miniPRZEWODNIK EVIA


Przewodnik po Evii


Idealny
jeden dzień

Najpierw kawa w kafejce z widokiem na morze i góry w wiosce Steni. Jadąc drogą wśród lasów, zatrzymaj się gdzieś po drodze, by w piekarni kupić placek z fetą. Włócząc się po Evii, możesz natknąć się na małe plaże otoczone skałami. Wieczór spędź w jednej z wiosek na zachodnim wybrzeżu, delektując się dobrym jedzeniem i winem.

Atrakcje
turystyczne

PLAŻA
LEFKANDI

Dwukilometrowa piaszczysta plaża z tawernami położona pomiędzy Chalkidą i Eretrią.

KYMI

Miejscowość położona na wysokim klifie, skąd obserwować można wspaniałą panoramę Morza Egejskiego.

SMOCZE DOMY
DRAKOSPITO

Czyli domy w górach, zbudowane z kamieni, a nawet głazów. Nikt nie wie, jak wniesiono je na szczyt.

GÓRSKIE
WYCIECZKI

Ze względu na ukształtowanie terenu Evia jest idealnym miejscem dla miłośników trekkingu i pieszych wycieczek.

MIEJSCA, KTÓRE
WARTO ODWIEDZIĆ
CHALKIDA

To stolica wyspy. Współczesne, tętniące życiem miasto z nabrzeżem pełnym tawern i kawiarni. Można stąd obserwować ciekawe zjawisko pływów morskich. Warto odwiedzić twierdzę Karambamba – doskonały punkt widokowy. Warta polecenia jest też wizyta w miejscowym muzeum archeologicznym.

STENI

Malownicza górska wioska położona na obrzeżach Dirfis, najwyższej góry na Evii. Odwiedzających zachwyca dzika przyroda z górskim, rwącym potokiem.

ERETRIA

Miasto już w VIII w. p.n.e. było potęgą morską. Jego nazwa pochodzi od słowa „erepo”, czyli wiosłować. Dziś możemy tam podziwiać m.in. starożytny teatr, świątynię Apollina czy Izydy.


EDIPSOS

Jedno z najstarszych i najpopularniejszych uzdrowisk w Grecji, od czasów antycznych słynące z leczniczych źródeł. Dziś można tam podziwiać neoklasyczne sanatoria i centra hydroterapii świadczące usługi na najwyższym poziomie. Miasteczko zachwyca swoim położeniem – to idealne miejsce na długie spacery.

Galeria

Nasze
Hotele

Mapa

Standard All inclusive Przy plaży Klub delfinki Wyłącznie w Grecos Dziecko pobyt gratis lub zniżka MAX. Liczba os. w pokoju (w tym dorośli)*
*Dzieci do 2 lat nie wlicza się w maksymalną liczbę osób w pokoju

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
900 TYS.
zadowolonych
Klientów
14
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
72 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji