miniPRZEWODNIK Zakynthos


Poznaj region

Zakynthos

Poznaj region

Jedna z najpiękniejszych greckich wysp, która należy do archipelagu Wysp Jońskich. Zaskakuje niezwykle malowniczym krajobrazem. Zwiedzający będą pod wrażeniem jej licznych zatoczek wypełnionych krystalicznie czystą wodą, wśród których ukryte są tajemnicze jaskinie. To tu schronienie znalazły żółwie morskie Caretta caretta, jeden z siedmiu gatunków żółwi morskich na świecie. Kolejnym symbolem wyspy jest Zatoka Wraku, której sława przyciąga podróżnych z całego świata.

Zakynthos w skrócie

Navagio – tajemnicza Zatoka Wraku

Żółwie Caretta caretta

Zieleń i wysokie klify

Naturalne spa na plaży Xigia

Urokliwe górskie wioski

Błękitne groty

Oliwa o smaku pomarańczy

Pobierz przewodnik

Idealny jeden dzień

Idealny jeden dzień

Wybierz się na rejs wokół wysepki Marathonisi i ciesz się kąpielą w jej lazurowych zatokach. Marathonisi jest bezludna, dzięki czemu zachowała swój naturalny charakter — rosną tu gaje oliwne oraz lasy dębowe i sosnowe. To miejsce lęgowe ogromnego żółwia Caretta caretta oraz siedlisko zagrożonej wyginięciem foki morskiej Monachus monachus. Wieczorem daj się skusić gwarnej atmosferze stolicy wyspy Zakynthosu.

Giannis Kopanas

Z „siga-siga” życie jest piękne!

Nie zapominam żyć. „Siga-siga” to uświadomienie sobie tego, że życie jest krótkie i dlatego warto robić co w naszej mocy, nie zapominając przy tym żyć. Cieszę się drobiazgami, które przynosi mi każdy dzień. Różowy wschód słońca, poranna kąpiel w spokojnym morzu, uśmiech drugiego człowieka, popołudniowa drzemka, śpiew szczęśliwych ludzi, czerwony zachód słońca… Ile byłoby warte życie bez tego wszystkiego?

Giannis Kopanas, nauczyciel fizyki

Panagiotis Agaliotis

Pasja gotowania

Wyspa słynie z pięknych plaż, ale też z pysznego jedzenia. Z pewnością wyróżnia ją risotto avgolemono, ryż z sosem jajeczno-cytrynowym. Wciąż pamiętam zapach, jaki docierał z kuchni, gdy mama przyrządzała ten uroczysty, rodzinny obiad.

Panagiotis Agaliotis, piekarz i rolnik

Ioannis Marinos

Zachwycająca zatoka

Plaża, turkusowa woda, gruby, biały piach uplasowały słynną Zatokę Wraku wśród dziesięciu najpiękniejszych na świecie. Pamiętam jak statek osiadł na mieliżnie, a ludzie łowili kartony papierosów, które były nim przemycane. Czuję się szczęściarzem, że mogę tu być codziennie i widzieć zachwyt plażą na twarzach ludzi z całego świata.

Ioannis Marinos, kapitan

Wycieczki fakultatywne

Wycieczki fakultatywne

Spotkanie z historią

Spotkanie z historią

Zwiedzanie zabytków – najwspanialszych okolicznych atrakcji. Przeżyjesz bliskie spotkanie z historią i mitem. Obejrzysz antyczne budowle, akropole, miasta, bizantyjskie klasztory, średniowieczne twierdze, muzea i inne pamiątki przeszłości.

Rodzinne

Rodzinne

Celem wycieczek rodzinnych jest pokazanie najmłodszym, że zwiedzenie jest fajne. Na tych wyprawach dorośli i dzieci kierują się swoim własnym programem. Rodzice mają czas na zwiedzanie, zakupy, wypicie kawy. Mogą skupić się na sobie, wiedząc, że ich pociechy bawią się pod profesjonalną opieką naszych animatorów, którzy w ciekawy sposób przybliżają im Grecję!

Plażowanie

Plażowanie

Podczas wycieczki robimy przerwę na odpoczynek na najpiękniejszych plażach. Pamiętaj o kostiumie lub kąpielówkach i ręczniku.

Tylko u nas

Tylko u nas

Ekskluzywne wycieczki dostępne tylko dla klientów Grecosa. Nasz zespół przygotowuje ofertę specjalnie dla Ciebie: łączymy zwiedzanie z relaksem i opakowujemy to w piękne widoki.

Rejs

Rejs

Zachwycające morskie wycieczki.

VIP - tylko dla ciebie

VIP - tylko dla ciebie

Jeżeli nie lubisz zwiedzania w dużej grupie i chcesz odkrywać kameralne miejsca bez tłoku, w gronie rodziny czy z paczką znajomych, to mamy coś właśnie dla Ciebie! Luksusowy samochód lub minibus, osobisty pilot lub przewodnik, specjalnie wybrane restauracje, elegancki jacht albo wygodna łódka. Poproś naszego rezydenta o wyreżyserowanie najpiękniejszej trasy.

Odkrywaj

Odkrywaj

Hellada oczami Grecosa to wycieczki fakultatywne po poszczególnych wyspach. Pokażemy Ci prawdziwą Grecję od kuchni – jej codzienność, ludzi, jedzenie i tradycje. Przekonasz się, że jeśli chodzi o sztukę czerpania radości z życia, Grecy nie mają sobie równych.

Kolorowy zawrót głowy

KEFALONIA

Poznaj jedno z trzech mitycznych miast na Zakynthos, należące do największych atrakcji wyspy. Podziwiaj zachwycającą harmonię morza, gór i grę kolorów. Zobacz starożytny akropol i poczuj klimat miejsca, w którym zatrzymał się czas.

Czas trwania cały dzień

Więcej

Animator Klubu Delfinki

MORSKIE PERŁY ZAKYNTHOS

Zwolnij i w rytmie siga-siga, niespiesznie, podziwiaj największe atrakcje wyspy, w tym słynną Zatokę Wraku. Odwiedź imponujące Błękitne Groty wypełnione krystalicznie czystą wodą oraz naturalne spa – zrelaksuj się, zażywając kąpieli w mającej lecznicze właściwości wodzie przy malowniczo położonej plaży Xigia!

Czas trwania cały dzień

Więcej

Wycieczka rodzinna

SPOTKANIE Z ZÓŁWIAMI CARETTA CARETTA

Weź udział w spokojnym rejsie po zatoce Laganas, rozkoszuj się fantastycznymi widokami, zobacz niesamowite żółwie i popływaj w turkusowej wodzie przy malowniczej wyspie Marathonisi.

Czas trwania pół dnia

Więcej

Animator Klubu Delfinki

WIELKA GRECKA WYCIECZKA

Poczuj się jak prawdziwy Grek! Poznaj tutejsze obyczaje i pasjonującą kulturę, rozsmakuj się w lokalnych potrawach, wyśmienitym winie i skosztuj prawdziwej greckiej oliwy. Zobacz słynne Błękitne Groty oraz najstarszy monastyr na Zakynthos. Wreszcie – wybierz się z nami do niezwykłego parku Askos, by spacerować w otoczeniu zwierząt, m.in.: danieli, szopów, pawi, osiołków i żółwi.

Czas trwania cały dzień

Więcej

ZAKOCHAĆ SIĘ W NAVAGIO

Zobacz rozbudzającą wyobraźnię najsłynniejszą z greckich plaż, zwaną Zatoką Wraku, uchodzącą za perłę Morza Jońskiego! Zachwyć się jej pięknem, zaznaj ochłody w lazurowej wodzie i zrób sobie nadzwyczajne zdjęcie z imponującym wrakiem statku Panagiotis!

Czas trwania pół dnia

Więcej

ZAKYNTHOS NOCĄ

Poznaj nocne oblicze rajskiego Zakynthos - jednej z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego, na której czas magicznie zwalnia. Wybierz się na wspaniały spacer, pełen upojnych zapachów orchidei, rozmarynu i pomarańczy oraz bajecznych, niezapomnianych widoków. Doświadcz sławetnej greckiej gościnności, relaksując się w lokalnych tawernach i odkrywając rozpływające się w ustach przysmaki.

Czas trwania pół dnia

Więcej

Kolebka igrzysk

OLIMPIA

Tylko krok dzieli Cię od antycznej Grecji! Poczuj magię igrzysk olimpijskich i zobacz miejsce, gdzie zapalany jest znicz olimpijski. Tego dnia przeprawiamy się do kontynentalnej części Grecji - na półwysep Peloponez. Z portu w mieście Zakynthos płyniemy promem do miejscowości Killini, skąd autobus zabiera Nas w godzinny przejazd po zachodnim wybrzeżu kontynentu. Pierwsze kroki kierujemy w stronę jednych z najważniejszych wykopalisk archeologicznych świata. Zobaczymy tam dawną arenę zmagań starożytnych atletów, gimnazjon, palestrę, świątynię Hery i jedno z największych w starożytnej Grecji sanktuariów - świątynię Zeusa Olimpijskiego. Aby należycie zgłębić historię starożytnej Grecji w dalszej części wycieczki zwiedzimy Muzeum Archeologiczne, gdzie zobaczymy liczne eksponaty. Po zwiedzaniu oddamy się szaleństwu zakupów oraz będziemy mieli okazję skosztować tradycyjne greckie przysmaki w lokalnej tawernie. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.

Czas trwania cały dzień

Więcej

Kolorowy zawrót głowy

KEFALONIA

45€ / 30€

Animator Klubu Delfinki

MORSKIE PERŁY ZAKYNTHOS

34€ / 16€

Wycieczka rodzinna

SPOTKANIE Z ZÓŁWIAMI CARETTA CARETTA

29€ / 14€

Animator Klubu Delfinki

WIELKA GRECKA WYCIECZKA

29€ / 14€

ZAKOCHAĆ SIĘ W NAVAGIO

39€ / 14€

ZAKYNTHOS NOCĄ

20€ / 10€

Kolebka igrzysk

OLIMPIA

59€ / 40€

Grecja jest naszą pasją. Chcemy zarazić nią każdego! Dlatego przygotowaliśmy ofertę wycieczek fakultatywnych, których program co roku ulepszamy i wzbogacamy - kroimy na miarę potrzeb turysty. Nie ma lepszego sposobu na odkrycie ciekawych miejsc oprawionych opowieściami przewodnika! Wybierając się z nami na podbój Grecji, prosimy pamiętać o poniższych zasadach.

warunki uczestnictwa

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

ZATOKA NAVAGIO

Zajsłynniejsza z greckich plaż, zwaną Zatoką Wraku, uchodzącą za perłę Morza Jońskiego! Zachwyć się jej pięknem, zaznaj ochłody w lazurowej wodzie i zrób sobie nadzwyczajne zdjęcie z imponującym wrakiem statku Panagiotis!

ŻÓŁWIE CARETTA CARETTA

Spotkać wielkiego żółwia w naturalnym środowisku to niesamowite przeżycie. Gatunek ten spędza życie, wędrując po morzach i oceanach, jednak w rejonie Europy to właśnie Zakynthos wybrał na swoje miejsce lęgowe. Można je spotkać podczas rejsu po zatoce Laganas!

BŁĘKITNE GROTY

Jednym z najpiękniejszych cudów natury są Błękitne Groty – fantazyjne formacje skalne z mieniącą się odcieniami błękitu wodą. Odkryte w XIX wieku, należą do najczęściej odwiedzanych i fotografowanych miejsc na wyspie.

VASSILIKOS

Półwysep i miejscowość o wspólnej nazwie Vassilikos znane są z bajecznych plaż – Porto Zorro, Banana Beach, Dafni oraz Gerakas – będących miejscem lęgowym żółwi Caretta caretta.

ANAFONITRIA

Niewielka, malowniczo położona wioska, w której znajduje się najstarszy monastyr z XV wieku. Mieszkał tam św. Dionizy, patron wyspy. Dziś jest celem pielgrzymek, słynie także z uprawy ziół, produkcji oliwy, miodu i innych przysmaków.

XIGIA

Zatoka z naturalnym SPA. W tym miejscu znajduje się ujście źródeł siarkowych bezpośrednio do morza

ZATOKA NAVAGIO

Zajsłynniejsza z greckich plaż, zwaną Zatoką Wraku, uchodzącą za perłę Morza Jońskiego! Zachwyć się jej pięknem, zaznaj ochłody w lazurowej wodzie i zrób sobie nadzwyczajne zdjęcie z imponującym wrakiem statku Panagiotis!

ŻÓŁWIE CARETTA CARETTA

Spotkać wielkiego żółwia w naturalnym środowisku to niesamowite przeżycie. Gatunek ten spędza życie, wędrując po morzach i oceanach, jednak w rejonie Europy to właśnie Zakynthos wybrał na swoje miejsce lęgowe. Można je spotkać podczas rejsu po zatoce Laganas!

BŁĘKITNE GROTY

Jednym z najpiękniejszych cudów natury są Błękitne Groty – fantazyjne formacje skalne z mieniącą się odcieniami błękitu wodą. Odkryte w XIX wieku, należą do najczęściej odwiedzanych i fotografowanych miejsc na wyspie.

VASSILIKOS

Półwysep i miejscowość o wspólnej nazwie Vassilikos znane są z bajecznych plaż – Porto Zorro, Banana Beach, Dafni oraz Gerakas – będących miejscem lęgowym żółwi Caretta caretta.

ANAFONITRIA

Niewielka, malowniczo położona wioska, w której znajduje się najstarszy monastyr z XV wieku. Mieszkał tam św. Dionizy, patron wyspy. Dziś jest celem pielgrzymek, słynie także z uprawy ziół, produkcji oliwy, miodu i innych przysmaków.

XIGIA

Zatoka z naturalnym SPA. W tym miejscu znajduje się ujście źródeł siarkowych bezpośrednio do morza

Zobacz więcej
czytaj więcej na blogu

Informacje praktyczne

Informacje praktyczne

Opieka rezydenta Grecos

Turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie i podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Czas przelotu

 • Polska - Zakynthos – ok. 2,5-3 godz.
 • Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

Ceny w sklepach

 • sałatka grecka – od 4 EUR,
 • spaghetti – od 5 EUR,
 • mussaka, pizza – od 6 EUR,
 • danie mięsne z dodatkami – od 6 EUR,
 • owoce morza – od 8 EUR,
 • piwo – od 2 EUR,
 • lampka wina – od 1,5 EUR,
 • butelka wina – od 5 EUR,
 • napoje chłodzące – od 1,5 EUR,
 • kawa i herbata – od 2 EUR.

Napięcie w gniazdkach

230 V

Języki

grecki, angielski, francuski, niemiecki

Wynajem samochodu

wynajem samochodu na miejscu ok 30 EUR / 24 h

Komunikacja

 • cena biletu od 2 EUR.
 • cena taksówki ok. 3 EUR/1 km.

Wycieczki lokalne

Organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Widok

Zakynthos

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
17
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
25 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji