miniPRZEWODNIK KOS


Przewodnik po Kos


„Przyjedźcie na jagnięcinę z ryżem” Nie ma lepszych posiłków niż te przygotowywane ze świeżych miejscowych składników. Do tego specyficzny wyspiarski klimat i widok na morze. Właśnie tak jadają Grecy Nikos Papakonstantinou jest właścicielem cenionej i znanej na wyspie restauracji Oromedon. Położona w wiosce Zia z przepięknym widokiem na okolicę i morze, od lat słynie z wyśmienitych tradycyjnych dań przygotowywanych z miejscowych składników. Jednym z popularnych smakołyków jest jagnięcina z ryżem. Jagnię faszeruje się ryżem przyprawioNikos Papakonstantinou,
właściciel restauracji

IDEALNY
JEDEN DZIEŃ

Rejs na pobliską wyspę Nissyros – dziewiczą oazę ciszy i spokoju. Jej najbardziej malownicze wioski – Mandraki i Nikia – słyną z tradycyjnej architektury, bielonych, kamiennych domów. W centrum miasta jest uroczy plac, gdzie wieczorami mieszkańcy i turyści raczą się specjałami kulinarnymi z licznych tawern. We wschodniej części wyspy znajdują się aktywne źródła termalne. Idealną pamiątką z Nissyros jest lokalny napój Soumada z migdałów i miodu, małe konserwowe pomidory i kapary, a także ręcznie haftowane wyroby.

ATRAKCJE
TURYSTYCZNE

ASKLEPION

to starożytne centrum medyczne w pobliżu miasta Kos, tutejsi lekarze byli także kapłanami. Miasto pochodzi z pierwszej połowy III w. p.n.e., zostało zbudowane po śmierci słynnego starożytnego greckiego medyka – Hipokratesa – na cześć boga zdrowia i medycyny Asklepiosa. Ze wzgórza roztacza się malowniczy widok na miasto Kos.

WIOSKA ZIA

z tej małej, pięknej wsi ukrytej wśród bujnych lasów i strumyków, położonej na zboczach góry Dikeos, rozciągają się zapierające dech w piersiach widoki na całą wyspę Kos, szczególnie podczas zachodów słońca.

KEFALOS

urocza miejscowość słynąca z wąskich uliczek i tradycyjnej architektury greckich wysp.

MIASTO KOS

zobaczycie w nim architekturę starożytną, średniowieczną i współczesną. Można tu podziwiać zarówno tureckie świątynie, weneckie budynki, jak i zamek rycerzy św. Jana. Jego mocne mury obronne chroniły mieszkańców wyspy przed ciągłymi atakami piratów.

MIEJSCA, KTÓRE
WARTO ODWIEDZIĆ
MIASTO KOS

Stolica i główny port wyspy. Miasto łączy różne style architektoniczne ze starożytności, średniowiecza i współczesności. Tureckie świątynie i weneckie budynki są dobrze zachowane i wtopione w bujną zieleń. Wzdłuż głównej ulicy znajdziecie liczne kawiarnie, tawerny, restauracje i sklepy, a także kluby muzyczne.

PSALIDI

Nieduża, typowo turystyczna miejscowość położona na północno-wschodnim wybrzeżu wyspy, w pobliżu miasta Kos. Malownicze widoki i spokojna okolica zachęcają do spacerów i rowerowych przejażdżek. Na plaży miłośnicy sportów wodnych będą mogli oddać się swoim pasjom

TIGAKI

Popularna miejscowość wypoczynkowa położona na północnym wybrzeżu Kos, w odległości ok. 12 km od stolicy wyspy. To tętniące życiem letnisko znane jest przede wszystkim z krystalicznie czystych wód morskich i długiej, piaszczystej plaży. Panują tu świetne warunki do uprawiania windsurfingu, żeglarstwa i nurkowania


MARMARI

Mały nadmorski kurort z nielicznymi sklepikami i typowymi tawernami, między Tigaki i Mastichari. Słynie z najpiękniejszych plaż na północnym wybrzeżu Kos. Na słonym jeziorze graniczącym między Tigaki a Marmari można obserwować flamingi. Idealne miejsce dla pragnących spokojnego wypoczynku.

MASTICHARI

Niewielka, nadmorska miejscowość rybacka z piękną, piaszczystą plażą oraz ze wspaniałymi widokami na pobliskie wyspy Kalymnos i Pserimos, na które można popłynąć z tutejszego portu. Największym atutem tego miejsca jest szeroka, piaszczysta plaża ciągnąca się na zachód od centrum miasteczka. Miejscowość szczególnie polecana dla osób pragnących spokojnego wypoczynku.

KARDAMENA

Jedna z najpopularniejszych miejscowości wypoczynkowych na wyspie. Są tu malowniczy port, nadmorska promenada z licznymi barami, tawernami i restauracjami oraz wąska, choć długa piaszczysto-żwirowa plaża, na której można korzystać z wielu sportów wodnych. Dzięki możliwości zażywania różnorodnych rozrywek przybywają tu głównie młodzi ludzie.


Galeria

Nasze
Hotele

Wycieczki
Fakultatywne

Turcja – Bodrum - Saint Tropez Wschodu
28 EUR dorosły
14 EUR dziecko
W przeszłości znane jako Halikarnas, miasto Bodrum jest dziś jednym z najczęściej odwiedzanych kurortów w Turcji. W czasie wycieczki poznamy historię wzniesionej przez Joannitów twierdzy św. Piotra, dowiemy się czym było Mauzoleum – jeden z siedmiu cudów świata antycznego i przekonamy się jak wspaniała panorama rozciągała się przed widzami starożytnego teatru. W centrum złotniczym zapoznamy się z oryginalnym wzornictwem tureckim, a na miejscowym targu spróbujemy swoich sił w targowaniu. Bodrum nie można opuścić bez skosztowania tureckiego kebaba, chałwy czy lokum.

Egejska przygoda - Trzy wyspy
45 EUR dorosły
23 EUR dziecko
Niesamowita gratka! Trzy wyspy w ciągu jednego dnia! I to jakie! Kalymnos – odwiedzimy tam pracownię poławiaczy gąbek, zjemy lunch i pospacerujemy po miasteczku Pothia. Plati – bezludna wyspa, gdzie będzie czas na kąpiele morskie oraz zjeżdżanie do wody z pokładu statku. Pserimos – z uroczą zatoczką, drobnym i jasnym piaskiem oraz turkusową wodą jest idealnym miejscem na plażowanie. Egejska przygoda to idealny pomysł na połączenie zwiedzania z relaksem oraz kąpielami morskimi i słonecznymi.

Nissiros - wyspa jak wulkan gorąca
39 EUR dorosły
20 EUR dziecko
Krótki rejsu dzieli Kos od innego świata – wyspy, która według mitologii przygniata giganta Polyvotisa. Niesamowita wycieczka dla wielbicieli natury i zjawisk geologicznych. Nissiros jest wulkaniczną wyspą z jednym z największych na świecie kraterów hydrotermalnych. Dla chętnych - możliwość zejścia w głąb krateru. Wrażenie robi również architektura i klimat miasteczka portowego Mandraki, z niskimi domami, wąskimi uliczkami, uroczymi placami. Dominują kolory czarnej lawy, czerwonej rdzy i białego pumeksu. Mieszkańcy wyspy słyną z radosnego charakteru, mają opinię ludzi potrafiących się cieszyć z życia. Warto ulec choć na chwilę atmosferze wyspy.

Wieczór grecki
40 EUR dorosły
20 EUR dziecko
Impreza dla lubiących atmosferę greckiej zabawy! Na początek odwiedzimy uroczą wioskę Zia, gdzie zobaczymy jeden z najpiękniejszych zachodów słońca na wyspie. Potem czeka Was kilkugodzinny pokaz tańców z różnych regionów w lokalnej tawernie, gdzie zostaną zaserwowane tradycyjne dania greckiej kuchni. Będziecie mogli nauczyć się sirtaki czy balos sirtos, a wino będzie lało się strumieniami…

Wielka Grecka Wycieczka
40 EUR dorosły
20 EUR dziecko
Całodzienną wycieczkę rozpoczniemy od wizyty w stolicy wyspy. Miasto Kos oczarowuje swoimi zabytkami i atmosferą. Zwiedzimy Asklepion – dawną świątynię boga Asklepiosa oraz starożytny szpital. W malowniczej górskiej wiosce Zia zapoznamy się z lokalnymi wyrobami. Odwiedzimy również twierdzę Antimachia, wzniesioną przez rycerzy Joannitów. Zatrzymamy się na półwyspie Kefalos, gdzie będzie można zrobić piękne zdjęcia. W drodze powrotnej posmakujemy miodu tymiankowego, z którego słynie wyspa Kos.

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
900 TYS.
zadowolonych
Klientów
14
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
72 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji