Korfu

Przewodnik

Korfu


Poznaj region

Korfu

Poznaj region

Korfu – najbardziej zielona z wysp greckich. Położona niedaleko Albanii i południowych Włoch, na skrzyżowaniu antycznych szlaków handlowych. Fascynuje licznymi zabytkami, urozmaiconym krajobrazem i łagodnym klimatem. Od stuleci jest ulubionym miejscem wypoczynkowym zamożnych Europejczyków, podziwiających jej malownicze tereny, porośnięte gajami oliwnymi. Krystalicznie czyste Morze Jońskie, urwiste klify i cudowne plaże tworzą scenerię dla niezapomnianych wakacji.

Korfu w skrócie

Bujna, soczysta roślinność

Gaje pomarańczowe i cytrynowe

Tajemnicze zatoczki i plaże

Kanał Miłości

Najbardziej muzykalna wyspa

Liston – najbardziej fotogeniczna ulica

Miasto Korfu na liście UNESCO

Pobierz przewodnik

Idealny jeden dzień

Idealny jeden dzień

To będzie aktywny dzień! Zacznijcie od porannej wycieczki łódką po Zatoce Paleokastritsa połączonej ze snorkelingiem. Odwiedziny góry Pantokrator oraz twierdzy Angelokastro pozwolą Ci podziwiać wyspę i otaczające ją morze ze wspaniałej perspektywy. Wieczór to idealna pora, by odwiedzić leżące na północy Perulades i zobaczyć klify na Przylądku Drastis. Noc spędź przy likierze z kumkwatów lub tradycyjnym tsitsimbira na słynnym Listonie - starówce w mieście Korfu.

Jak we śnie Odyseusza

„Portokalopita” z owocem kumkwatu to jednen z najpopularniejszych deserów, jakiego możecie skosztować na Korfu. Portokalopita to specjał o bogatym słodkim smaku, pieczony w piecu i przyrządzany na bazie świeżych greckich produktów najwyższej jakości - jajek, soku pomarańczowego, oliwy z oliwek, jogurtu, miodu oraz ciasta filo. Sekretem wyjątkowego smaku jest, dodawany wg tradycyjnej receptury, likier z owoców kumkwatu, nadający unikalny smak i zapach. Deser Portokalopita serwowany jest w większości tradycyjnych restauracji po posiłku

Themistoklis Ylachopolus, prowadzi Nostos Delikatessen w Korfu

Pikantne ósme urodziny

Na przyjęciu z okazji moich 8 urodzin zamoczyłem kawałek ciasta w czerwonym sosie i… ugryzłem. Po chwili zalałem się łzami! Dorośli z kolei ze smakiem zjedli rybę w sosie z pikantnej papryki. Z czasem i ja pokochałem ten smak.

Antonis Charitos, właściciel biura podróży na Korfu

Plaża Paleokastritsa

Krystaliczna, turkusowa woda. Drobny piach, szmaragdowe kamyczki, Czyste, baśniowe dno morza, na którym promienie słońca wykonują magiczny taniec kolorów i odcieni, a ryby dodają rytmicznego życia wpływając i wypływając do tysięcy morskich wnęk, krużganków w skałach. Tutaj miała zwyczaj kąpania się w morzu mityczna Nafsika, córka króla Feaków – Alkinoosa, w towarzystwie swoich przyjaciółek i służących. Tutaj Do Paleokastritsy przybił tytułowy bohater Odysei Homera, Odyseusz, w trakcie swoje powrotnej podróży z Troi na Itakę. Na tej plaży poznał Nafsikę i jej przyjaciółki , które pokazały wędrownikowi niesamowitą korficką gościnność, Kto nie chciałby znaleźć się na tej plaży i popływać łódką po okolicznych wybrzeżach?

Georgia Michala, przewodniczka po Grecji

Wycieczki Lokalne

Wycieczki Lokalne

Spotkanie z historią

Spotkanie z historią

Zwiedzanie zabytków – najwspanialszych okolicznych atrakcji. Przeżyjesz bliskie spotkanie z historią i mitem. Obejrzysz antyczne budowle, akropole, miasta, bizantyjskie klasztory, średniowieczne twierdze, muzea i inne pamiątki przeszłości.

Rodzinne

Rodzinne

Celem wycieczek rodzinnych jest pokazanie najmłodszym, że zwiedzenie jest fajne. Na tych wyprawach dorośli i dzieci kierują się swoim własnym programem. Rodzice mają czas na zwiedzanie, zakupy, wypicie kawy. Mogą skupić się na sobie, wiedząc, że ich pociechy bawią się pod profesjonalną opieką naszych animatorów, którzy w ciekawy sposób przybliżają im Grecję!

Plażowanie

Plażowanie

Podczas wycieczki robimy przerwę na odpoczynek na najpiękniejszych plażach. Pamiętaj o kostiumie lub kąpielówkach i ręczniku.

Tylko u nas

Tylko u nas

Ekskluzywne wycieczki dostępne tylko dla klientów Grecosa. Nasz zespół przygotowuje ofertę specjalnie dla Ciebie: łączymy zwiedzanie z relaksem i opakowujemy to w piękne widoki.

Rejs

Rejs

Zachwycające morskie wycieczki.

VIP - tylko dla ciebie

VIP - tylko dla ciebie

Jeżeli nie lubisz zwiedzania w dużej grupie i chcesz odkrywać kameralne miejsca bez tłoku, w gronie rodziny czy z paczką znajomych, to mamy coś właśnie dla Ciebie! Luksusowy samochód lub minibus, osobisty pilot lub przewodnik, specjalnie wybrane restauracje, elegancki jacht albo wygodna łódka. Poproś naszego rezydenta o wyreżyserowanie najpiękniejszej trasy.

Odkrywaj

Odkrywaj

Hellada oczami Grecosa to wycieczki lokalne po poszczególnych wyspach. Pokażemy Ci prawdziwą Grecję od kuchni – jej codzienność, ludzi, jedzenie i tradycje. Przekonasz się, że jeśli chodzi o sztukę czerpania radości z życia, Grecy nie mają sobie równych.

Wieczorne Korfu (z rejsem)

Poznaj wszystkie oblicza Korfu i daj się uwieść romantycznej atmosferze nastrojowego Campiello – starego miasta nazywanego drugą Wenecją. Wybierz się w rejs o zachodzie słońca i podziwiając starą twierdzę oraz przepiękną zatokę Garitsa z pokładu statku, delektuj się lokalnym winem i niezapomnianym krajobrazem.

Czas trwania 17:00 - 21:30

Więcej

Egzotyczne wyspy

Paxos i Antipaxos

Przekonaj się, jak zachwycające są greckie Karaiby! Zobacz piękne formacje skalne i niesamowite groty, rozkoszuj się kąpielą w lazurowych lagunach i zrelaksuj na pięknej, słonecznej plaży. Poznaj urokliwe zakątki stolicy wyspy Paxos – Gaios i odwiedź greckie tawerny serwujące przepyszne lokalne jedzenie.

Czas trwania 9:00 - 19:00

Więcej

Nowe spojrzenie

Albania

Wyjątkowa okazja do zwiedzenia dwóch krajów podczas jednych wakacji! Posmakuj wyjątkowych wrażeń, wybierając się na wycieczkę wodolotem do Albanii. Delektuj się widokiem gór, leżąc na plaży, zwiedź Sarandę – drugi najsłynniejszy kurort Albanii.

Czas trwania 9:00 - 19:00

Więcej

Korfu w najlepszej odsłonie

Odkryj prawdziwy charakter Korfu i jego niesamowitą atmosferę! Zobacz najpiękniejszy zakątek wyspy – rajską miejscowość Paleokastritsa, nazywaną perłą wyspy. Weź udział w krótkim rejsie, zachwyć się pięknem bajkowych jaskiń i rozsmakuj w słodkim, korfickim kumkwacie.

Czas trwania 09:00 - 18:00

Więcej

od Kanału Miłości po zachód słońca

Odkryj najpiękniejsze, trudno dostępne zakamarki wyspy, skompletuj najbardziej zapierające dech widoki i uwiecznij je na fotografiach. Zachwyć się niezwykłymi grotami i zatoczkami Kanału Miłości, a potem zakochaj w zachodzie słońca. Bądź prawdziwym odkrywcą!

Czas trwania wieczorna

Więcej

Trekking do Porto Timoni i powrót motorówkami

Wybierz się na górski spacer trasą, prowadzącą w dół na jedną z najsłynniejszych, greckich plaż — Porto Timoni. Zrelaksuj się, zachwyć turkusowymi widokami i rozkoszuj orzeźwiającą kąpielą po górskiej wędrówce. Przy okazji skorzystaj z morskiej przygody podczas powrotnego rejsu motorówką.

Czas trwania Półdniowa

Więcej

Parga — rejs, trzy plaże i niezwykła historia

Wskocz na pokład i rozkoszuj się morską bryzą podczas rejsu wzdłuż wybrzeży miasta Korfu i kąpielą w lazurowych wodach zatoki Blue Lagoon. Podczas całodziennej wyprawy zobacz także trzy inne plaże oraz Kosmopolityczną Księżniczkę Epiru — Pargę, słynącą z niesamowitych, weneckich ruin.

Czas trwania całodniowa

Więcej

Premium

Korfu w najlepszej odsłonie

Przestaw się na tryb siga-siga i doceń fantastyczny grecki krajobraz w niewielkim gronie i z prywatnym przewodnikiem. Zobacz maleńkie wioski, oliwne gaje, poczuj we włosach morski wiatr i zachwyć się historiami o Korfu. Znajdź czas na kąpiel i plażowanie, zjedź coś w lokalnej tawernie i koniecznie spróbuj słynnego, korfickiego kumkwatu.

Czas trwania całodniowa

Więcej

Wieczorne Korfu (z rejsem)

45€ / 20€

Egzotyczne wyspy

Paxos i Antipaxos

52€ / 25€

Nowe spojrzenie

Albania

52€ / 25€

Korfu w najlepszej odsłonie

55€ / 25€

od Kanału Miłości po zachód słońca

35€ / 15€

Trekking do Porto Timoni i powrót motorówkami

35€ / 15€

Parga — rejs, trzy plaże i niezwykła historia

52€ / 25€

Premium

Korfu w najlepszej odsłonie

75€ / 35€

Grecja jest naszą pasją. Chcemy zarazić nią każdego! Dlatego przygotowaliśmy ofertę wycieczek lokalnych, których program co roku ulepszamy i wzbogacamy - kroimy na miarę potrzeb turysty. Nie ma lepszego sposobu na odkrycie ciekawych miejsc oprawionych opowieściami przewodnika! Wybierając się z nami na podbój Grecji, prosimy pamiętać o poniższych zasadach.

warunki uczestnictwa

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Paleokastritsa

Piękna zatoczka w jednym z bardziej malowniczych zakątków wyspy. Krystaliczna turkusowa woda i urozmaicone wybrzeże pełne urwistych klifów i jaskiń zachęcają do nurkowania, a liczne tawerny i kafejki do skosztowania świeżych dań rybnych.

Acharavi

Duża miejscowość wypoczynkowa położona na północnym wybrzeżu Korfu z długą, piasz-czystą plażą. Niedaleko znajdują się ruiny łaźni rzymskich, świątyni Apollina oraz park wodny. Nie brakuje tu barów, restauracji i sklepików.

Sidari

Miejscowość tętniąca nocnym życiem. W miejscowości Sidari znajduje się Canal d’Amour, czyli Kanał Miłości. To miejsce to nic innego jak fantazyjna formacja skalna tworząca otoczony wysokimi klifami tunel. Legenda głosi, że przepłynięcie nim na zawsze połączy zakochanych uczuciem.

Miasto Korfu

Stolica wyspy. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Stare Miasto, w obrębie którego znajduje się wiele pomników, zabytkowych budynków i kościołów pięknie podświetlonych nocą. Stąd wypływają statki w międzynarodowe rejsy, tu znajduje się jedyne na wyspie lotnisko.

Zamek Angelokastro

Ruiny bizantyjskiego zamku z XIII w. ze wspaniałym widokiem sięgającym miasta Korfu po drugiej stronie wyspy.

Agios Georgios

Niewielka miejscowość turystyczna, położona opodal rezerwatu przyrody z unikalnymi dzikimi plażami, nad jeziorem Korission.

Agios Georgios Pagon

Spokojny, malowniczy kurort turystyczny na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy w urokliwej zatoce z długą, piaszczysta plażą nagrodzoną prestiżową Błękitną Flagą.

Porto Timoni

Niewielkie miasteczko położone na zboczu góry. Zachowało klimat tradycyjnej, malowniczej greckiej wioski z doskonałą tradycyjną kuchnią. W pobliżu jednej z najpiękniejszych plaż na zachodnim wybrzeżu wyspy Korfu.

Paleokastritsa

Piękna zatoczka w jednym z bardziej malowniczych zakątków wyspy. Krystaliczna turkusowa woda i urozmaicone wybrzeże pełne urwistych klifów i jaskiń zachęcają do nurkowania, a liczne tawerny i kafejki do skosztowania świeżych dań rybnych.

Acharavi

Duża miejscowość wypoczynkowa położona na północnym wybrzeżu Korfu z długą, piasz-czystą plażą. Niedaleko znajdują się ruiny łaźni rzymskich, świątyni Apollina oraz park wodny. Nie brakuje tu barów, restauracji i sklepików.

Sidari

Miejscowość tętniąca nocnym życiem. W miejscowości Sidari znajduje się Canal d’Amour, czyli Kanał Miłości. To miejsce to nic innego jak fantazyjna formacja skalna tworząca otoczony wysokimi klifami tunel. Legenda głosi, że przepłynięcie nim na zawsze połączy zakochanych uczuciem.

Miasto Korfu

Stolica wyspy. Na uwagę zasługuje przede wszystkim Stare Miasto, w obrębie którego znajduje się wiele pomników, zabytkowych budynków i kościołów pięknie podświetlonych nocą. Stąd wypływają statki w międzynarodowe rejsy, tu znajduje się jedyne na wyspie lotnisko.

Zamek Angelokastro

Ruiny bizantyjskiego zamku z XIII w. ze wspaniałym widokiem sięgającym miasta Korfu po drugiej stronie wyspy.

Agios Georgios

Niewielka miejscowość turystyczna, położona opodal rezerwatu przyrody z unikalnymi dzikimi plażami, nad jeziorem Korission.

Agios Georgios Pagon

Spokojny, malowniczy kurort turystyczny na północno-zachodnim wybrzeżu wyspy w urokliwej zatoce z długą, piaszczysta plażą nagrodzoną prestiżową Błękitną Flagą.

Porto Timoni

Niewielkie miasteczko położone na zboczu góry. Zachowało klimat tradycyjnej, malowniczej greckiej wioski z doskonałą tradycyjną kuchnią. W pobliżu jednej z najpiękniejszych plaż na zachodnim wybrzeżu wyspy Korfu.

Zobacz więcej
czytaj więcej na blogu

Informacje praktyczne

Informacje praktyczne

Opieka rezydenta Grecos

Klienci Grecosa objęci są opieką polskiego rezydenta, który służy radą w odkrywaniu Grecji, dba o bezpieczny i niezakłócony przebieg wakacji, sprawną organizację przylotu i wylotu oraz pomaga we wszelkich nieoczekiwanych sytuacjach. W niektórych hotelach obsługa rezydencka odbywa się telefonicznie.

Czas przelotu

 • Polska-Korfu – ok. 2-2,5 godz.
 • Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.
 • Powierzchnia: 592 km².
 • Ludność: 110 tys.

Ceny w sklepach

 • sałatka grecka – od 4 EUR,
 • spaghetti – od 5 EUR,
 • mussaka, pizza – od 6 EUR,
 • danie mięsne z dodatkami – od 6 EUR,
 • owoce morza – od 8 EUR,
 • piwo – od 2 EUR,
 • lampka wina – od 1,5 EUR,
 • butelka wina – od 5 EUR,
 • napoje chłodzące – od 1,5 EUR,
 • kawa i herbata – od 2 EUR.

Napięcie w gniazdkach

230 V

Języki

grecki, angielski, francuski, niemiecki

Wynajem samochodu

Aby podczas wakacji wynająć samochód i odkrywać Grecję w swoim tempie, zapraszamy do kontaktu z Twoim Rezydentem na miejscu. Mamy szeroką ofertę aut w różnych kategoriach, w atrakcyjnych cenach i z pełnym ubezpieczeniem.

Komunikacja

 • cena biletu od 2 EUR.
 • cena taksówki ok. 3 EUR/1 km.

Wycieczki lokalne

W celu rezerwacji wycieczki lokalnej lub aby zapoznać się z pełną ich ofertą i terminami – skontaktuj się z Twoim Rezydentem podczas spotkania informacyjnego, dyżuru lub telefonicznie. Liczba miejsc na wycieczki jest ograniczona.

Widok

Korfu

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
19
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
80 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji