miniPRZEWODNIK Zakynthos


Przewodnik po Zakynthos


Umiłowanie tradycyjnego jedzenia skłoniło mnie do nauki pieczenia lokalnych sucharów. Połączenie prostych składników jak wino, oliwa z oliwek, rodzynki, anyż, cynamon i goździki budzi we mnie wspomnienia z dzieciństwa, kiedy to pomagałam mojej babci w ugniataniu ciasta na suchary.Dionysia Therianou,
właścicielka Therianos Family Farm

IDEALNY
JEDEN DZIEŃ

Wybierz się w rejs wokół wysepki Marathonisi i zażyj kąpieli morskiej w jej lazurowych zatokach. Marathonisi nie jest zamieszkana ani zagospodarowana, nie ma ani jednego sklepu czy tawerny, za to porastają ją oliwne gaje i zielone lasy dębowe i sosnowe. To jedno z ulubionych miejsc lęgowych chronionych żółwi Caretta Caretta oraz fok morskich Monachus Monachus.

ATRAKCJE
TURYSTYCZNE

JASKINIE
BLUE CAVES

dostępne są tylko od strony morza. Nazwa pochodzi od niezwykłego widowiska, jakie rozgrywa się w ich wnętrzu - błękitne refleksy na ścianach tworzą wręcz magiczną atmosferę. Łuki powstałe przez tysiące lat erozji pozwalają na przepływanie między jaskiniami.

XIGIA

zatoka ma naturalne SPA. W tym miejscu znajduje się bowiem ujście źródeł siarkowych bezpośrednio do morza.

ZATOKA WRAKU

spoczywający tu wrak statku przemytników papierosów sprawia, że to najbardziej fotografowana plaża na Zakynthos.

ŻÓŁW MORSKI
CARETTA CARETTA

symbol wyspy, gatunek niestety zagrożony. Od tysiącleci żyją wokół wyspy Zakynthos. Zobaczyć je można w zatokach Laganas i Gerakas. Uwaga! Zwróć uwagę na przepisy chroniące żółwie i przestrzegaj ich.

MIEJSCA, KTÓRE
WARTO ODWIEDZIĆ
KIPSELI

Ciche i spokojne miasteczko ma charakter tradycyjnej greckiej wioski otoczonej gajami oliwnymi i lasami. W okolicy znajduje się kilka ładnych piaszczystych plaż - w Pachi Ammos i Agios Konstantinos, które z roku na rok przyciągają coraz większą liczbę turystów.

PLANOS/TSILIVI

Jedne z modniejszych kurortów na wyspie. W ciągu dnia polecamy odpoczynek na piaszczystych plażach, a wieczorem kolację w jednej z licznych tawern. Małe Planos wchłonięte przez Tsilivi zapewnia spokojniejszy nocleg, a już sama droga do niego to okazja do miłego spaceru lub biesiadowania w jednej z licznych restauracji.

KALAMAKI

Ta miejscowość z malowniczą piaszczystą plażą, z ciepłymi i płytkimi wodami rozciąga się na około 3 km, aż do połączenia z Laganas i Agios Sostis. Jest to teren chroniony ze względu na miejsca lęgowe żółwi Caretta Caretta, więc niedozwolony jest wstęp na plaże Kalamaki przed wschodem lub po zachodzie słońca.


LAGANAS

Ma plażę o długości ok. 9 km, uważaną za jedną z najdłuższych i najpiękniejszych w Grecji, która umożliwia uprawianie większości sportów morskich. Okolica oferuje bogate życie nocne, gdzie można wybierać spośród wielu klubów i restauracji. Jednocześnie Laganas jest znane na całym świecie, ponieważ jest to naturalne siedlisko chronionych żółwi Caretta Caretta.

PORTO KOUKLA

Niezwykle spokojna miejscowość wypoczynkowa usytuowana przy malowniczej Zatoce Laganas, położona ok. 4 km od znanego kurortu Laganas. Jej uroki doceni każdy, kto pragnie odpocząć od gwaru wielkich miast i spędzić wakacje w urokliwym miejscu.

VASSILIKOS

To jeden z najbardziej urokliwych półwyspów na Zakynthos. Charakterystyczne są tutejsze niewielkie piaszczyste zatoczki i hotele położone na wzgórzach. Wszystko to tworzy niezapomniany krajobraz. Idealne miejsce na spokojne rodzinne wakacje albo na romantyczny wypoczynek we dwoje.


Galeria

Nasze
Hotele

Wycieczki
fakultatywne

Wielka grecka wycieczka
ok. 29 EUR dorosły
ok. 14 EUR dziecko
Fascynująca podróż po wyspie, będąca okazją do poznania jej uroków oraz skosztowania lokalnych produktów. Podczas wycieczki dowiemy się jak wygląda życie na wyspie i poznamy mnóstwo ciekawostek. Na początku udamy się na jedenz najpiękniejszych punktów widokowych - Katastari, skąd rozpościera się niepowtarzalny widok na sąsiednią wyspę Kefalonię. Następnie zapoznamy się z lokalną fauną i florą w parku krajobrazowym Askos, gdzie będziemy mieli okazję nie tylko sfotografować, ale również nakarmić niektóre zwierzęta. Udamy się również w rejs z portu w Agios Nikolaos by zobaczyć jedną z wizytówek Zakynthos - Błękitne Groty. Zobaczymy także monastyr w Anafonitrze, w którym większą część życia spędził patron wyspy. Druga część wycieczki w pełni odkryje przed nami smaki Zakynthos. Udamy się na lunch do prawdziwej greckiej tawerny. Odwiedzimy oliwiarnię, gdzie nie tylko poznamy tajniki tłoczenia oliwy, ale i skosztujemy tego najbardziej znanego greckiego produktu. Zwieńczeniem Wielkiej Greckiej Wycieczki będzie degustacja lokalnych win.
Olimpia - kolebka igrzysk
ok. 59 EUR dorosły
ok. 40 EUR dziecko
Tylko krok dzieli Cię od antycznej Grecji! Poczuj magię igrzysk olimpijskich i zobacz miejsce, gdzie zapalany jest znicz olimpijski. Tego dnia przeprawiamy się do kontynentalnej części Grecji - na półwysep Peloponez. Z portu w mieście Zakynthos płyniemy promem do miejscowości Killini, skąd autobus zabiera Nas w godzinny przejazd po zachodnim wybrzeżu kontynentu. Pierwsze kroki kierujemy w stronę jednych z najważniejszych wykopalisk archeologicznych świata. Zobaczymy tam dawną arenę zmagań starożytnych atletów, gimnazjon, palestrę, świątynię Hery i jedno z największych w starożytnej Grecji sanktuariów - świątynię Zeusa Olimpijskiego. Aby należycie zgłębić historię starożytnej Grecji w dalszej części wycieczki zwiedzimy Muzeum Archeologiczne, gdzie zobaczymy liczne eksponaty. Po zwiedzaniu oddamy się szaleństwu zakupów oraz będziemy mieli okazję skosztować tradycyjne greckie przysmaki w lokalnej tawernie. Powrót do hotelu w godzinach wieczornych.
Spotkanie z zółwiami Caretta Caretta
ok. 29 EUR dorosły
ok. 14 EUR dziecko
Zakynthos to jedyna wyspa w Basenie Morza Śródziemnego, na której tak łatwo zobaczyć żółwie Caretta-Caretta z bliska. Rejs w poszukiwaniu tego symbolu wyspy odbywać się będzie na terenie Morskiego Parku Narodowego. Z hotelu przejedziemy do portu w Agios Sostis skąd wyruszymy w rejs po Zatoce Laganas, by spotkać żółwie w ich naturalnym środowisku. Przepłyniemy obok znanej ze ślubów Wyspy Cameo. Podczas przyjemnego rejsu zobaczymy także imponujące klify oraz jaskinie Przylądku Keri. Następnie udamy się na Marathonisi - wyspę w kształcie żółwia, gdzie będziemy mieli czas na kąpiel i relaks. Później powracamy do portu i udajemy się w drogę do hotelu.
Zakynthos nocą
Tylko u nas
ok. 20 EUR dorosły
ok. 10 EUR dziecko
W Grecji dopiero po zmroku budzi się życie. To wtedy miejscowi wychodzą do tawern i kawiarni, gdzie rozbrzmiewa lokalna muzyka, a mieszkańcy spędzają czas wolny. Podczas wycieczki pierwsze kroki kierujemy na wzgórze Bochali z twierdzą wenecką. Z tarasu widokowego mamy szansę sfotografowania panoramy starego miasta Zakynthos oraz portu. Następnie zwiedzimy największy kościół prawosławny na wyspie z relikwiami św. Dionizosa - patrona wyspy. Nasz pilot przybliży nam historię greckiego kościoła prawosławnego, a także stolicy wyspy. Później udamy się w stronę głównego placu miasta, gdzie będziemy mieli czas wolny, by poczuć klimat tego miejsca, zakupić pamiątki, zjeść w tawernie lub wypić prawdziwą grecką kawę. Późnym wieczorem wracamy do hoteli.
Zakochać się w Navagio
Tylko u nas
ok. 39 EUR dorosły
ok. 19 EUR dziecko
Największy skarb Zakynthos, jedna z dziesięciu najpiękniejszych plaż świata na wyciągnięcie ręki. Bezpośredni przejazd z hotelu do uroczego Porto Vromi pozwoli nam zobaczyć nieodkrytą część wyspy - przejazd przez malowniczy masyw gór Vrachionas. Statkiem udamy się w rejs do Zatoki Wraku, gdzie będziemy mieli okazję na zrobienie zdjęcia jak z pocztówki. W drodze powrotnej przyjrzymy się bliżej jaskiniom i przepięknym formacjom skalnym wraz ze słynnym obliczem boga mórz - Posejdona. Nie zapominajmy o zabraniu ręczników, gdyż podczas wycieczki czeka nas kąpiel w krystalicznie czystych wodach Morza Jońskiego. Z portu udajemy się w drogę powrotną do hotelu.
Morskie Perły Zakynthos
ok. 34 EUR dorosły
ok. 16 EUR dziecko
Ten rejs to doskonała okazja, by podziwiać wyspę z perspektywy morza oraz zobaczyć najsłynniejszą plaże na Zakynthos. Z portu w Zakynthos nasz statek wyruszy na północ w kierunku Navagio, a z oddali będziemy przyglądać się zmieniającej się linii brzegowej wyspy. Podczas rejsu do Zatoki usłyszymy legendy związane z pojawieniem się wraku na plaży. Następnie czeka nas jedyna okazja na zobaczenie wraku statku od strony morza. W drodze powrotnej zobaczymy Błękitne Groty. Białe wapienne skały oblane turkusową wodą Morza Jońskiego to niewątpliwe bogactwo naturalne wyspy. Przepłyniemy później do Xigii - miejsca znanego ze źródeł siarkowych znanych z właściwości leczniczych. Podczas rejsu kapitan zacumuje w malowniczej zatoczce, gdzie chętni będą mogli wykąpać się morzu. Do hotelu wrócimy w godzinach popołudniowych.
Kefalonia - Kolorowy zawrót głowy
ok. 45 EUR dorosły
ok. 30 EUR dziecko
Odkryj tajemniczą wyspę Kefalonię. Cudowne, zapierające dech w piersiach widoki, wyjątkowej urody plaże, wspaniałe turkusowe morze i małe wioski rybackie - to tylko niektóre z atrakcji jakie czekają na nas podczas tej wyprawy. Z portu Ag. Nikolaos poplyniemy do portu Pessada na Kefalonii. W pierwszej kolejnosci udamy sie do monastyru Ag. Gerasimos – patrona wyspy. Kolejnym przystankiem są jaskinie Drogarati i Melissani. Jaskinia Drogarati zwana jest Smoczą Jaskinią ze względu na urzekające formacje skalne (stalaktyty i stalagmity), które sprawiają wrażenie jakby się wchodziło do paszczy smoka. Ogromnych rozmiarów jaskinia Melissani wraz z jeziorem jest fenomenem geologicznym na skalę światową. Wpadające przez zapadnięty strop światło słoneczne oświetla jej wnętrze, dzieki czemu woda przybiera niesamowity błękitno – turkusowy kolor, a promienie słoneczne tworzą na ścianach bajkowe kształty i cienie. Kolejnym obowiązkowym postojem jest Myrtos – punkt widokowy na najpiękniejszą plaże Kefalonii. W trakcie wycieczki mamy również czas na lunch w tradycyjnej greckiej tawernie w okolicy miejscowości Karavomilos. Wycieczkę zakończymy wizytą w stolicy – Argostoli. Powrot do hotelu w godzinach poznowieczornych.

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
16
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
70 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji