miniPRZEWODNIK LEFKADA


Przewodnik po Lefkadzie


„Land of Lefkas” Wina uważane za jedne z najlepszych w Grecji Historia winnicy Land of Lefkas trwa, odkąd pasjonat win rozpoczął produkcję starego, mającego wiele twarzy i smaków trunku. Winorośle, z których powstają wina, rosną tu na wzgórzach wyspy. Noszą nazwę Bardea i Bertzami – z tych szczepów powstają odpowiednio wina białe i czerwone. Główną winnicę na Lefkadzie Dimitris stworzył pomiędzy Nidri a Vasiliki. Winnice Dimitrisa są otwarte dla zwiedzających - można obejrzeć winiarnię, dowiedzieć się nieco o jego oryginalnym sposobie.Dimitris Rampotis,
właściciel winnicy

IDEALNY
JEDEN DZIEŃ

Rozpocznij dzień leniwie – od plażowania w Porto Katsiki. W południe zjedz lunch w słynącej z malowniczych widoków Syvocie. Stamtąd już tylko krok do winiarni, którą zwiedzisz, a przy okazji spróbujesz tam lokalnych trunków. Po południu pojedź do Vasiliki - panują tam idealne warunki do windsurfingu - lub odwiedź wysepki Meganisi, Sparti, Scorpios, na które najlepiej dopłynąć motorówką. Wieczorem zaplanuj kolację w którejś z tawern w porcie w Nidri. Na koniec czekają na Ciebie atrakcje nocnego życia w stolicy wyspy – Lefkadzie.

ATRAKCJE
TURYSTYCZNE

PORTO
KATSIKI

wyjątkowo fotogeniczna plaża znana w całej Europie. Biały łuk stromego klifu widowiskowo kontrastuje z błękitną wodą. Okolice Porto Katsiki nadają się idealnie do snorkelingu – wyjątkowa czystość wody sprawia, że podwodny świat, bogactwo ryb w różnych kształtach i kolorach podziwiać można już blisko brzegu.

WYSEPKI
NA WSCHODNIM WYBRZEŻU

Sparti, Scorpios, Meganisi, Maduri – nawet oglądane z oddali urzekają swoim urokiem.

PRZYLĄDEK
LEFKATAS

skalisty, wcinający się w morze przylądek z piękną latarnią

WODOSPADY
RONIES

atrakcję stanowią nie tylko same wodospady, ale również droga do nich, czyli krótki, ale przepiękny wąwóz. Na jego końcu wodospad tworzy kilka oczek wodnych, w których można zaznać orzeźwiającej kąpieli. Woda jest tu bardzo czysta, słodka i przede wszystkim bardzo zimna.

Miejsca, które
warto odwiedzić
MIASTO
LEFKADA

Stolica wyspy jest jednym z ulubionych miejsc żeglarzy przemierzających basen Morza Jońskiego. Ośmiotysięczne miasto, doszczętnie zburzone podczas trzęsienia ziemi w 1953 roku, odbudowane w bardzo ciekawy i oryginalny sposób. Główny deptak – Ioannou Mela, wyłączony z ruchu kołowego, pełen jest kolorowych arkad i bardzo wąskich uliczek odbiegających od niego na wszystkie strony.

LIGIA

Mała miejscowość położona na trasie z Lefkady do Nidri. Wzdłuż portu znajdziecie wiele restauracji serwujących zawsze świeże ryby.

NIDRI

Turystyczna kolebka Lefkady. W sezonie odwiedzana przez turystów z różnych zakątków świata staje się miejscem, które nie zasypia. Idealna lokalizacja na niezapomniane wakacje: bogata infrastruktura hotelowa, bary, restauracje i dyskoteki czynne do białego rana. W sezonie turystycznym centrum miejscowości zamienia się w zamknięty dla ruchu kołowego deptak


SYVOTA

Mała, malownicza miejscowość portowa w południowo- -wschodniej części Lefkady. Uwielbiana przez amatorów sportów wodnych, a także ceniących sobie spokój i ciszę. Działa tu wiele świetnych tawern serwujących przepyszne, świeże ryby i owoce morza.

VASILIKI

Miejscowość idealna dla windsurferów, położona na południu Lefkady. Z Vasiliki wypływają promy, którymi możemy dopłynąć na Itakę i Kefalonię. Działa tu wiele tawern, barów i restauracji i jest bardzo pozytywny klimat

KARIA

Jedna z najstarszych miejscowości na Lefkadzie, usytuowana na górskich zboczach, z niesamowitym widokiem na sporą część wyspy. W Karii znajduje się muzeum folkloru, jej wąska zabudowa tworzy sieć ciekawych dróżek, nieprzejezdnych samochodem. W centralnej części wioski mieści się główny skwer z licznymi restauracjami.


VAFKERI

Malownicza górska wioska pośród gajów oliwnych liczy zaledwie 100 mieszkańców. Kilka tawern, przepiękne widoki i spokojna grecka atmosfera pozwolą wypocząć z dala od zgiełku wakacyjnych kurortów.

Galeria

Nasze
Hotele

wycieczki
fakultatywne

Rajska Odyseja
45 EUR dorosły
22,5 EUR dziecko
Idealny rejs dla miłośników przygód, mitologii i kąpieli morskich. W ciągu dnia zobaczymy jedne z najpiękniejszych wysp Morza Jońskiego: Meganisi, Madouri oraz Skorpios – legendarną wyspę słynnego milionera Arystotelesa Onassisa. Będzie to niezapomniany dzień z charyzmatycznym kapitanem Jerry’m, który skieruje statek Argo w stronę plaż o lazurowym kolorze wody i opowie ciekawe anegdoty związane z codziennym życiem mieszkańców. Nauczymy się tańczyć Zorbę i wspólnie przyrządzimy najsmaczniejszą grecką sałatkę.

Czas trwania: 9.30-18.00
Rejs - 3 plaże
20 EUR dorosły
10 EUR dziecko
Zapomniane wyspy: Kastos, Kalamos
46 EUR dorosły
23 EUR dziecko
Wokół Lefkady
27 EUR dorosły
13,5 EUR dziecko
To będzie intensywny dzień z kulturą, przyrodą i historią wyspy. Odwiedzimy twierdzę Agia Mavra, klasztor Faneromeni, górską wioskę Karia, gdzie poznamy tradycję koronkarstwa i tkactwa. W starej wiosce Agios Nikitas spędzimy trochę czasu na kąpieli w morzu. W Vassiliki znajdą coś dla siebie i miłośnicy windsurfingu i greckich tawern oraz kuchni. Na zakończenie odwiedzimy niewielką, rodzinną wytwórnię wina, gdzie zobaczymy proces produkcji tego starego, smacznego trunku połączonego z degustacją.
Tajemniczy Epir
45 EUR dorosły
22,5 EUR dziecko
Całodzienna wycieczka do najciekawszego miasta zachodniej Grecji – Janina. To jedyne greckie miasto z zachowanymi w idealnym stanie tureckimi budowlami. Podczas spaceru zwiedzimy twierdzę Ali Paszy z meczetem, basztą, popłyniemy na wysepkę, gdzie zwiedzimy klasztor z końca XIII wieku. Odwiedzimy pobliską wieś Perama, szczycącą się największym w Grecji systemem jaskiń, rozciągającym się przez kilka kilometrów i grającym w nich echem.
Kefalonia & Itaka - Jońska przygoda
20 EUR dorosły
10 EUR dziecko
Beach Party
10 EUR

Mapa

Standard All inclusive Przy plaży Klub delfinki Wyłącznie w Grecos Dziecko pobyt gratis lub zniżka MAX. Liczba os. w pokoju (w tym dorośli)*
1
do 13 lat 4
2
do 11 lat 3
3
do 12 lat 4
4
do 14 lat 4
7
do 10 lat 3
8
do 14 lat 6
10
do 14 lat 6
*Dzieci do 2 lat nie wlicza się w maksymalną liczbę osób w pokoju

_

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
900 TYS.
zadowolonych
Klientów
14
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
72 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji