Zwrot środków za niezrealizowaną imprezę turystyczną
w związku z pandemią Covid-19

Wkrótce rozpocznie się proces zwracania środków za niezrealizowane imprezy turystyczne w sezonie 2020. Wypłat dokona Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG), a środki na ten cel zabezpiecza Ministerstwo Finansów.

Zwrot środków z UFG odbywa się na podstawie dwóch odrębnych wniosków składanych przez organizatora (Grecos) oraz Klienta.

Aby proces przebiegł sprawnie, a pieniądze wpłynęły na konto jak najszybciej, należy podjąć poniższe kroki. Wypłaty z UFG będą dokonywane również na rzecz innych organizatorów turystyki.

Proces uzyskania zwrotu z UFG odbędzie się w następujących etapach:

ETAP 1.
Uzupełnienie przez Klienta danych w aplikacji Grecos

Abyśmy mogli wysłać wniosek do UFG o zwrot środków na Twoje konto, potrzebujemy Twój numer PESEL, numer konta bankowego do zwrotu oraz zweryfikowania kwoty Twojej płatności. Dane znajdujące się w aplikacji będą Ci potrzebne do wypełnienia wniosku klienta do UFG.ETAP 2.
Wysłanie przez Klienta wniosku do UFG

Aby wysłać wniosek do UFG, należy zarejestrować się na stronie UFG. Dane podane w składanym wniosku muszą być identyczne z danymi znajdującymi się w aplikacji Grecos (Etap I). Aby złożyć wniosek, niezbędne jest posiadanie Profilu Zaufanego.ETAP 3.
Oczekiwanie na zwrot środków

Na utworzonym profilu w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym (UFG) sprawdzisz status złożonego wniosku.


Więcej informacji o zwrotach z UFG znajdziesz na stronie: https://tfg.ufg.pl/tresc/34/Koronawirus_zwroty_wplat_dla_podroznych

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
17
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
25 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji