Korfu

Przewodnik

Thassos


Poznaj region

Thassos

Poznaj region

Thassos przez tych, którzy już odkryli jej piękno, mianem klejnotu Morza Egejskiego, szmaragdową wyspą. Jest to najbardziej wysunięta na północ wyspa na Morzu Egejskim, położona zaledwie 12 mil morskich od portów Kavala i 6 mil morskich od delty rzeki Keramoti i Nestos. Jest górzysta i gęsto zalesiona. Niższe zbocza gór, pokryte przez lasy sosnowe i gaje oliwne wydają się spływać do morza. Jej linia brzegowa na całym obwodzie 100 km jest pełna licznych piaszczystych zatoczek i słynnych białych plaż z białego, sypkiego marmuru.

Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos
Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos

Thassos w skrócie

Marmurowe piaszczyste plaże

naturalna laguna Giola

stare miasto i stary port w Limenasa

najbardziej zielona rajska plaża

szczyt góry Ypsarion

fabryki oliwy z oliwek i miodu

wodospady i jeziora

Pobierz przewodnik

Idealny jeden dzień

Idealny jeden dzień

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Thassos dla relaksu, czy odkrywasz wszystkie ukryte skarby, nie zawiedziesz się różnorodnością krajobrazu i jego kombinacji. Surowe góry, niekończące się plaże, błękitne morza i tradycyjne wioski. Inną ważną kombinacją, powiedzmy, jest jedzenie. Zarówno miłośnicy morza, jak i mięsa spełniają ich życzenia, ponieważ z obszarów nadmorskich, gdzie można cieszyć się super świeżymi owocami morza, w 10 minut można odwiedzić najbliższą górską wioskę i cieszyć się najlepszą jagnięciną na rożnie. Thassos łączy również wiele różnych rodzajów plaż. Od tropikalnych brzegów śnieżnobiałej marmurowej plaży po ukryte wschodnie plaże ze szmaragdowymi wodami i od krystalicznie czystych wód południowego wybrzeża po sosnowe plaże po zachodniej stronie.

Thassos to dar natury

najbardziej zielona wyspa na Morzu Egejskim

Eleni Ziliachovinou, agentka turystyczna

Wycieczki lokalne

Wycieczki lokalne

Spotkanie z historią

Spotkanie z historią

Zwiedzanie zabytków – najwspanialszych okolicznych atrakcji. Przeżyjesz bliskie spotkanie z historią i mitem. Obejrzysz antyczne budowle, akropole, miasta, bizantyjskie klasztory, średniowieczne twierdze, muzea i inne pamiątki przeszłości.

Rodzinne

Rodzinne

Celem wycieczek rodzinnych jest pokazanie najmłodszym, że zwiedzenie jest fajne. Na tych wyprawach dorośli i dzieci kierują się swoim własnym programem. Rodzice mają czas na zwiedzanie, zakupy, wypicie kawy. Mogą skupić się na sobie, wiedząc, że ich pociechy bawią się pod profesjonalną opieką naszych animatorów, którzy w ciekawy sposób przybliżają im Grecję!

Plażowanie

Plażowanie

Podczas wycieczki robimy przerwę na odpoczynek na najpiękniejszych plażach. Pamiętaj o kostiumie lub kąpielówkach i ręczniku.

Tylko u nas

Tylko u nas

Ekskluzywne wycieczki dostępne tylko dla klientów Grecosa. Nasz zespół przygotowuje ofertę specjalnie dla Ciebie: łączymy zwiedzanie z relaksem i opakowujemy to w piękne widoki.

Rejs

Rejs

Zachwycające morskie wycieczki.

VIP - tylko dla ciebie

VIP - tylko dla ciebie

Jeżeli nie lubisz zwiedzania w dużej grupie i chcesz odkrywać kameralne miejsca bez tłoku, w gronie rodziny czy z paczką znajomych, to mamy coś właśnie dla Ciebie! Luksusowy samochód lub minibus, osobisty pilot lub przewodnik, specjalnie wybrane restauracje, elegancki jacht albo wygodna łódka. Poproś naszego rezydenta o wyreżyserowanie najpiękniejszej trasy.

Odkrywaj

Odkrywaj

Hellada oczami Grecosa to wycieczki lokalne po poszczególnych wyspach. Pokażemy Ci prawdziwą Grecję od kuchni – jej codzienność, ludzi, jedzenie i tradycje. Przekonasz się, że jeśli chodzi o sztukę czerpania radości z życia, Grecy nie mają sobie równych.

ŻEGLARSKIE MARZENIE - PÓŁNOC

Udaj się w 5-godzinny rejs i poznaj północne wybrzeże wyspy Thassos. Zrelaksuj się, ciesz słońcem, podziwiaj wspaniałe widoki i najpiękniejsze plaże. Zażyj orzeźwiającej kąpieli m.in. na plażach Makriammos, Marble Beach, Porto Vathy, Golden Beach oraz w okolicy wyspy Krambousa. Podczas rejsu odkryjesz wspaniałe plaże odstępne tylko od strony wody.

Czas trwania pół dnia

Więcej

ŻEGLARSKIE MARZENIE - POŁUDNIE

Spełnij swoje żeglarskie marzenie i wypłyń w 7-godzinny rejs na południowe wybrzeże wyspy. Ciesz się słońcem, morską bryzą i na własnej skórze poczuj co znaczy prawdziwe siga-siga. Zażyj orzeźwiającej kąpieli we wspaniałych miejscach np. plaży Salonikos, Arsansas, Aliki czy słynnym naturalnym basenie Giola.

Czas trwania pół dnia

Więcej

GÓRSKA PRZYGODA- JEEP SAFARI

Daj się oczarować górskiemu światu Thassos. Czekają na ciebie wspaniałe widoki najwyższego szczytu na wyspie, piękne wodospady Theologos, dzika przyroda. Zapoznaj się z tradycją wydobywania marmuru i historią jednego z najważniejszych klasztorów.

Czas trwania cały dzień

Więcej

NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE THASSOS- BEACH SAFARI

Daj się zaskoczyć najpiękniejszym plażom na Thassos! Odkryj naturalny basen w skałach Giola, złap promienie słońca na rajskiej Paradise Beach, zrelaksuj się na słynnej Marble Beach.

Czas trwania cały dzień

Więcej

WSZYSTKIE BARWY THASSOS - ISLAND TOUR

Wybierz się na wycieczkę i naciesz oczy szmaragdowymi widokami. Poznaj historię jednej z najpiękniejszych, greckich wysp zaskakującą różnorodnością, zachwycającą bielą i lazurem. Podczas naszej przygody odwiedzisz spokojne wioseczki, w których życie toczy się wyjątkowym rytmem, między innymi najstarszą wioskę Panagia, gdzie spróbujesz miodów i sprawdzisz, jak produkuje się oliwę z oliwek. Zobaczysz klasztor Michała Archanioła z zapierającym dech w piersiach widokiem, oraz odwiedzisz półwysep Aliki. Czeka tam na ciebie krystaliczna woda, biały piasek i tajemnicze ruiny z VII w. p.n.e. Na koniec pospacerujesz po stolicy wyspy — wspaniałym Limenas.

Czas trwania cały dzień

Więcej

ŻEGLARSKIE MARZENIE - PÓŁNOC

90€ / 80€

ŻEGLARSKIE MARZENIE - POŁUDNIE

90€ / 80€

GÓRSKA PRZYGODA- JEEP SAFARI

75€ / 65€

NAJPIĘKNIEJSZE PLAŻE THASSOS- BEACH SAFARI

80€ / 70€

WSZYSTKIE BARWY THASSOS - ISLAND TOUR

49€ / 39€

Grecja jest naszą pasją. Chcemy zarazić nią każdego! Dlatego przygotowaliśmy ofertę wycieczek fakultatywnych, których program co roku ulepszamy i wzbogacamy - kroimy na miarę potrzeb turysty. Nie ma lepszego sposobu na odkrycie ciekawych miejsc oprawionych opowieściami przewodnika!

warunki uczestnictwa

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Marmurowe piaszczyste plaże

Naturalna laguna Giola na skałach

Stare miasto i port w Limenas

Starożytny teatr na wzgórzu stolicy

Ypsarion

Szczyt góry Ypsarion o wysokości 1204m

Marmurowe piaszczyste plaże

Naturalna laguna Giola na skałach

Stare miasto i port w Limenas

Starożytny teatr na wzgórzu stolicy

Ypsarion

Szczyt góry Ypsarion o wysokości 1204m

Zobacz więcej
czytaj więcej na blogu

Informacje praktyczne

Informacje praktyczne

Opieka rezydenta Grecos

Klienci Grecosa objęci są opieką polskiego rezydenta, który służy radą w odkrywaniu Grecji, dba o bezpieczny i niezakłócony przebieg wakacji, sprawną organizację przylotu i wylotu oraz pomaga we wszelkich nieoczekiwanych sytuacjach. W niektórych hotelach obsługa rezydencka odbywa się telefonicznie.

Czas przelotu

 • Polska-Thassos – ok. 2,5-3 godz.
 • Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.
 • Powierzchnia: 390 km².
 • Ludność: 13 tys.

Ceny w sklepach

 • sałatka grecka – od 4 EUR,
 • spaghetti – od 5 EUR,
 • mussaka, pizza – od 6 EUR,
 • danie mięsne z dodatkami – od 6 EUR,
 • owoce morza – od 8 EUR,
 • piwo – od 2 EUR,
 • lampka wina – od 1,5 EUR,
 • butelka wina – od 5 EUR,
 • napoje chłodzące – od 1,5 EUR,
 • kawa i herbata – od 2 EUR.

Napięcie w gniazdkach

230 V

Języki

grecki, angielski

Wynajem samochodu

Aby podczas wakacji wynająć samochód i odkrywać Grecję w swoim tempie, zapraszamy do kontaktu z Twoim Rezydentem na miejscu. Mamy szeroką ofertę aut w różnych kategoriach, w atrakcyjnych cenach i z pełnym ubezpieczeniem.

Komunikacja

 • cena biletu od 2 EUR.
 • cena taksówki ok. 3 EUR/1 km.

Wycieczki lokalne

W celu rezerwacji wycieczki lokalnej lub aby zapoznać się z pełną ich ofertą i terminami – skontaktuj się z Twoim Rezydentem podczas spotkania informacyjnego, dyżuru lub telefonicznie. Liczba miejsc na wycieczki jest ograniczona.

Widok

Thassos

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
19
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
80 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji