Przewodnik

LEFKADA


Poznaj region

Lefkada

Poznaj region

Mniej rozsławiona górzysta Lefkada na Morzu Jońskim to grecka wyspa połączona z lądem mostem. Oczarowuje wspaniałymi widokami na turkusowe morze, rozpościerającymi się ze stromych białych klifów. Uroku dodają miejscu widoczne na wzgórzach monastyry, cyprysy i lasy piniowe. Tu życie toczy się niespiesznie, a mieszkańcy żyją zgodnie z tradycją. Mężczyźni pozyskują sól z morza, a kobiety w czarnych chustach na głowach dziergają przepiękne, tradycyjne koronki.

Lefkada w skrócie

Plaże u podnóża białych klifów

Lazurowe morze

Żeglarski raj

Puste, kręte górskie drogi

Zielona oaza

Plaża Porto Katsiki

Wyspa oliwy, wina i miodu

Bezludne plaże na okolicznych, małych wysepkach

Pobierz przewodnik

Idealny jeden dzień

Idealny jeden dzień

Rozpocznij ten dzień leniwie – od plażowania w Porto Katsiki. W południe udaj się na lunch do słynnej z malowniczych widoków Syvoty. Stamtąd już tylko krok do winiarni, którą nie tylko zwiedzisz, ale korzystając z okazji spróbujesz lokalnych trunków. Po południu pojedź do Vasiliki, gdzie panują idealne warunki do windsurfingu lub udaj się na eksplorację wysepek: Meganissi, Sparti, Scorpios – na które najlepiej dopłynąć motorówką. Wieczorem zaplanuj kolację w jednej z licznych tawern w porcie w Nidri.

„„Siga-siga” mocno tkwi w greckiej tradycji

Powrót do korzeni. Zwiedziłem cały świat. Najpierw jako kierowca TIR-ów podróżowałem po Europie, potem na stałe osiadłem w Ameryce. Tęskniłem jednak za domem rodzinnym. I kiedy po wielu latach życia na emigracji wróciłem do domu, planowałem tylko spędzić wakacje na ukochanej Lefkadzie, ale zostałem na zawsze...

Spiros Lazaris, zawodowy kierowca

Wierność tradycji na Lefkadzie

Ponieważ dawniej jedyną możliwością zarobku były połowy, już jako dzieci nauczyliśmy się kochać morze. Nie istniało wtedy nic lepszego niż talerz pełen owoców morza. I choć dziś w sklepach można znaleźć wszystko, wciąż sama je gotuję.

Golfo Markezini, mieszkanka Lefkady

Wspomnienia z plaży Pasa

Plaża Pasa (Paszy) to niewielki skrawek piachu. Pomimo, że nie jest zorganizowana to przybywa tutaj wielu ludzi, aby kąpać się w orzeźwiających wodach z pięknym widokiem na zielone wysepki Sparti, Cheloni, Madouri. Według teorii Doerpfelda, który twierdzi, że właśnie Lefkada jest mityczną Itaką Homera to tam znajdowała się posiadłość ojca Odyseusza – Laertesa. Spokojna, urokliwa okolica była doskonałym miejscem dla króla zmęczonego długim oczekiwaniem na syna. Nazwa plaży pochodzi z czasów tureckich, kiedy właścicielem posiadłości był turecki pasza Fait. Plaża Paszy, pomimo, że nie jest zorganizowana, cieszy się ogromnym powodzeniem wśród mieszkańców Lefkady.

Konstantinos Boursinos, emerytowany rybak

Wycieczki lokalne

Wycieczki lokalne

Spotkanie z historią

Spotkanie z historią

Zwiedzanie zabytków – najwspanialszych okolicznych atrakcji. Przeżyjesz bliskie spotkanie z historią i mitem. Obejrzysz antyczne budowle, akropole, miasta, bizantyjskie klasztory, średniowieczne twierdze, muzea i inne pamiątki przeszłości.

Rodzinne

Rodzinne

Celem wycieczek rodzinnych jest pokazanie najmłodszym, że zwiedzenie jest fajne. Na tych wyprawach dorośli i dzieci kierują się swoim własnym programem. Rodzice mają czas na zwiedzanie, zakupy, wypicie kawy. Mogą skupić się na sobie, wiedząc, że ich pociechy bawią się pod profesjonalną opieką naszych animatorów, którzy w ciekawy sposób przybliżają im Grecję!

Plażowanie

Plażowanie

Podczas wycieczki robimy przerwę na odpoczynek na najpiękniejszych plażach. Pamiętaj o kostiumie lub kąpielówkach i ręczniku.

Tylko u nas

Tylko u nas

Ekskluzywne wycieczki dostępne tylko dla klientów Grecosa. Nasz zespół przygotowuje ofertę specjalnie dla Ciebie: łączymy zwiedzanie z relaksem i opakowujemy to w piękne widoki.

Rejs

Rejs

Zachwycające morskie wycieczki.

VIP - tylko dla ciebie

VIP - tylko dla ciebie

Jeżeli nie lubisz zwiedzania w dużej grupie i chcesz odkrywać kameralne miejsca bez tłoku, w gronie rodziny czy z paczką znajomych, to mamy coś właśnie dla Ciebie! Luksusowy samochód lub minibus, osobisty pilot lub przewodnik, specjalnie wybrane restauracje, elegancki jacht albo wygodna łódka. Poproś naszego rezydenta o wyreżyserowanie najpiękniejszej trasy.

Odkrywaj

Odkrywaj

Hellada oczami Grecosa to wycieczki fakultatywne po poszczególnych wyspach. Pokażemy Ci prawdziwą Grecję od kuchni – jej codzienność, ludzi, jedzenie i tradycje. Przekonasz się, że jeśli chodzi o sztukę czerpania radości z życia, Grecy nie mają sobie równych.

REJS PO WYSPACH JOŃSKICH: ITAKA I KEFALONIA

Wypłyń w rejs po Morzu Jońskim, poznając dodatkowo dwie przepiękne wyspy archipelagu! Zanurz się w ich bogatej historii i rozkoszuj bajecznymi widokami, relaksując się na plaży czy pływając w nieprawdopodobnie niebieskim morzu.

Czas trwania cały dzień

Więcej

Bestseller

REJS PREŁEN PRZYGÓD Z KAPITANEM JERRY'M

Wraz z pełnym życia, uwielbianym i zarażającym radością Kapitanem wybierz się w niezapomniany rejs prawdziwie pirackim statkiem! Przygotuj się na podróż pełną tańca, historii, tradycji i nęcących podniebienie smaków. U celu podróży przejdź się po klimatycznym miasteczku, odkryj niezaprzeczalny urok greckich plaż i poczuj prawdziwe siga-siga!

Czas trwania cały dzień

Więcej

TOPOWE PLAŻE LEFKADY - REJS

Przeżyj niezapomniany rejs do jednego z najdalej oddalonych punktów Europy – Złotej Wyspy. Wybierz jedną z czterech rajskich plaż z delikatnym, złocistym piaskiem, by delektować się ciszą i spokojem. Odkryj tropiki u wybrzeży Krety – zaznaj relaksu w raju!

Czas trwania cały dzień

Więcej

DOOKOŁA WYSPY: ZWIEDZANIE, KĄPIELE, DEGUSTACJE

Zachwyć się pięknem Lefkady podczas pełnej wrażeń wyprawy. Zatrzymaj w lokalnej winiarni na degustację pysznego wina, a później zobacz niezwykłe muzeum oliwy, w którym spróbujesz tego płynnego złota, by zrozumieć, jak głęboki i unikalny może być jego smak. Rozsiądź się wygodnie i zjedz pyszny posiłek w lokalnej tawernie z widokiem na plażę Egremni, a potem odwiedź słynny klasztor Panagia Faneromeni. Zajadając się lodami, przespaceruj się w urokliwym miasteczku Agios Nikitas. Być może znajdziesz też trochę czasu na plażowanie.

Czas trwania cały dzień

Więcej

REJS NA ZAPOMNIANE WYSPY

Bajeczny rejs po zapomnianych i małych wyspach morza Jońskiego. Tej wycieczki nie możecie sobie odmówić jeśli uwielbiacie piękne i malownicze widoki. Owiana tajemnicą jaskinia Meganisi – Papanikolis. Następnie zobaczymy Kastos i Kalamos.

Czas trwania cały dzień

Więcej

REJS Z DJEM I BEACH PARTY

Oderwij się od codzienności udając się w rejs z DJ-em i weź udział w niezapomnianej imprezie na greckiej plaży! Daj się ponieść atmosferze beztroski, rzuć się w wir tańca pod rozgwieżdżonym niebem i poczuj jak przepełnia Cię radość!

Czas trwania pół dnia

Więcej

GRECKI WIECZÓR NA WYSPIE MEGANISI

Wraz z pełnym życia, uwielbianym i zarażającym radością Kapitanem wybierz się w niezapomniany rejs prawdziwie pirackim statkiem! Przygotuj się na podróż pełną tańca, historii, tradycji i nęcących podniebienie smaków. U celu podróży przejdź się po klimatycznym miasteczku, odkryj niezaprzeczalny urok greckich plaż i poczuj prawdziwe siga-siga!

Czas trwania cały dzień

Więcej

REJS PO WYSPACH JOŃSKICH: ITAKA I KEFALONIA

40€ / 20€

Bestseller

REJS PREŁEN PRZYGÓD Z KAPITANEM JERRY'M

65€ / 40€

TOPOWE PLAŻE LEFKADY - REJS

55€ / 35€

DOOKOŁA WYSPY: ZWIEDZANIE, KĄPIELE, DEGUSTACJE

55€ / 24.5€

REJS NA ZAPOMNIANE WYSPY

75€ / 45€

REJS Z DJEM I BEACH PARTY

10€ / 10€

GRECKI WIECZÓR NA WYSPIE MEGANISI

45€ / 30€

Grecja jest naszą pasją. Chcemy zarazić nią każdego! Dlatego przygotowaliśmy ofertę wycieczek fakultatywnych, których program co roku ulepszamy i wzbogacamy - kroimy na miarę potrzeb turysty. Nie ma lepszego sposobu na odkrycie ciekawych miejsc oprawionych opowieściami przewodnika! Wybierając się z nami na podbój Grecji, prosimy pamiętać o poniższych zasadach.

warunki uczestnictwa

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Miasto Lefkada

Stolica wyspy, jedno z ulubionych miejsc żeglarzy przemierzających Morze Jońskie, ciekawie odbudowana po trzęsieniu ziemi w 1953 r. Główna ulica – Ioannou Mela, wyłączona z ruchu kołowego, zabudowana jest niskimi, kolorowymi domkami z arkadami i balkonikami. Mieszczą się w nich sklepy i restauracje.

PRZYLĄDEK DUKATO

Niezwykle malowniczy, wcinający się w morze. Tu z 70-metrowego klifu, tzw. Białej Skały, według legendy rzuciła się do morza grecka poetka Safona. Na przylądku w przeszłości znajdowała się słynna świątynia Apollina oraz latarnia morska. Można z niej zobaczyć sąsiednie wyspy Itakę i Kefalonię.

WODOSPADY RONIES

Niezwykle widowiskowe wodospady, do których droga prowadzi przez malowniczy wąwóz. Na jego końcu znajdują się oczka wodne, w których można się wykąpać w chłodnej, orzeźwiającej wodzie i podziwiać fantazyjne formacje skalne.

NIDRI

Największy kurort na wyspie oferujący liczne atrakcje i zabawę do białego rana. W sezonie turystycznym jego centrum zamienia się w zamknięty dla ruchu kołowego deptak. Idealna lokalizacja na niezapomniane wakacje: bogata infrastruktura hotelowa, bary, restauracje i dyskoteki. W sezonie turystycznym centrum miejscowości zamienia się w zamknięty dla ruchu kołowego deptak.

VASILIKI

Miejscowość na południu Lefkady ze wspaniałymi warunkami do uprawiania windsurfingu. Liczne tawerny, bary i restauracje serwują doskonałe owoce morza.

KARIA

Malownicza górska wioska położona pośród gajów oliwnych słynie z przepysznej koziny z pieca oraz z haftów. Kilka tawern, przepiękne widoki i spokojna grecka atmosfera pozwalają tu wypocząć z dala od zgiełku.

Syvota

Mała, malownicza miejscowość portowa w południowo-wschodniej części Lefkady. Uwielbiana przez żeglarzy i osoby ceniące sobie spokój i ciszę. Znajduje się tu wiele tawern serwujących świeże ryby i owoce morza.

Miasto Lefkada

Stolica wyspy, jedno z ulubionych miejsc żeglarzy przemierzających Morze Jońskie, ciekawie odbudowana po trzęsieniu ziemi w 1953 r. Główna ulica – Ioannou Mela, wyłączona z ruchu kołowego, zabudowana jest niskimi, kolorowymi domkami z arkadami i balkonikami. Mieszczą się w nich sklepy i restauracje.

PRZYLĄDEK DUKATO

Niezwykle malowniczy, wcinający się w morze. Tu z 70-metrowego klifu, tzw. Białej Skały, według legendy rzuciła się do morza grecka poetka Safona. Na przylądku w przeszłości znajdowała się słynna świątynia Apollina oraz latarnia morska. Można z niej zobaczyć sąsiednie wyspy Itakę i Kefalonię.

WODOSPADY RONIES

Niezwykle widowiskowe wodospady, do których droga prowadzi przez malowniczy wąwóz. Na jego końcu znajdują się oczka wodne, w których można się wykąpać w chłodnej, orzeźwiającej wodzie i podziwiać fantazyjne formacje skalne.

NIDRI

Największy kurort na wyspie oferujący liczne atrakcje i zabawę do białego rana. W sezonie turystycznym jego centrum zamienia się w zamknięty dla ruchu kołowego deptak. Idealna lokalizacja na niezapomniane wakacje: bogata infrastruktura hotelowa, bary, restauracje i dyskoteki. W sezonie turystycznym centrum miejscowości zamienia się w zamknięty dla ruchu kołowego deptak.

VASILIKI

Miejscowość na południu Lefkady ze wspaniałymi warunkami do uprawiania windsurfingu. Liczne tawerny, bary i restauracje serwują doskonałe owoce morza.

KARIA

Malownicza górska wioska położona pośród gajów oliwnych słynie z przepysznej koziny z pieca oraz z haftów. Kilka tawern, przepiękne widoki i spokojna grecka atmosfera pozwalają tu wypocząć z dala od zgiełku.

Syvota

Mała, malownicza miejscowość portowa w południowo-wschodniej części Lefkady. Uwielbiana przez żeglarzy i osoby ceniące sobie spokój i ciszę. Znajduje się tu wiele tawern serwujących świeże ryby i owoce morza.

Zobacz więcej
czytaj więcej na blogu

Informacje praktyczne

Informacje praktyczne

Opieka rezydenta Grecos

Klienci Grecosa objęci są opieką polskiego rezydenta, który służy radą w odkrywaniu Grecji, dba o bezpieczny i niezakłócony przebieg wakacji, sprawną organizację przylotu i wylotu oraz pomaga we wszelkich nieoczekiwanych sytuacjach. W niektórych hotelach obsługa rezydencka odbywa się telefonicznie.

Czas przelotu

 • Polska-Preveza – ok. 2-2,5 godz.
 • Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.
 • Powierzchnia: 335,8 km².
 • Ludność: 20 tys.

Ceny w sklepach

 • sałatka grecka – od 4 EUR,
 • spaghetti – od 5 EUR,
 • mussaka, pizza – od 6 EUR,
 • danie mięsne z dodatkami – od 6 EUR,
 • owoce morza – od 8 EUR,
 • piwo – od 2 EUR,
 • lampka wina – od 1,5 EUR,
 • butelka wina – od 5 EUR,
 • napoje chłodzące – od 1,5 EUR,
 • kawa i herbata – od 2 EUR.

Napięcie w gniazdkach

230 V

Języki

grecki, angielski, francuski, niemiecki

Wynajem samochodu

Aby podczas wakacji wynająć samochód i odkrywać Grecję w swoim tempie, zapraszamy do kontaktu z Twoim Rezydentem na miejscu. Mamy szeroką ofertę aut w różnych kategoriach, w atrakcyjnych cenach i z pełnym ubezpieczeniem.

Komunikacja

 • cena biletu od 2 EUR.
 • cena taksówki ok. 3 EUR/1 km.

Wycieczki lokalne

W celu rezerwacji wycieczki lokalnej lub aby zapoznać się z pełną ich ofertą i terminami – skontaktuj się z Twoim Rezydentem podczas spotkania informacyjnego, dyżuru lub telefonicznie. Liczba miejsc na wycieczki jest ograniczona.

Widok

Lefkada

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
19
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
80 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji