miniPRZEWODNIK ITAKA


Przewodnik po Itace


Idealny
Jeden dzień

Zacznij dzień w miejscowości Frikes, skąd łódką wyruszysz na okoliczne dzikie plaże, rewelacyjne do wypoczynku i snorkelingu. Lunch zjedz w jednej z tawern w Kioni, odwiedź Stavros i wypij kawę na głównym placu, podziwiając pomnik Odyseusza. Idealnym miejscem na kolację będzie stolica wyspy – Vathi.

Atrakcje
Turystyczne

PLAŻE

Itaka słynie z malutkich zatoczek, zacisznych plaż, otoczonych zielonymi górami i krystalicznie czystymi, turkusowymi wodami. Najsłynniejsze plaże na wyspie to: Sarakiniko, Dexa Minnímata, Yidaki, Aetos, Aspros Yialos Afáles, Kourvoólia.

GROTA NIMF

to tu Odyseusz miał ukryć skarby otrzymane od Alkinoosa, króla Feaków.

KIONI

największy kurort na wyspie, położony na zboczu wzgórza, słynie z pięknej architektury, świetnych tawern i ładnej plaży.

STAVROS

największa miejscowość w północnej części Itaki, z pomnikiem i trasą powrotu Odyseusza do ojczyzny. Malownicze widoki, greckie tawerny i spokojna atmosfera gwarantują udany wypoczynek.

Miejsca, które
warto odwiedzić
VATHI

Stolica wyspy. Malownicza miejscowość w zatoce z portem oraz licznymi lokalnymi sklepikami i tawernami. Z portu rozpościera się piękny widok na malutką wyspę Lazaretto z małą kapliczką.

STAVROS

Położona o ok. 16 km od Vathi, druga pod względem wielkości miejscowość na wyspie. W okolicy znajdują się dwa stanowiska archeologiczne: cytadela na wzgórzu Pelikata, niewielkie muzeum oraz Szkoła Homera.

EKSOGI

Urocza górska wioska z tradycyjną zabudową, z której rozpościerają się fantastyczne widoki na okoliczne wyspy Morza Jońskiego.


ANOGI

Najwyżej położona i najstarsza wioska na wyspie. Oprócz pięknych widoków i starej zabudowy warto zobaczyć XV-wieczny kościół Zaśnięcia Matki Bożej z ciekawymi freskami.

FRIKES

Mała malownicza wioska rybacka otoczona zielonymi wzgórzami, z pięknym portem pełnym łodzi rybackich, a w sezonie - luksusowych jachtów. Łódką można stąd popłynąć na okoliczne plaże a promem na Kefalonię lub Lefkadę.

KIONI

Najbardziej turystyczna wioska, a jednocześnie jedno z najpiękniejszych miasteczek na Itace. Położone w malowniczej zatoce, ok. 24 km od Vathi, gwarantuje wspaniałe widoki.


Galeria

Nasze
Hotele

Mapa

Standard All inclusive Przy plaży Klub delfinki Wyłącznie w Grecos Dziecko pobyt gratis lub zniżka MAX. Liczba os. w pokoju (w tym dorośli)*
1
do 13 lat 3
2
do 1 lat 3
3
do 1 lat 2
4
do 1 lat 5
*Dzieci do 2 lat nie wlicza się w maksymalną liczbę osób w pokoju

_

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
19
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
80 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji