą
19 EUR dorosły
11 EUR dziecko
Popołudniową porą przyjeżdzamy do malowniczej stolicy wyspy – miasta Zakynthos. Pierwsze kroki kierujemy na wzgórze Bohali gdzie mieściła się twierdza wenecka. Ten punkt widokowy umożliwia nam podziwianie pięknej panoramy miasta i zatoki wraz z portem. W oddali widać równeż wzgórza Vasilikos. Później zjeżdżamy autokarem w dół i rozpoczniemy zwiedzanie stolicy od kościoła św. Dionizosa, gdzie złożone są relikwie patrona wyspy. Jest to jeden z 3 budynków w stolicy ocalałych po trzęsieniu ziemi w 1953r. Następnie promenadą i ulicą Alexandro Roma dochodzimy do placu św. Marka gdzie mamy czas wolny by poczuć klimat tego miejsca. Podczas spaceru przekażemy wiele ciekawostek związanych z historią miasta, jego mieszkańcami, zwyczajami oraz informacje o codziennym życiu w stolicy. Pamiętajmy o tym, że w Grecji to właśnie wieczorem można spotkać tutejszych mieszkańców i usłyszeć dźwięki muzyki dobiegające z loaklnych tawern. Późnym wieczorem wracamy do hoteli.

Czas trwania: 18:00 – 20:30
Zatoka wraku All Inclusive
42 EUR dorosły
23 EUR dziecko
Z hotelu przejedziemy malowniczym północno- zachodnim wybrzeżem wyspy dojeżdżając da malowniczego portu zwanego Porto Vromi. Ta naturalna zatoka znana jest przede wszystkim z zapierających dech widoków, błękitnych jaskiń i co najważniejsze - z wizerunku twarzy boga mórz i oceanów Posejdona, wyrzeźbionego przez matkę naturę na zboczach jednej z jaskin. Jednak głównym celem naszej wyprawy jest dotarcie do Zatoki Wraku. Navagio, bo tak zwą zatokę Grecy, jest wizytówką wyspy i całej Grecji. Spoczywający na plaży przemytniczy statek i jego historia wyróżnia to miejsce i czyni je jednym z najbardziej rozpoznawalnych na świecie. Nasza wyprawa przeznaczona jest dla małych grup-rodzin, aby zupełnie prywatnie móc podziwiać te piękne tereny. W czasie wycieczki przewidziany jest czas na plażowanie i kapiel w krystalicznie czystych wodach Morza Jońskiego. Jedną z wielu atrakcji będzie wpłynięcie do ukrytej wśród klifów zatoczki oraz kąpiel w wyrzeźbionych przez morze jaskiniach. Niesamowite wspomnienia i wspaniałe zdjęcia prze długi czas będą przypominały Państwu o tej wyprawie

Czas trwania: 08:30 – 14:00

Mapa

Standard All inclusive Przy plaży Klub delfinki Wyłącznie w Grecos Dziecko pobyt gratis lub zniżka MAX. Liczba os. w pokoju (w tym dorośli)*
1
do 12 lat 4
2
do 13 lat 3
3
do 16 lat 4
4
do 16 lat 3
5
do 16 lat 3
6
do 16 lat 3
7
do 13 lat 4
8
do 14 lat 4
9
do 14 lat 5
10
do 14 lat 4
11
do 13 lat 4
12
do 1 lat 4
13
do 13 lat 4
14
do 13 lat 3
15
do 13 lat 3
*Dzieci do 2 lat nie wlicza się w maksymalną liczbę osób w pokoju

_

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
700 TYS.
zadowolonych
Klientów
13
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
60 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji