Najlepsze na rynku

Warunki Ubezpieczenia


Bo liczy się dla nas Twoje bezpieczeństwo

WYSOKA SUMA
GWARANCYJNA - 70 MLN
ZŁOTYCH!

Nowa gwarancja ubezpieczeniowa nr GT 427/2019 jest wystawiona jest na kwotę 70 MLN PLN przez Towarzystwo Ubezpieczeń EUROPA S.A. Gwarancja obejmie wszystkich Klientów kupujących ofertę Grecos Holiday od 17.09.2019 do 16.09.2020. W sezonie LATO 2020 Towarzystwo Ubezpieczeń EUROPA S.A. będzie również ubezpieczycielem naszych pakietów turystycznych (ubezpieczenie kosztów leczenia, bagażu itp).

NOWOŚCI NA SEZON 2020:

 • ALKOHOL BEZ LIMITU - ochrona dla osób pod wpływem alkoholu w podstawowym zakresie. Rozszerzenie ochrony o szkody powstałe pod wpływem alkoholu nie dotyczy ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej, wypadku komunikacyjnego oraz ubezpieczenia kosztów rezygnacji lub przerwania imprezy turystycznej.

 • TELEKONSULTACJE - wprowadzenie telefonicznych konsultacji medycznych, pozwalających klientom zasięgnąć zdalnej i natychmiastowej porady medycznej od lekarza w języku polskim. Wprowadzone rozwiązanie umożliwia klientowi rozmowę w ojczystym języku z polskim lekarzem o każdej porze dnia i nocy, bez względu na to w jakim kraju się znajduje. Usługa dotyczy drobnych dolegliwości jak, przeziębienie, zatrucie pokarmowe czy alergie słoneczne, czyli tak naprawdę te schorzenia, które najczęściej przytrafiają się podczas podróży ze względu na różnice klimatów. Klient ma możliwość telefonicznego skonsultowania dolegliwości swoich lub swojego dziecka czy partnera bezpośrednio z lekarzem, który udzieli zaleceń co do postępowania i leków, które należy zastosować. Telekonsultacje to odpowiedź na potrzeby klienta i ułatwienie mu skorzystania z pomocy medycznej. Za granicą jest to szczególnie ważne, gdyż często klienta ogranicza bariera językowa. Klient czuje się bardziej komfortowo mogąc porozmawiać z polskim lekarzem. Dodatkowo pomoc może otrzymać niezwykle szybko, bez konieczności wychodzenia z hotelu, czy długiego oczekiwania na lekarza. Na telekonsultacje nie trzeba czekać w kolejkach, a klient zostanie zawsze przyjęty. W przypadku, gdy klient udzieli wyraźnej zgody na organizację i realizację telekonsultacji,  zostaje  natychmiastowo połączony z lekarzem, który zaleca odpowiednie postępowanie oraz ordynuje leki. Jeśli po przeprowadzeniu wywiadu lekarz stwierdza, że jest wymagany bezpośredni kontakt z lekarzem lub wizyta w szpitalu – Centrum Pomocy organizuje wizytę w placówce medycznej. Klient jest informowany, że w przypadku pogorszenia się samopoczucia, Centrum Pomocy zorganizuje wizytę medyczną.
UBEZPIECZENIE W CENIE IMPREZY TURYSTYCZNEJ

Wszyscy Klienci korzystający z imprez organizowanych przez Grecos Holiday Sp. z o.o. są objęci ubezpieczeniem przez Towarzystwo Ubezpieczeń EUROPA S.A., z siedzibą przy ul. Gwiaździstej 62, 53-413 Wrocław, na podstawie podpisanej umowy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie TU EUROPA S.A. przeznaczone jest dla osób wyjeżdżających za granicę w celach turystycznych i obejmuje na podstawie Warunków ubezpieczenia podróżnego dla Grecos Holiday Sp. z o.o. w wariancie STANDARD:

 • ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu (suma gwarancyjna 15.000 EUR w tym koszty ratownictwa 5.000 EUR)
 • ubezpieczenie pomocy w podróży w wersji Standard (15.000 EUR)
 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (3.000 EUR)
 • ubezpieczenie bagażu podróżnego (300 EUR)
 • ubezpieczenie od następstw uprawiania turystyki kwalifikowanej

UWAGA: ubezpieczenie zawarte w cenie imprezy nie obejmuje:

 • następstw chorób przewlekłych, czyli chorób mających długotrwały przebieg, trwających zwykle miesiącami lub latami, leczonych w sposób stały lub okresowy
 • uprawiania sportów wysokiego ryzyka, czyli uprawiania sportów takich jak: kitesurfing, nurkowanie z aparatem powietrznym, jazda konna, polo, myślistwo, rafting lub inne sporty wodne uprawiane na rzekach górskich, sztuki walki i wszelkiego rodzaju sporty obronne
UBEZPIECZENIA DODATKOWE

Niezależnie od ubezpieczenia zawartego w cenie imprezy turystycznej, Klient ma zawsze możliwość wyboru ubezpieczenia dopasowanego do swoich potrzeb i rozszerzenia ochrony ubezpieczeniowej za dopłatą dodatkowej składki, o następujące ubezpieczenia dodatkowe Towarzystwa Ubezpieczeń EUROPA S.A.:

 • rozszerzenie ubezpieczenia standard o ryzyko następstw chorób przewlekłych
 • ubezpieczenie STANDARD PLUS z wyższą sumą ubezpieczenia kosztów leczenia, ratownictwa i transportu, obejmujące:
  • ubezpieczenie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu (65.000 EUR w tym koszty ratownictwa 5.000 EUR)
  • ubezpieczenie pomocy w podróży w wersji rozszerzonej (15.000 EUR)
  • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (5.000 EUR)
  • ubezpieczenie bagażu podróżnego (300 EUR)
 • ubezpieczenie KOSZTÓW REZYGNACJI i PRZERWANIA UCZESTNICTWA W IMPREZIE TURYSTYCZNEJ, zapewniające zwrot kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej oraz przerwania uczestnictwa w imprezie
 • ubezpieczenie KOSZTÓW REZYGNACJI Z IMPREZY TURYSTYCZNEJ rozszerzone o ryzyko chorób przewlekłych, zapewniające zwrot kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej oraz przerwania uczestnictwa w imprezie dla osób, które chorują na choroby przewlekłe.
 • Ubezpieczenie od następstw uprawiania sportów wysokiego ryzyka

Warianty i koszty ubezpieczeń

ubezpieczenie STANDARD SPORT i od następstw
uprawiania sportów wysokiego ryzyka
 • 3 zł za dzień za osobę
Ubezpieczenie STANDARD i od następstw
chorób przewlekłych
 • 5 zł za dzień za osobę
Rozszerzone ubezpieczenie STANDARD PLUS do 65 tys. Euro
i od następstw chorób przewlekłych 
 • 10 zł za dzień za osobę
ubezpieczenie od kosztów rezygnacji z imprezy
lub przerwania uczestnictwa w imprezie
 • 39 zł za osobę

Przeczytaj koniecznie

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
15
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
75 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji