miniPRZEWODNIK Zakynthos


Przewodnik po Zakynthos


Umiłowanie tradycyjnego jedzenia skłoniło mnie do nauki pieczenia lokalnych sucharów. Połączenie prostych składników jak wino, oliwa z oliwek, rodzynki, anyż, cynamon i goździki budzi we mnie wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to pomagałam mojej babci w ugniataniu ciasta na suchary.Dionysia Therianou,
właścicielka Therianos Family Farm

IDEALNY
JEDEN DZIEŃ

 

Wybierz się w rejs wokół wysepki Marathonisi i zażyj kąpieli morskiej w jej lazurowych zatokach. Marathonisi nie jest zamieszkana ani zagospodarowana, nie ma ani jednego sklepu czy tawerny, za to porastają ją oliwne gaje i zielone lasy dębowe i sosnowe. To jedno z ulubionych miejsc lęgowych chronionych żółwi Caretta Caretta oraz fok morskich Monachus Monachus.

ATRAKCJE
TURYSTYCZNE

 

JASKINIE
BLUE CAVES

 

dostępne są tylko od strony morza. Nazwa pochodzi od niezwykłego widowiska, jakie rozgrywa się w ich wnętrzu - błękitne refleksy na ścianach tworzą wręcz magiczną atmosferę. Łuki powstałe przez tysiące lat erozji pozwalają na przepływanie między jaskiniami.

XIGIA

 

zatoka ma naturalne SPA. W tym miejscu znajduje się bowiem ujście źródeł siarkowych bezpośrednio do morza.

ZATOKA WRAKU

 

spoczywający tu wrak statku przemytników papierosów sprawia, że to najbardziej fotografowana plaża na Zakynthos.

ŻÓŁW MORSKI
CARETTA CARETTA

 

symbol wyspy, gatunek niestety zagrożony. Występuje jedynie w obrębie basenu Morza Śródziemnego. Żółwie mogą osiągnąć 1,2 metra długości i 100 kg wagi. Samica składa jaja między czerwcem a sierpniem. Od tysiącleci żyją wokół wyspy Zakynthos. Zobaczyć je można w zatokach Laganas i Gerakas. Uwaga! Zwróć uwagę na przepisy chroniące żółwie i przestrzegaj ich.

MIEJSCA, KTÓRE
WARTO ODWIEDZIĆ

 KIPSELI

 

Ciche i spokojne miasteczko ma charakter tradycyjnej greckiej wioski otoczonej gajami oliwnymi i lasami. W okolicy znajduje się kilka ładnych piaszczystych plaż - w Pachi Ammos i Agios Konstantinos, które z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę turystów.

PLANOS/TSILIVI

 

Jedne z modniejszych kurortów na wyspie. W ciągu dnia polecamy odpoczynek na piaszczystych plażach, a wieczorem kolację w jednej z licznych tawern. Małe Planos wchłonięte przez Tsilivi zapewnia spokojniejszy nocleg, a już sama droga do niego to okazja do miłego spaceru lub biesiadowania w jednej z licznych restauracji.

KALAMAKI

 

Ta miejscowość z malowniczą piaszczystą plażą, z ciepłymi i płytkimi wodami rozciąga się na około 3 km, aż do połączenia z Laganas i Agios Sostis. Jest to teren chroniony ze względu na miejsca lęgowe żółwi Caretta Caretta, więc niedozwolony jest wstęp na plaże Kalamaki przed wschodem lub po zachodzie słońca.

LAGANAS

 

Ma plażę o długości ok. 9 km, uważaną za jedną z najdłuższych i najpiękniejszych w Grecji, która umożliwia uprawianie większości sportów morskich. Okolica oferuje bogate życie nocne, gdzie można wybierać spośród wielu klubów i restauracji. Jednocześnie Laganas jest znane na całym świecie, ponieważ jest to naturalne siedlisko chronionych żółwi Caretta Caretta.

ARGASSI

 

Znana miejscowość wypoczynkowa położona na wschodnim wybrzeżu wyspy. Urokliwe zakątki, które można tam odwiedzić współgrają z rozrywkowym wieczornym charakterem tego miejsca. Argassi stanowi idealną bazę wypadową na plaże Półwyspu Vassilikos, Górę Skopos i do Zante.

VASSILIKOS

 

To jeden z najbardziej urokliwych półwyspów na Zakynthos. Charakterystyczne są tutejsze niewielkie piaszczyste zatoczki i hotele położone na wzgórzach. Wszystko to tworzy niezapomniany krajobraz. Idealne miejsce na spokojne rodzinne wakacje albo na romantyczny wypoczynek we dwoje.

Galeria

 
 

Nasze
Hotele

 

wycieczki
fakultatywne

 
Wielka grecka wycieczka
29 EUR dorosły
14 EUR dziecko
Fascynująca wycieczka po wyspie, podczas której będzie możliwość obejrzenia najciekawszych i najpiękniejszych miejsc oraz spróbowania regionalnych produktów. Nasz przewodnik opowie Państwu jak wygląda życie na wyspie, a także zaskoczy wieloma ciekawostkami dotyczącymi Zakynthos i nie tylko. Pierwszym punktem wycieczki będzie punkt widokowy w miejscowości Katastari, gdzie można podziwiać widok na sąsiednią wyspę Kefalonię oraz Zatokę Alykes, gdzie znajdują się pozostałości po żupach solnych. Następnie przejedziemy do Askos – największego naturalnego Parku krajobrazowego w południowo zachodniej Grecji. Kolejną atrakcją będą Błękitne Groty i Przylądek Skinari. Kąpiel w turkusowej wodzie oraz podziwianie jaskiń będzie główną atrakcją tego miejsca. Następnie z punktu widokowego będziemy podziwiali jedną z 10 najpiękniejszych na świecie i najsłynniejszą plażę wyspy Zakynthos czyli Zatokę Wraku. Zwiedzimy również monastyr w Anafonitrze, gdzie większą część swojego życia spędził św. Dionizos – patron wyspy. W tej miejscowości będzie również przerwa na obiad. W prawdziwej greckiej tawernie będą mogli Państwo zjeść domowy grecki obiad, przygotowany z lokalnych produktów. Kolejne dwa punkty do których zawitamy to tłocznia oliwy i winiarnia. W tłoczni poznamy proces powstawania oliwy z oliwek, posmakujemy oliw z różnymi dodatkami np. cytryną czy gorzką pomarańczą. Naszą Wielką Grecką Wycieczkę zakończymy wizytą w winiarni, gdzie będą mieli Państwo możliwość spróbowania miejscowego wina. Trasa naszego przejazdu biegnie przez malownicze wioski, góry oraz wzdłuż wybrzeża. Doskonały sposób na poznanie wyspy i odkrycie jej uroków.

Olimpia - kolebka igrzysk
59 EUR dorosły
40 EUR dziecko
Odwiedziny w Antycznej Olimpii to przede wszystkim okazja do zobaczenia kolebki igrzysk olimpijskich oraz bliskie spotkanie z antyczną Grecją. Tego dnia przeprawiamy się do kontynentalnej części Grecji - na Peloponez. Olimpia to jedno z najważniejszych sanktuariów antycznej Grecji, gdzie przez ponad tysiąc lat rozgrywane były greckie igrzyska. To w tym miejscu na kilka dni spotykali sie Grecy z całego świata, aby oddać cześć Zeusowi i walczyć o zwycięstwo, sławę i zaszczyty. Sanktuarium Zeusa Olimpijskiego jest jednym z największych w Grecji, a posąg Zeusa należał do siedmiu cudów antyczego świata. Przeprawa morska do Killini trwa ok. 1 h 15 minut. Następnie czeka nas godzinny przejazd do Olimpii wzdłuż zachodniego wybrzeża Peloponezu, jednego z najciekawszych greckich regionów. Podczas wycieczki zwiedzimy muzeum archeologiczne, gdzie zobaczymy jedne z najciekawszych przykładów sztuki klasycznej, między innymi: posąg Hermesa czy piękne frontony świątyni Zeusa. Podczas spaceru po wykopaliskach archeologicznych zobaczymy: gimnazjon, palestrę, świątynię Zeusa Olimpijskiego czy świątynię Hery. Będzie też okazja do zobaczenia stadionu olimpijskiego - głównej i pierwszej areny Olimpijskiej, zobaczymy też gdzie odpala sie regularnie znicz olimpijski przed nowożytnymi igrzyskami. Wykopaliska archeologiczne i muzeum są uznawane za jedne z najciekawszych na świecie. To miejsce zachwyca każdego i powinno być punktem obowiązkowym pobytu w Grecji.

Spotkanie z zółwiami Caretta Caretta
29 EUR dorosły
14 EUR dziecko
Z hotelu przejedziemy do portu w miejscowości Ag. Sostis. Port usytuowany jest tuż przy pięknej zatoce Laganas. Niewielkimi stateczkami wyruszymy na poszukiwanie żółwi Caretta Caretta. Podczas miłego rejsu, oprócz żółwi, podziwiać będziemy imponujące klify oraz jaskinie, dowiemy się również wiele ciekawych informacji o życiu tych interesujących zwierząt. Przy przylądku Keri wpłyniemy do jednej z jaskiń i zrobimy sobie przerwę na kąpiel. Udamy się również w pobliże wyspy w kształcie żółwia - Marathonisi. Będzie to kolejna okazja na kąpiel w turkusowych wodach. Cały nasz rejs odbywać się będzie na wodach Narodowego Parku Morskiego. Żółwie stały się symbolem wyspy Zakynthos i jest to jedyne miejsce gdzie można spotkać je w naturalnym środowisku.

Zakynthos nocą
20 EUR dorosły
10 EUR dziecko
Popołudniową porą przyjeżdzamy do malowniczej stolicy wyspy – miasta Zakynthos. Pierwsze kroki kierujemy na wzgórze Bohali gdzie mieściła się twierdza wenecka. Ten punkt widokowy umożliwia nam podziwianie pięknej panoramy miasta i zatoki wraz z portem. W oddali widać również wzgórza Vasilikos. Później zjeżdżamy autokarem w dół i rozpoczniemy zwiedzanie stolicy od kościoła św. Dionizosa, gdzie złożone są relikwie patrona wyspy. Jest to jeden z 3 budynków w stolicy ocalałych po trzęsieniu ziemi w 1953r. Następnie promenadą i ulicą Alexandro Roma dochodzimy do placu św. Marka gdzie mamy czas wolny by poczuć klimat tego miejsca. Podczas spaceru przekażemy wiele ciekawostek związanych z historią miasta, jego mieszkańcami, zwyczajami oraz informacje o codziennym życiu w stolicy. Pamiętajmy o tym, że w Grecji to właśnie wieczorem można spotkać tutejszych mieszkańców i usłyszeć dźwięki muzyki dobiegające z lokalnych tawern. Późnym wieczorem wracamy do hoteli.

Zakochać się w Navagio
39 EUR dorosły
19 EUR dziecko
Największy skarb Zakynthos! Nie trać dnia – poznaj urok najwspanialszej plaży Grecji! Z hotelu przejedziemy malowniczym północno- zachodnim wybrzeżem wyspy, dojeżdżając do uroczego portu, zwanego Porto Vromi. Ta naturalna zatoka znana jest przede wszystkim z zapierających dech widoków, błękitnych jaskiń i co najważniejsze -z wizerunku twarzy boga mórz i oceanów Posejdona. Jednak głównym celem naszej wyprawy jest zobaczenie Zatoki Wraku. Navagio, bo tak nazywają zatokę Grecy, jest wizytówką wyspy i całej Hellady. Zatoka znajduje się w rankingu dziesięciu najpiękniejszych plaż na świecie. W czasie wycieczki przewidziany jest czas na plażowanie i kąpiel w krystalicznie czystych wodach Morza Jońskiego. Następnie wracamy do portu, podziwiając w drodze piękne formy skalne klifów zachodniego wybrzeża Zakynthos. Kapitan, prawdziwy wilk morski, przyprawi o szybsze bicie nasze serca.Z portu udajemy się w drogę powrotną do hotelu.
Spotkanie z żółwiami Caretta Caretta
Tylko u nas
29 EUR dorosły
14 EUR dziecko
Z hotelu przejedziemy do portu w miejscowości Ag. Sostis. Port usytuowany jest tuż przy pięknej zatoce Laganas. Następnie wyruszymy na poszukiwanie żółwi CarettaCaretta. Podczas miłego rejsu, oprócz żółwi, podziwiać będziemy imponujące klify oraz jaskinie, dowiemy się wielu ciekawostek o życiu tych niezwykłych zwierząt. Przy przylądku Keri dopłyniemy do jednej z jaskiń i zrobimy sobie przerwę na kąpiel. Udamy się również w pobliże wyspy w kształcie żółwia - Marathonisi. Cały nasz rejs odbywać się będzie na terenie Narodowego Parku Morskiego. Żółwie stały sięsymbolem wyspy Zakynthos i jest to jedno z miejsc gdzie można spotkać je w naturalnym środowisku.
Morskie Perły Zakynthos
34 EUR dorosły
16 EUR dziecko
Pełen pięknych barw i widoków rejs wzdłuż wybrzeża wyspy. Nasza łódź wypłyniez portu w stolicy. Stamtąd wyruszymy w kierunku północy, przepływając w pobliżu plaż Kryoneri, Tsilivi, Tragaki, Alykanas, Alykes, portu Agios Nikolaos i słynnych błękitnych jaskiń. Dalej udamy się na stronę zachodnią do Zatoki Wraku „Navagio” gdzie statek zatrzyma się na dłużej;będzie to świetna okazja by popływaćw krystalicznej wodzie Morza Jońskiego, poplażowaći zrobić mnóstwo pięknych zdjęć. Gdy wyruszymy w dalszą drogę, kapitan podpłynie do niesamowitych błękitnych grót. Ostatni nasz przystanek to Xygia. Miejsce znane ze źródeł siarkowych, które „szczycą się” zapachem oraz właściwościami leczniczymi, z których będzie można skorzystać podczas kąpieli. Nasz rejs to niepowtarzalna okazja by podziwiać wyspę z perspektywy morza oraz zobaczyć najsłynniejsze plaże na świecie!

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
15
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
75 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji