miniPRZEWODNIK LEFKADA


Przewodnik po Lefkadzie


„Land of Lefkas” Wina uważane za jedne z najlepszych w Grecji Historia winnicy Land of Lefkas trwa, odkąd pasjonat win rozpoczął produkcję starego, mającego wiele twarzy i smaków trunku. Winorośle, z których powstają wina, rosną tu na wzgórzach wyspy. Noszą nazwę Bardea i Bertzami – z tych szczepów powstają odpowiednio wina białe i czerwone. Główną winnicę na Lefkadzie Dimitris stworzył pomiędzy Nidri a Vasiliki. Winnice Dimitrisa są otwarte dla zwiedzających - można obejrzeć winiarnię, dowiedzieć się nieco o jego oryginalnym sposobie.Dimitris Rampotis,
właściciel winnicy

IDEALNY
JEDEN DZIEŃ

Rozpocznij dzień leniwie – od plażowania w Porto Katsiki. W południe zjedz lunch w słynącej z malowniczych widoków Syvocie. Stamtąd już tylko krok do winiarni, którą zwiedzisz, a przy okazji spróbujesz tam lokalnych trunków. Po południu pojedź do Vasiliki - panują tam idealne warunki do windsurfingu - lub odwiedź wysepki Meganisi, Sparti, Scorpios, na które najlepiej dopłynąć motorówką. Wieczorem zaplanuj kolację w którejś z tawern w porcie w Nidri. Na koniec czekają na Ciebie atrakcje nocnego życia w stolicy wyspy – Lefkadzie.

ATRAKCJE
TURYSTYCZNE

PORTO
KATSIKI

wyjątkowo fotogeniczna plaża znana w całej Europie. Biały łuk stromego klifu widowiskowo kontrastuje z błękitną wodą. Okolice Porto Katsiki nadają się idealnie do snorkelingu – wyjątkowa czystość wody sprawia, że podwodny świat, bogactwo ryb w różnych kształtach i kolorach podziwiać można już blisko brzegu.

WYSEPKI
NA WSCHODNIM WYBRZEŻU

Sparti, Scorpios, Meganisi, Maduri – nawet oglądane z oddali urzekają swoim urokiem.

PRZYLĄDEK
LEFKATAS

skalisty, wcinający się w morze przylądek z piękną latarnią

WODOSPADY
RONIES

atrakcję stanowią nie tylko same wodospady, ale również droga do nich, czyli krótki, ale przepiękny wąwóz. Na jego końcu wodospad tworzy kilka oczek wodnych, w których można zaznać orzeźwiającej kąpieli. Woda jest tu bardzo czysta, słodka i przede wszystkim bardzo zimna.

Miejsca, które
warto odwiedzić
MIASTO
LEFKADA

Stolica wyspy jest jednym z ulubionych miejsc żeglarzy przemierzających basen Morza Jońskiego. Ośmiotysięczne miasto, doszczętnie zburzone podczas trzęsienia ziemi w 1953 roku, odbudowane w bardzo ciekawy i oryginalny sposób. Główny deptak – Ioannou Mela, wyłączony z ruchu kołowego, pełen jest kolorowych arkad i bardzo wąskich uliczek odbiegających od niego na wszystkie strony.

LIGIA

Mała miejscowość położona na trasie z Lefkady do Nidri. Wzdłuż portu znajdziecie wiele restauracji serwujących zawsze świeże ryby.

NIDRI

Turystyczna kolebka Lefkady. W sezonie odwiedzana przez turystów z różnych zakątków świata staje się miejscem, które nie zasypia. Idealna lokalizacja na niezapomniane wakacje: bogata infrastruktura hotelowa, bary, restauracje i dyskoteki czynne do białego rana. W sezonie turystycznym centrum miejscowości zamienia się w zamknięty dla ruchu kołowego deptak


SYVOTA

Mała, malownicza miejscowość portowa w południowo- -wschodniej części Lefkady. Uwielbiana przez amatorów sportów wodnych, a także ceniących sobie spokój i ciszę. Działa tu wiele świetnych tawern serwujących przepyszne, świeże ryby i owoce morza.

VASILIKI

Miejscowość idealna dla windsurferów, położona na południu Lefkady. Z Vasiliki wypływają promy, którymi możemy dopłynąć na Itakę i Kefalonię. Działa tu wiele tawern, barów i restauracji i jest bardzo pozytywny klimat

KARIA

Jedna z najstarszych miejscowości na Lefkadzie, usytuowana na górskich zboczach, z niesamowitym widokiem na sporą część wyspy. W Karii znajduje się muzeum folkloru, jej wąska zabudowa tworzy sieć ciekawych dróżek, nieprzejezdnych samochodem. W centralnej części wioski mieści się główny skwer z licznymi restauracjami.


VAFKERI

Malownicza górska wioska pośród gajów oliwnych liczy zaledwie 100 mieszkańców. Kilka tawern, przepiękne widoki i spokojna grecka atmosfera pozwolą wypocząć z dala od zgiełku wakacyjnych kurortów.

Galeria

Nasze
Hotele

wycieczki
fakultatywne

Rajska Odyseja
ok. 50 EUR dorosły
ok. 25 EUR dziecko
Idealny rejs dla miłośników przygód, mitologii, słońca i niesamowitych widoków. Okazja, by poznać piękne wysepki Morza Jońskiego. Na Meganisi odwiedzimy położoną na wzgórzu wioskę Spartochori, wykąpiemy się na plaży Jackie Kennedy na wyspie Scorpios – prywatnym raju Arystotelesa Onasisa, poznamy historię Madouri oraz innych licznych wysepek. Będziemy też mieli niepowtarzalną szansę zanurkowania w jaskini Papanikolis. Rajska Odyseja to niezapomniany dzień z charyzmatycznym kapitanem, zabierającym nas w podróż łodzią wzorowaną na antycznych trierach greckich. Kapitan zasypuje nas anegdotami z życia codziennego mieszkańców wysp, uczy greckich tańców i pomaga zrozumieć, czym jest „grecka dusza”. Wycieczka to również kąpiele morskie i słoneczne. W czasie postoju na dostępnej jedynie od strony morza plaży, serwowany jest grecki lunch.
Rejs - 3 plaże
ok. 20 EUR dorosły
ok. 10 EUR dziecko
Fantastyczny rejs dla osób ceniących malownicze krajobrazy i turkusowy kolor wody. Jedyna w swoim rodzaju możliwość zobaczenia od strony morza najpiękniejszych plaż Lefkady. Czas na kąpiele na plażach Egremni, Porto Katsiki i Lakka. Będzie to spokojny, leniwy i przyjemny dzień dla każdego!
Romantyczny, gwiezdny rejs
ok. 45 EUR dorosły
ok. 23 EUR dziecko
Idealna propozycja dla romantykow! Polaczenie nastrojowej kolacji na plazy wraz z ogladaniem przepieknego, gwiezdzistego nieba. Na moment zgubimy sie na gwiezdnej mapie, wysluchujac niesamowitych opowiesci mitologii greckiej. Serce przyspieszy nie tylko przy swojej drugiej polowce, ale i na widok zjawiskowego nieba!
Rej w nieznane - Kastos i Kalamos
ok. 25 EUR dorosły
ok. 13 EUR dziecko
Poznajmy nieznane, zapomniane, unikalne wyspy Morza Jonskiego! Rejs zapewni nam przepiekne widoki, relaks oraz wodne szalenstwo. Razem odkryjemy kameralne wyspy Kastos i Kalamos, do ktorych wiekszosc turystow jeszcze nie dotarla. Czas na kapiel w morzu oraz nurkowanie bedziemy mieli przy jednej malenskiej wyspie Formekula. Na wyspie Kalamos bedzie okazja do skosztowania tradycyjnej, przepysznej kuchni greckiej! W drodze powrotnej przeplyniemy blisko najslynniejszych prywatnych wysp: Scorpios, Scorpidi, Sparti i Madouri. Odkryjmy i poznajmy nieznane!
Zapomniane wyspy
ok. 55 EUR dorosły
ok. 28 EUR dziecko
Bajeczny rejs po zapomnianych i małych wyspach morza Jońskiego. Tej wycieczki nie możecie sobie odmówić jeśli uwielbiacie piękne i malownicze widoki. Owiana tajemnicą jaskinia Meganisi – Papanikolis, gdzie podczas drugiej wojny światowej ukrywano jedną z sześciu łodzi podwodnych floty greckiej. Następnie zobaczymy Kastos i Kalamos – dwie unikalne wysepki, gdzie jeszcze nie zdążyła dotrzeć turystyka. Atrakcją rejsu są postoje na morskie i słoneczne kąpiele, a także pyszny grecki lunch.
Wokół Lefkady
Tylko u nas
ok. 35 EUR dorosły
ok. 18 EUR dziecko
Objazd dookoła Lefkady to okazja, by zachwycić się pięknem tej niesamowitej wyspy, jej przyrodą, historią, kulturą i życiem codziennym. Dzień rozpoczniemy od spaceru wąwozem rzeki Dimosari do orzeźwiającego wodospadu. Przejedziemy wzdłuż wschodniego wybrzeża, zatrzymując się w lokalnej winiarni, gdzie zapoznamy się z procesem produkcji i spróbujemy lokalnych win. Na południu wyspy pospacerujemy po miasteczku Vasiliki. Malownicza trasa po zachodniej stronie wyspy wiedzie przez góry. Piękne widoki i tradycyjne wioski. Zatrzymamy się w urokliwej miejscowości Agios Nikitas, gdzie będzie czas na kąpiel morską lub obiad w jednej z lokalnych tawern. Odwiedzimy słynny klasztor Panagia Faneromeni – najważniejsze miejsce kultu religijnego na wyspie. Wycieczkę zakończymy spacerem po stolicy wyspy – mieście Lefkas. Spacerem dojdziemy na główny plac miasta, gdzie będzie czas na kawę lub zakup pamiątek. Lefkada to wyspa o wielu obliczach – odkryj je razem z nami!
Kefalonia & Itaka - Jońska przygoda
ok. 30 EUR dorosły
ok. 15 EUR dziecko
Całodzienna wycieczka, w czasie której przybijemy m.in. do wybrzeży dwóch znanych jońskich wysp: Itaki – ojczyzny Odyseusza – oraz Kefalonii, na której odwiedzimy malowniczy port Fiscardo. Opłyniemy przylądek Dukato z wznoszącą się na nim latarnią morską – symbolem Lefkady. Będzie możliwość zanurzenia się w krystalicznie czystej wodzie jednej z najpiękniejszych plaż Lefkady – Porto Katsiki lub Egremni. W czasie rejsu zachwycają przepiękne widoki oraz lazurowy kolor Morza Jońskiego. Dzień pełen wrażeń!
Grecki Wieczór
ok. 40 EUR dorosły
ok. 20 EUR dziecko
Wieczorny rejs na wyspę Meganisi. Wieczór grecki odbywa się w rodzinnej tawernie w tradycyjnej wiosce Spartochori, wznoszącej się nad portem. Grecka kolacja z winem, występ lokalnych tancerzy, nauka greckich tańców. Niezapomniane przeżycie!
Beach Party
ok. 10 EUR dorosły
ok. 10 EUR dziecko
Świetna propozycja dla osób lubiących dobrze się bawić! Nocny rejs statkiem na prywatną plażę ze znakomitym DJ’em i racami świetlnymi. Zabawa zarówno na pokładzie statku, jak i na plaży!

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
16
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
70 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji