miniPRZEWODNIK Santorini


Przewodnik po Santorini


Tomatokeftedes i fava - proste i niepowtarzalne Powulkaniczną ziemię, słońce i wilgoć Morza Egejskiego powierzyła natura Santoryńczykom. Kuchnia wyspy jest prosta i autentyczna. Koniecznie należy spróbować kotletów z pomidorów – tomatokeftedes, oraz gotowego, mielonego grochu podawanego z kaparami i podsmażaną na oliwie z oliwek cebulką, czyli fava. Lubimy jeść, kochamy życie i jesteśmy długowieczni! – tak mówią o sobie mieszkańcy wyspy.Barba Lefteris,
mieszkaniec Santorini

Idealny
Jeden dzień

Santorini kusi swoją pięknością. Człowiek wszędzie chce przysiąść na dłużej, aby podelektować się urodą wyspy. Dlatego doskonałą propozycją jest mieć w zasięgu wzroku całe Santorini przez parę godzin. Jak to zrobić? Wyprawa na wulkan Nea Kameni! Oczywiście z rana, jeszcze przed największymi upałami. Spacer do krateru wynagradza pięknymi widokami. Potem jeszcze szybka kąpiel w źródłach termalnych i przeprawa na kameralną wysepkę Thirassia. Nie szkodzi, że trzeba pokonać wiele schodów, aby dostać się do głównej osady. Niesamowite widoki na Santorini pompują w każdego ogromne pokłady energii. Świeża ryba z grilla, fava i sałatka z pomidorkami będą świetnym lunchem. Popołudniowa kąpiel ożywi każdego, bo wieczorem jeszcze wypada iść na spacer, czyli po grecku volta, aby wypić pyszny koktajl w Oia.

Atrakcje
Turystyczne

AKROTIRI

jedno z najważniejszych prehistorycznych miast na Morzu Egejskim, którego historia sięga czwartego tysiąclecia przed naszą erą. Zorganizowane miasto, z siecią dróg, piętrowymi budynkami udekorowanymi pięknymi malowidłami ściennymi przestało nagle istnieć w XVII w. p.n.e. poprzez silne trzęsienia ziemi. Dzieła zniszczenia dopełnił wybuch wulkanu, a popiół zakonserwował pozostałości, które dziś można podziwiać.

WULKAN NEA KAMENI

jeden z niewielu aktywnych wulkanów, który wybucha co 20 tysięcy lat i doprowadza do ogromnych zniszczeń na wyspie. Dzięki temu santorińska Kaldera jest największa na świecie.

ZACHÓD SŁOŃCA W OIA

uważany jest za jeden z najpiękniejszych w Grecji i przyciąga zawsze tłumy turystów.

STAROŻYTNA THIRA

znajduje się w wiosce Mesa Vouno na wysokości 396 metrów. Zostało założone w IX w.p.n.e i zamieszkane przez ponad tysiąc lat. Dziś można podziwiać m.in. pozostałości po świątyni Artedmidy, Apollona, teatru.

Miejsca, które
warto odwiedzić
FIRA

Jest największą osadą na wyspie, która pełni rolę centrum społeczno– ekonomicznego wyspy. Tutaj znajdują się banki, niewielka przychodnia, najważniejsze sklepy. W Fira koncentruje się też życie nocne wyspy z dziesiątkami barów i klubów.

PYRGOS

Średniowieczna wioska, która od 20 lat jest pod ochroną architektów. Słynie ze swojej twierdzy. Położona jest u stóp szczytu Profilitis Ilias i w odległości 7,5 km od Firy. Idealne miejsce na spacery wąskimi uliczkami i z piękną cykladzką zabudową. Z twierdzy można podziwiać całe Santorini

OIA

Jedna z najczęściej fotografowanych greckich wiosek na świecie. Słynie ze swojej wyjątkowej architektury, domów kapitańskich. Dla każdego odwiedzającego Santorini na dłużej niż jeden dzień obowiązkowy jest zachód słońca z punktu widokowego na dawnej twierdzy weneckiej. Idealne miejsce na romantyczny spacer poza godzinami szczytu ruchu turystycznego.


EMPORIO

Jedna z większych wiosek na wyspie w odległości 12 km od Firy. Jednocześnie centrum handlowe Santorini, gdzie miejscowi na co dzień robią zakupy. Taką funkcję to miejsce pełni od dawna, bo jej nazwa znaczy po grecku handel. W pobliżu znajduje się 8 starych, zabytkowych młynów.

KAMARI

Największy kurort na Santorini z bogatą infrastrukturą dla turystów. Miejscowa plaża ma ciemny, gruby piach i jest jedną z najpopularniejszych na Cykladach.

KOKKINI
PARALIA

Nazwa oznacza dosłownie Czerwona Plaża. Miejsce robi wrażenie na każdym odwiedzającym. Czerwone, powulkaniczne skały z czerwonymi kamieniami tworzą niesamowity kontrast z kolorowymi parasolami plażowymi i figurami ludzi.


EPISKOPI
(MESA) GONIA

Znajduje się u podnóża najwyższego szczytu na wyspie - Profotis Ilias. Słynie przede wszystkim z XI-wiecznego kościoła poświęconego Zaśnięciu Matki Bożej. Warto pospacerować po wiosce ze względu na stare wille i domy oraz odwiedzić jedną z winiarni

Galeria

Nasze
Hotele

wycieczki
fakultatywne

Santorini- od wschodu do zachodu
45 EUR dorosły
25 EUR dziecko
Dzień na Santorini rozpoczniemy na jej najwyższym szczycie – Profitis Ilias, skąd po raz pierwszy zobaczymy wyspę w pełnej okazałości. Zachłyśnięci jej urodą przejedziemy przez pierwszą stolicę wyspy – Pyrgos do winiarni, gdzie spróbujemy lokalnych win. Odwiedzimy też zachodnią część wyspy, gdzie skosztujemy tradycyjnej greckiej kuchni. Spacer wąskimi uliczkami Firy zauroczy każdego. Będzie czas, by napić się kawy na tarasie na zboczu kaldery, która w takich okolicznościach przyrody smakuje inaczej. Dzień zakończymy w Oia, miejscu, które przyciąga miliony turystów każdego roku. Będzie szansa, by zrobić zdjęcie słynnych błękitnych kopuł i zobaczyć jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na świecie.

Czas trwania: 11:00-21.30
Rejs jak wulkan gorący
34 EUR dorosły
17 EUR dziecko
Niepowtarzalna okazja zwiedzenia jednego z dwóch aktywnych wulkanów w Grecji . Na dzień dobry zjedziemy autokarem słynną santorińską serpentyną do portu w Athinios. Tradycyjną łódką popłyniemy na wysepkę Nea Kameni, gdzie znajduje się wulkan. Wspólnie dotrzemy spacerkiem do jedynego aktywnego krateru. Popłyniemy też do źródeł termalnych, których temperatura sięga 27 stopni , aby się wykąpać ( prosimy pamiętać ,aby wziąć ze sobą stroje kąpielowe w ciemny kolorze!). Ostatni postój to wyspa Thirasia - miniatura Santorini. Zamieszkana przez około 300 osób , głównie rybaków. Chętni pokonają 250 schodów ,aby dostać się głównej osady , skąd oczarują ich niesamowite widoki na Santorini i wulkan . Będzie też czas wolny na spróbowanie greckich przysmaków z morza.

Czas trwania: 8.30:15.30
Wyspa Ios – wielkie odkrycie
60 EUR dorosły
40 EUR dziecko
Półtoragodzinny rejs dzieli Santorini od nieznanego Ios. Ta wyspa słynie ze swojej wakacyjnej , błogiej atmosfery. W urokliwym porcie zwanym Ormos lub Gialos przywita wszystkich przepiękny XVII wieczny kościółek Santa Irini. Następnie udamy się autokarem do pobliskiej Chory, stolicy wyspy. Odwiedzimy kościółek Panagia Gremiotissa oraz grób słynnego Homera, autora Iliady i Odysei. W czasie wolnym będzie okazja do leniwego spaceru czy posiłku w tawernie. Wyspa Ios swoją atmosferą, plażami, panoramicznymi widokami oczaruje każdego.

Czas trwania: od 9.00 do zachodu slonca

Mapa

Standard All inclusive Przy plaży Klub delfinki Wyłącznie w Grecos Dziecko pobyt gratis lub zniżka MAX. Liczba os. w pokoju (w tym dorośli)*
1
do 12 lat 3
2
do 12 lat 3
3
do 12 lat 3
4
do 12 lat 3
5
do 12 lat 3
6
do 12 lat 3
7
do 12 lat 3
8
do 12 lat 3
*Dzieci do 2 lat nie wlicza się w maksymalną liczbę osób w pokoju

_

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
900 TYS.
zadowolonych
Klientów
14
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
72 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji