Przewodnik

Zakynthos


Poznaj region

Zakynthos

Poznaj region

Jedna z najpiękniejszych greckich wysp, która należy do archipelagu Wysp Jońskich. Zaskakuje niezwykle malowniczym krajobrazem. Zwiedzający będą pod wrażeniem jej licznych zatoczek wypełnionych krystalicznie czystą wodą, wśród których ukryte są tajemnicze jaskinie. To tu schronienie znalazły żółwie morskie Caretta caretta, jeden z siedmiu gatunków żółwi morskich na świecie. Kolejnym symbolem wyspy jest Zatoka Wraku, której sława przyciąga podróżnych z całego świata.

Zakynthos w skrócie

Navagio – tajemnicza Zatoka Wraku

Żółwie Caretta caretta

Zieleń i wysokie klify

Naturalne spa na plaży Xigia

Urokliwe górskie wioski

Błękitne groty

Oliwa o smaku pomarańczy

Pobierz przewodnik

Idealny jeden dzień

Idealny jeden dzień

Wybierz się na rejs wokół wysepki Marathonisi i ciesz się kąpielą w jej lazurowych zatokach. Marathonisi jest bezludna, dzięki czemu zachowała swój naturalny charakter — rosną tu gaje oliwne oraz lasy dębowe i sosnowe. To miejsce lęgowe ogromnego żółwia Caretta caretta oraz siedlisko zagrożonej wyginięciem foki morskiej Monachus monachus. Wieczorem daj się skusić gwarnej atmosferze stolicy wyspy Zakynthosu.

Giannis Kopanas

Z „siga-siga” życie jest piękne!

Nie zapominam żyć. „Siga-siga” to uświadomienie sobie tego, że życie jest krótkie i dlatego warto robić co w naszej mocy, nie zapominając przy tym żyć. Cieszę się drobiazgami, które przynosi mi każdy dzień. Różowy wschód słońca, poranna kąpiel w spokojnym morzu, uśmiech drugiego człowieka, popołudniowa drzemka, śpiew szczęśliwych ludzi, czerwony zachód słońca… Ile byłoby warte życie bez tego wszystkiego?

Giannis Kopanas, nauczyciel fizyki

Panagiotis Agaliotis

Pasja gotowania

Wyspa słynie z pięknych plaż, ale też z pysznego jedzenia. Z pewnością wyróżnia ją risotto avgolemono, ryż z sosem jajeczno-cytrynowym. Wciąż pamiętam zapach, jaki docierał z kuchni, gdy mama przyrządzała ten uroczysty, rodzinny obiad.

Panagiotis Agaliotis, piekarz i rolnik

Ioannis Marinos

Zachwycająca zatoka

Plaża, turkusowa woda, gruby, biały piach uplasowały słynną Zatokę Wraku wśród dziesięciu najpiękniejszych na świecie. Pamiętam jak statek osiadł na mieliżnie, a ludzie łowili kartony papierosów, które były nim przemycane. Czuję się szczęściarzem, że mogę tu być codziennie i widzieć zachwyt plażą na twarzach ludzi z całego świata.

Ioannis Marinos, kapitan

Wycieczki fakultatywne

Wycieczki fakultatywne

Spotkanie z historią

Spotkanie z historią

Zwiedzanie zabytków – najwspanialszych okolicznych atrakcji. Przeżyjesz bliskie spotkanie z historią i mitem. Obejrzysz antyczne budowle, akropole, miasta, bizantyjskie klasztory, średniowieczne twierdze, muzea i inne pamiątki przeszłości.

Rodzinne

Rodzinne

Celem wycieczek rodzinnych jest pokazanie najmłodszym, że zwiedzenie jest fajne. Na tych wyprawach dorośli i dzieci kierują się swoim własnym programem. Rodzice mają czas na zwiedzanie, zakupy, wypicie kawy. Mogą skupić się na sobie, wiedząc, że ich pociechy bawią się pod profesjonalną opieką naszych animatorów, którzy w ciekawy sposób przybliżają im Grecję!

Plażowanie

Plażowanie

Podczas wycieczki robimy przerwę na odpoczynek na najpiękniejszych plażach. Pamiętaj o kostiumie lub kąpielówkach i ręczniku.

Tylko u nas

Tylko u nas

Ekskluzywne wycieczki dostępne tylko dla klientów Grecosa. Nasz zespół przygotowuje ofertę specjalnie dla Ciebie: łączymy zwiedzanie z relaksem i opakowujemy to w piękne widoki.

Rejs

Rejs

Zachwycające morskie wycieczki.

VIP - tylko dla ciebie

VIP - tylko dla ciebie

Jeżeli nie lubisz zwiedzania w dużej grupie i chcesz odkrywać kameralne miejsca bez tłoku, w gronie rodziny czy z paczką znajomych, to mamy coś właśnie dla Ciebie! Luksusowy samochód lub minibus, osobisty pilot lub przewodnik, specjalnie wybrane restauracje, elegancki jacht albo wygodna łódka. Poproś naszego rezydenta o wyreżyserowanie najpiękniejszej trasy.

Odkrywaj

Odkrywaj

Hellada oczami Grecosa to wycieczki fakultatywne po poszczególnych wyspach. Pokażemy Ci prawdziwą Grecję od kuchni – jej codzienność, ludzi, jedzenie i tradycje. Przekonasz się, że jeśli chodzi o sztukę czerpania radości z życia, Grecy nie mają sobie równych.

POCZTÓWKA Z ZAKYNTHOS - MORZE WIDOKÓW I ATRAKCJI

Poczuj się jak prawdziwy Grek! Poznaj tutejsze obyczaje i pasjonującą kulturę, rozsmakuj się w lokalnych potrawach, wyśmienitym winie i skosztuj prawdziwej greckiej oliwy. Zobacz słynne Błękitne Groty oraz najstarszy monastyr na Zakynthos. Wreszcie – wybierz się z nami do niezwykłego parku Askos, by spacerować w otoczeniu zwierząt, m.in.: danieli, szopów, pawi, osiołków i żółwi. W poniedziałki do rejsu dołącza Animator Klubu Delfinki.

Czas trwania cały dzień

Więcej

ZAKOCHAĆ SIĘ W NAVAGIO

Zobacz rozbudzającą wyobraźnię najsłynniejszą z greckich plaż, zwaną Zatoką Wraku, uchodzącą za perłę Morza Jońskiego! Zachwyć się jej pięknem, zaznaj ochłody w lazurowej wodzie i zrób sobie nadzwyczajne zdjęcie z imponującym wrakiem statku Panagiotis!

Czas trwania pół dnia

Więcej

Wycieczka wieczorna

MAGIA ZAKYNTHOS WIECZOROWĄ PORĄ

Poznaj nocne oblicze rajskiego Zakynthos - jednej z najpiękniejszych wysp Morza Śródziemnego, na której czas magicznie zwalnia. Wybierz się na wspaniały spacer, pełen upojnych zapachów orchidei, rozmarynu i pomarańczy oraz bajecznych, niezapomnianych widoków. Doświadcz sławetnej greckiej gościnności, relaksując się w lokalnych tawernach i odkrywając rozpływające się w ustach przysmaki.

Czas trwania pół dnia

Więcej

ZJAWISKOWA KEFALONIA

Odnajdź radość życia na zielonej, skąpanej w morzu kwitnącej roślinności Kefalonii – mniej turystycznej, lecz równie pięknej siostrze Zakynthos. Zobacz baśniowe cuda natury zaklęte w zjawiskowych jaskiniach. Poznaj barwną stolicę wyspy, rozsmakuj się w greckich specjałach i posłuchaj opowieści o św. Gerasimosie – patronie tego miejsca.

Czas trwania cały dzień

Więcej

Animator Klubu Delfinki

MORSKIE PERŁY ZAKYNTHOS

Zwolnij i w rytmie siga-siga, niespiesznie, podziwiaj największe atrakcje wyspy, w tym słynną Zatokę Wraku. Odwiedź imponujące Błękitne Groty wypełnione krystalicznie czystą wodą oraz naturalne spa – zrelaksuj się, zażywając kąpieli w mającej lecznicze właściwości wodzie przy malowniczo położonej plaży Xigia! Środa (rejs z animatorem), piątek (rejs bez animatora).

Czas trwania cały dzień

Więcej

Wycieczka rodzinna

W KRÓLESTWIE ZÓŁWI CARETTA CARETTA

Weź udział w spokojnym rejsie po zatoce Laganas, rozkoszuj się widokami tej malowniczej wizytówki Zakynthos. Podziwiaj piękno natury: turkus wody, piaszczystą plażę i maleńką wyspę Marathonisi z jej jedynymi mieszkańcami – chronionymi żółwiami Caretta caretta. Zanurz się w ciepłej wodzie Morza Jońskiego, chłonąc morską bryzę, by w pełni nacieszyć się upragnionymi greckimi wakacjami.

Czas trwania pół dnia

Więcej

Premium

ZJAWISKOWA KEFALONIA

Poznaj jedną z najbardziej tajemniczych wysp archipelagu - Kefalonię - w kameralnym gronie. Odwiedź niesamowite jaskinie, podziwiaj lazurową plażę Myrtos z najpiękniejszego punktu widokowego na wyspie. Spaceruj po bajkowym i kolorowym Assos. Posmakuj greckich potraw i rozkoszuj się atmosferą stolicy wyspy - Argostoli.

Czas trwania cały dzień

Więcej

Premium

SŁONECZNE ZAKYNTHOS

W kameralnym gronie poczuj, jak płynie rytm siga-siga. Spędź spokojne przedpołudnie na zielonym półwyspie Vassilikos, w otoczeniu pięknych widoków klifowego wybrzeża Gerakas, żółwi Caretta caretta oraz orzeźwiającej mrożonej greckiej kawy.

Czas trwania pół dnia

Więcej

Premium

WIELKA GRECKA WYCIECZKA

Rozpocznij swoją grecką przygodę od plaży Xigia. Skieruj się na północ do Agios Nikolaos, aby wyruszyć na rejs w kierunku Błękitnych Jaskiń – geologicznego fenomenu oraz najsłynniejszej Zatoki Wraku. Spróbuj greckiej kuchni, poczuj klimat siga-siga, a następnie odwiedź najstarszy monastyr na wyspie. Poznaj kulturę Hellady i wyspy Zante, posmakuj aromatycznej oliwy z oliwek i wina – daru boga Dionizosa.

Czas trwania cały dzień

Więcej

WIECZÓR GRECKI

Spędź wspaniały wieczór, obcując z grecką kulturą i tradycyjną kuchnią. Zjedz pyszną kolację i rozkoszuj się typowymi potrawami, oglądając spektakl o zakazanej miłości, dla której bohaterowie sztuki są w stanie wiele poświęcić. Po spektaklu posłuchaj muzyki, a może nawet… odważ się i tańcz?

Czas trwania wieczorna

Więcej

POCZTÓWKA Z ZAKYNTHOS - MORZE WIDOKÓW I ATRAKCJI

28€ / 14€

ZAKOCHAĆ SIĘ W NAVAGIO

47€ / 23€

Wycieczka wieczorna

MAGIA ZAKYNTHOS WIECZOROWĄ PORĄ

20€ / 10€

ZJAWISKOWA KEFALONIA

58€ / 29€

Animator Klubu Delfinki

MORSKIE PERŁY ZAKYNTHOS

38€ / 20€

Wycieczka rodzinna

W KRÓLESTWIE ZÓŁWI CARETTA CARETTA

31€ / 15€

Premium

ZJAWISKOWA KEFALONIA

76€ / 38€

Premium

SŁONECZNE ZAKYNTHOS

15€ / 7€

Premium

WIELKA GRECKA WYCIECZKA

58€ / 31€

WIECZÓR GRECKI

35€ / 18€

Grecja jest naszą pasją. Chcemy zarazić nią każdego! Dlatego przygotowaliśmy ofertę wycieczek fakultatywnych, których program co roku ulepszamy i wzbogacamy - kroimy na miarę potrzeb turysty. Nie ma lepszego sposobu na odkrycie ciekawych miejsc oprawionych opowieściami przewodnika!

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

ZATOKA NAVAGIO

Zajsłynniejsza z greckich plaż, zwaną Zatoką Wraku, uchodzącą za perłę Morza Jońskiego! Zachwyć się jej pięknem, zaznaj ochłody w lazurowej wodzie i zrób sobie nadzwyczajne zdjęcie z imponującym wrakiem statku Panagiotis!

ŻÓŁWIE CARETTA CARETTA

Spotkać wielkiego żółwia w naturalnym środowisku to niesamowite przeżycie. Gatunek ten spędza życie, wędrując po morzach i oceanach, jednak w rejonie Europy to właśnie Zakynthos wybrał na swoje miejsce lęgowe. Można je spotkać podczas rejsu po zatoce Laganas!

BŁĘKITNE GROTY

Jednym z najpiękniejszych cudów natury są Błękitne Groty – fantazyjne formacje skalne z mieniącą się odcieniami błękitu wodą. Odkryte w XIX wieku, należą do najczęściej odwiedzanych i fotografowanych miejsc na wyspie.

VASSILIKOS

Półwysep i miejscowość o wspólnej nazwie Vassilikos znane są z bajecznych plaż – Porto Zorro, Banana Beach, Dafni oraz Gerakas – będących miejscem lęgowym żółwi Caretta caretta.

ANAFONITRIA

Niewielka, malowniczo położona wioska, w której znajduje się najstarszy monastyr z XV wieku. Mieszkał tam św. Dionizy, patron wyspy. Dziś jest celem pielgrzymek, słynie także z uprawy ziół, produkcji oliwy, miodu i innych przysmaków.

XIGIA

Zatoka z naturalnym SPA. W tym miejscu znajduje się ujście źródeł siarkowych bezpośrednio do morza

ZATOKA NAVAGIO

Zajsłynniejsza z greckich plaż, zwaną Zatoką Wraku, uchodzącą za perłę Morza Jońskiego! Zachwyć się jej pięknem, zaznaj ochłody w lazurowej wodzie i zrób sobie nadzwyczajne zdjęcie z imponującym wrakiem statku Panagiotis!

ŻÓŁWIE CARETTA CARETTA

Spotkać wielkiego żółwia w naturalnym środowisku to niesamowite przeżycie. Gatunek ten spędza życie, wędrując po morzach i oceanach, jednak w rejonie Europy to właśnie Zakynthos wybrał na swoje miejsce lęgowe. Można je spotkać podczas rejsu po zatoce Laganas!

BŁĘKITNE GROTY

Jednym z najpiękniejszych cudów natury są Błękitne Groty – fantazyjne formacje skalne z mieniącą się odcieniami błękitu wodą. Odkryte w XIX wieku, należą do najczęściej odwiedzanych i fotografowanych miejsc na wyspie.

VASSILIKOS

Półwysep i miejscowość o wspólnej nazwie Vassilikos znane są z bajecznych plaż – Porto Zorro, Banana Beach, Dafni oraz Gerakas – będących miejscem lęgowym żółwi Caretta caretta.

ANAFONITRIA

Niewielka, malowniczo położona wioska, w której znajduje się najstarszy monastyr z XV wieku. Mieszkał tam św. Dionizy, patron wyspy. Dziś jest celem pielgrzymek, słynie także z uprawy ziół, produkcji oliwy, miodu i innych przysmaków.

XIGIA

Zatoka z naturalnym SPA. W tym miejscu znajduje się ujście źródeł siarkowych bezpośrednio do morza

Zobacz więcej
czytaj więcej na blogu

Informacje praktyczne

Informacje praktyczne

Opieka rezydenta Grecos

Klienci Grecosa objęci są opieką polskiego rezydenta, który służy radą w odkrywaniu Grecji, dba o bezpieczny i niezakłócony przebieg wakacji, sprawną organizację przylotu i wylotu oraz pomaga we wszelkich nieoczekiwanych sytuacjach. W niektórych hotelach obsługa rezydencka odbywa się telefonicznie.

Czas przelotu

 • Polska - Zakynthos – ok. 2,5-3 godz.
 • Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.

Ceny w sklepach

 • sałatka grecka – od 4 EUR,
 • spaghetti – od 5 EUR,
 • mussaka, pizza – od 6 EUR,
 • danie mięsne z dodatkami – od 6 EUR,
 • owoce morza – od 8 EUR,
 • piwo – od 2 EUR,
 • lampka wina – od 1,5 EUR,
 • butelka wina – od 5 EUR,
 • napoje chłodzące – od 1,5 EUR,
 • kawa i herbata – od 2 EUR.

Napięcie w gniazdkach

230 V

Języki

grecki, angielski, francuski, niemiecki

Wynajem samochodu

Aby podczas wakacji wynająć samochód i odkrywać Grecję w swoim tempie, zapraszamy do kontaktu z Twoim Rezydentem na miejscu. Mamy szeroką ofertę aut w różnych kategoriach, w atrakcyjnych cenach i z pełnym ubezpieczeniem.

Komunikacja

 • cena biletu od 2 EUR.
 • cena taksówki ok. 3 EUR/1 km.

Wycieczki lokalne

W celu rezerwacji wycieczki lokalnej lub aby zapoznać się z pełną ich ofertą i terminami – skontaktuj się z Twoim Rezydentem podczas spotkania informacyjnego, dyżuru lub telefonicznie. Liczba miejsc na wycieczki jest ograniczona.

Widok

Zakynthos

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
19
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
80 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji