Aktualne warunki wjazdu do Grecji dostępne są na stronie: travel.gov.gr

PRZED WYLOTEM

Deklaracje i dokumenty niezbędne przed wylotem. Zabierz te dokumenty ze sobą!

Od 02.05.2022 wszyscy podróżni przybywający do Grecji, niezależnie od kraju pochodzenia, nie muszą już przedstawiać ważnego zaświadczenia o szczepieniu lub wyzdrowieniu z COVID-19 lub dowodu negatywnego wyniku testu SARS- Zakażenie CoV-2 (PCR lub test Rapid Antigen). Aktualne zalecenia znajdą Państwo na stronie travel.gov.gr

Przed wylotem

 • Dzień przed podróżą zweryfikuj ostateczny ROZKŁAD LOTÓW: numer rejsu i godzinę wylotu.
 • Staw się do odprawy na 2h przed odlotem.

Podczas lotu

 • Zakrywaj nos i usta.
 • Stosuj się do zaleceń załogi.

Po wylądowaniu

 • W terminalu mogą przebywać tylko pasażerowie, członkowie załóg linii lotniczych i pracownicy lotniska. Osoby witające będą miały swoje stanowiska na zewnątrz terminala.

POBYT I ZWIEDZANIE GRECJI

Ogólne zasady

Zakryj usta i nos w środkach transportu.

Zawsze aktualne zalecenia dotyczące pobytu w Grecji znajdą Państwo na stronie: Destination Greece. Health first! oraz travel.gov.gr

Transfer do i z hotelu, wycieczki fakultatywne

Informacje o wycieczkach fakultatywnych dostępne są w Miniprzewodnikach po kierunkach dostępnych na stronie www.grecos.pl w zakładce Kierunki.

Pokoje hotelowe

 • Wymeldowanie do 11.00 i zameldowanie od 15.00.

Restauracje, bary i pozostała infrastruktura w hotelu

 • Możliwość korzystania z bufetu w ramach all inclusive w jednorazowych rękawiczkach.
 • Obowiązuje 2-metrowy dystans pomiędzy osobami, stolikami i siedzeniami. Informacje o funkcjonowaniu infrastruktury (stref Spa i medycznych, sklepów, stref zabaw dla dzieci, sal konferencyjnych, kinowych, siłowni i innych) poszczególnych hoteli dostępne są na naszych stronach hotelowych

Transport publiczny

 • Obowiązkowe jest noszenie maseczki.
 

PO POWROCIE

Od dnia 28 marca 2022 r. na podstawie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz 673) zniesione zostają wszelkie ograniczenia w podróżowaniu do Rzeczypospolitej Polskiej, co oznacza, że nie ma już obowiązku:

 • Legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia.
 • Wykonywania testów w kierunku SARS-CoV-2.
 • Odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.

GWARANCJA BEZPIECZNYCH WAKACJI

Jesteśmy wiodącym organizatorem wakacyjnych wyjazdów polskich turystów do Grecji. Na nasz sukces pracuje zespół profesjonalistów, dla których Grecja to nie tylko turystyczna destynacja, ale przede wszystkim pasja. Od 17 sezonów organizujemy wakacje dla ponad miliona Polaków. Sprawdź, w jaki sposób dbamy o Twoje bezpieczeństwo na Wielkich Greckich Wakacjach.

Gwarancja ubezpieczeniowa Grecosa

Dbając o zaufanie Klientów i chroniąc ich wypoczynek, firma Grecos Holiday uzyskała kwotę gwarancji ubezpieczeniowej na sezon 2022 aż 25 000 000 zł.

Nowa gwarancja została wystawiona przez Towarzystwo Ubezpieczeń Europa S.A. i obejmuje wszystkich Klientów, którzy skorzystają z oferty Grecos Holiday między 17 września 2021 a 16 września 2022.

Suma gwarancyjna służy do pokrycia m.in. kosztów powrotu klientów do kraju i zwrotu wpłat za niezrealizowane usługi w sytuacji, gdy organizator nie jest w stanie ich zapewnić.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny

Turystyczny fundusz gwarancyjny został stworzony ze składek touroperatorów. Zgromadzone w ten sposób środki służyć mają zaspokojeniu praw klientów poszkodowanych w wyniku ogłoszenia przez danego touroperatora niewypłacalności, np. powrotu do kraju, zwrotu wpłat za niezrealizowane lub częściowo zrealizowane usługi. Środki zebrane na koncie TFG uruchamiane są, gdy środki z gwarancji ubezpieczeniowej okazują się niewystarczające.

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny zabezpiecza również 100% wpłaty na voucherach wakacyjnych wybieranych przez klientów jako rozliczenie kwoty wpłaconej na rezerwacje objęte anulacją.

Ubezpieczenie w cenie imprezy turystycznej

W cenie pakietu Klienci mają zagwarantowane ubezpieczenie w wariancie PODSTAWOWYM Towarzystwa Ubezpieczeń Europa S.A. (Nr Polisy: GRZ/9/2014). Ubezpieczenie to obejmuje pokrycie kosztów leczenia, ratownictwa i transportu do sumy 9.500 EUR, w tym kosztów ratownictwa do 5.000 EUR, wypłatę świadczenia za nieszczęśliwy wypadek do kwoty 1.000 EUR, ochronę bagażu podróżnego do sumy 100 EUR.

W trosce o bezpieczeństwo klientów rekomendujemy zakup wyższego wariantu ubezpieczenia, tj. OPTYMALNEGO lub VIP. Wyższe kwoty świadczeń w przypadku niespodziewanej choroby, wypadku lub skradzionego bagażu, dodatkowa ochrona OC oraz ochrona w zakresie chorób przewlekłych i szkód powstałych pod wpływem alkoholu zapewnią udane i komfortowe wakacje.

DOKUMENTY DO POBRANIA

CHCESZ OTRZYMAĆ OFERTĘ NA WAKACJE 2022?

Skontaktuj się z Twoim wakacyjnym konsultantem lub wypełnij formularz.

Wypełnij formularz

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
19
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
80 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji