miniPRZEWODNIK LEFKADA


Przewodnik po Lefkadzie


„Land of Lefkas” Wina uważane za jedne z najlepszych w Grecji Historia winnicy Land of Lefkas trwa, odkąd pasjonat win rozpoczął produkcję starego, mającego wiele twarzy i smaków trunku. Winorośle, z których powstają wina, rosną tu na wzgórzach wyspy. Noszą nazwę Bardea i Bertzami – z tych szczepów powstają odpowiednio wina białe i czerwone. Główną winnicę na Lefkadzie Dimitris stworzył pomiędzy Nidri a Vasiliki. Winnice Dimitrisa są otwarte dla zwiedzających - można obejrzeć winiarnię, dowiedzieć się nieco o jego oryginalnym sposobie.Dimitris Rampotis,
właściciel winnicy

IDEALNY
JEDEN DZIEŃ

Rozpocznij dzień leniwie – od plażowania w Porto Katsiki. W południe zjedz lunch w słynącej z malowniczych widoków Syvocie. Stamtąd już tylko krok do winiarni, którą zwiedzisz, a przy okazji spróbujesz tam lokalnych trunków. Po południu pojedź do Vasiliki - panują tam idealne warunki do windsurfingu - lub odwiedź wysepki Meganisi, Sparti, Scorpios, na które najlepiej dopłynąć motorówką. Wieczorem zaplanuj kolację w którejś z tawern w porcie w Nidri. Na koniec czekają na Ciebie atrakcje nocnego życia w stolicy wyspy – Lefkadzie.

ATRAKCJE
TURYSTYCZNE

PORTO
KATSIKI

wyjątkowo fotogeniczna plaża znana w całej Europie. Biały łuk stromego klifu widowiskowo kontrastuje z błękitną wodą. Okolice Porto Katsiki nadają się idealnie do snorkelingu – wyjątkowa czystość wody sprawia, że podwodny świat, bogactwo ryb w różnych kształtach i kolorach podziwiać można już blisko brzegu.

WYSEPKI
NA WSCHODNIM WYBRZEŻU

Sparti, Scorpios, Meganisi, Maduri – nawet oglądane z oddali urzekają swoim urokiem.

PRZYLĄDEK
LEFKATAS

skalisty, wcinający się w morze przylądek z piękną latarnią

WODOSPADY
RONIES

atrakcję stanowią nie tylko same wodospady, ale również droga do nich, czyli krótki, ale przepiękny wąwóz. Na jego końcu wodospad tworzy kilka oczek wodnych, w których można zaznać orzeźwiającej kąpieli. Woda jest tu bardzo czysta, słodka i przede wszystkim bardzo zimna.

Miejsca, które
warto odwiedzić
MIASTO
LEFKADA

Stolica wyspy jest jednym z ulubionych miejsc żeglarzy przemierzających basen Morza Jońskiego. Ośmiotysięczne miasto, doszczętnie zburzone podczas trzęsienia ziemi w 1953 roku, odbudowane w bardzo ciekawy i oryginalny sposób. Główny deptak – Ioannou Mela, wyłączony z ruchu kołowego, pełen jest kolorowych arkad i bardzo wąskich uliczek odbiegających od niego na wszystkie strony.

LIGIA

Mała miejscowość położona na trasie z Lefkady do Nidri. Wzdłuż portu znajdziecie wiele restauracji serwujących zawsze świeże ryby.

NIDRI

Turystyczna kolebka Lefkady. W sezonie odwiedzana przez turystów z różnych zakątków świata staje się miejscem, które nie zasypia. Idealna lokalizacja na niezapomniane wakacje: bogata infrastruktura hotelowa, bary, restauracje i dyskoteki czynne do białego rana. W sezonie turystycznym centrum miejscowości zamienia się w zamknięty dla ruchu kołowego deptak


SYVOTA

Mała, malownicza miejscowość portowa w południowo- -wschodniej części Lefkady. Uwielbiana przez amatorów sportów wodnych, a także ceniących sobie spokój i ciszę. Działa tu wiele świetnych tawern serwujących przepyszne, świeże ryby i owoce morza.

VASILIKI

Miejscowość idealna dla windsurferów, położona na południu Lefkady. Z Vasiliki wypływają promy, którymi możemy dopłynąć na Itakę i Kefalonię. Działa tu wiele tawern, barów i restauracji i jest bardzo pozytywny klimat

KARIA

Jedna z najstarszych miejscowości na Lefkadzie, usytuowana na górskich zboczach, z niesamowitym widokiem na sporą część wyspy. W Karii znajduje się muzeum folkloru, jej wąska zabudowa tworzy sieć ciekawych dróżek, nieprzejezdnych samochodem. W centralnej części wioski mieści się główny skwer z licznymi restauracjami.


VAFKERI

Malownicza górska wioska pośród gajów oliwnych liczy zaledwie 100 mieszkańców. Kilka tawern, przepiękne widoki i spokojna grecka atmosfera pozwolą wypocząć z dala od zgiełku wakacyjnych kurortów.

Galeria

Nasze
Hotele

wycieczki
fakultatywne

Rajska Odyseja
51 EUR dorosły
28 EUR dziecko
Idealny rejs dla miłośników przygód, mitologii i kąpieli morskich. W ciągu dnia zobaczymy jedne z najpiękniejszych wysp Morza Jońskiego: Meganisi, Madouri oraz Skorpios – legendarną wyspę słynnego milionera Arystotelesa Onassisa. Będzie to niezapomniany dzień z charyzmatycznym kapitanem Jerry’m, który skieruje statek Argo w stronę plaż o lazurowym kolorze wody i opowie ciekawe anegdoty związane z codziennym życiem mieszkańców. Nauczymy się tańczyć Zorbę i wspólnie przyrządzimy najsmaczniejszą grecką sałatkę.

Czas trwania: 9.30-18.00
Rejs - 3 plaże
32 EUR dorosły
16 EUR dziecko
Fantastyczny rejs dla osób ceniących malownicze krajobrazy i turkusowy kolor wody. Jedyna w swoim rodzaju możliwość zobaczenia najpiękniejszych plaż Lefkady od strony morza: Egremni, Porto Katsiki i Agiofili. Będzie to niezapomniany dzień dla każdego!

Zapomniane wyspy: Kastos, Kalamos
55 EUR dorosły
28 EUR dziecko
Bajeczny rejs po zapomnianych i małych wyspach morza Jońskiego. Tej wycieczki nie możecie sobie odmówić jeśli uwielbiacie piękne i malownicze widoki. Owiana tajemnicą jaskinia Meganisi – Papanikolis, gdzie podczas drugiej wojny światowej ukrywano jedną z sześciu łodzi podwodnych floty greckiej. Następnie zobaczymy Kastos i Kalamos – dwie unikalne wysepki, gdzie jeszcze nie zdążyła dotrzeć turystyka. Atrakcją rejsu są postoje na morskie i słoneczne kąpiele, a także pyszny grecki lunch.

Wokół Lefkady
Tylko u nas
27 EUR dorosły
13,5 EUR dziecko
To będzie intensywny dzień z kulturą, przyrodą i historią wyspy. Odwiedzimy twierdzę Agia Mavra, klasztor Faneromeni, górską wioskę Karia, gdzie poznamy tradycję koronkarstwa i tkactwa. W starej wiosce Agios Nikitas spędzimy trochę czasu na kąpieli w morzu. W Vassiliki znajdą coś dla siebie i miłośnicy windsurfingu i greckich tawern oraz kuchni. Na zakończenie odwiedzimy niewielką, rodzinną wytwórnię wina, gdzie zobaczymy proces produkcji tego starego, smacznego trunku połączonego z degustacją.
Kefalonia & Itaka - Jońska przygoda
30 EUR dorosły
15 EUR dziecko
Całodzienna wycieczka dla osób chcących poznać dwie inne wyspy jońskie: Kefalonię i Itakę, ale także skorzystać z uroku jednej z najpiękniejszych plaż Lefkady – Porto Katsiki. Wycieczka zapierająca dech w piersiach swoimi widokami i lazurowym kolorem morza. Dzięki temu rejsowi poznacie inny smak Grecji.
Beach Party
10 EUR dorosły
Fantastyczna okazja dla osób lubiących świetnie się bawić! Nocny rejs statkiem na prywatną plażę ze znakomitym Dj’em i racami.

Mapa

Standard All inclusive Przy plaży Klub delfinki Wyłącznie w Grecos Dziecko pobyt gratis lub zniżka MAX. Liczba os. w pokoju (w tym dorośli)*
1
do 13 lat 4
2
do 11 lat 3
3
do 12 lat 4
4
do 14 lat 4
7
do 10 lat 3
8
do 14 lat 6
10
do 14 lat 6
*Dzieci do 2 lat nie wlicza się w maksymalną liczbę osób w pokoju

_

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
900 TYS.
zadowolonych
Klientów
14
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
72 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji