Korfu

Przewodnik

Thassos


Poznaj region

Thassos

Poznaj region

Thassos przez tych, którzy już odkryli jej piękno, mianem klejnotu Morza Egejskiego, szmaragdową wyspą. Jest to najbardziej wysunięta na północ wyspa na Morzu Egejskim, położona zaledwie 12 mil morskich od portów Kavala i 6 mil morskich od delty rzeki Keramoti i Nestos. Jest górzysta i gęsto zalesiona. Niższe zbocza gór, pokryte przez lasy sosnowe i gaje oliwne wydają się spływać do morza. Jej linia brzegowa na całym obwodzie 100 km jest pełna licznych piaszczystych zatoczek i słynnych białych plaż z białego, sypkiego marmuru.

Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos
Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos Thassos

Thassos w skrócie

Marmurowe piaszczyste plaże

naturalna laguna Giola

stare miasto i stary port w Limenasa

najbardziej zielona rajska plaża

szczyt góry Ypsarion

fabryki oliwy z oliwek i miodu

wodospady i jeziora

Idealny jeden dzień

Idealny jeden dzień

Niezależnie od tego, czy odwiedzasz Thassos dla relaksu, czy odkrywasz wszystkie ukryte skarby, nie zawiedziesz się różnorodnością krajobrazu i jego kombinacji. Surowe góry, niekończące się plaże, błękitne morza i tradycyjne wioski. Inną ważną kombinacją, powiedzmy, jest jedzenie. Zarówno miłośnicy morza, jak i mięsa spełniają ich życzenia, ponieważ z obszarów nadmorskich, gdzie można cieszyć się super świeżymi owocami morza, w 10 minut można odwiedzić najbliższą górską wioskę i cieszyć się najlepszą jagnięciną na rożnie. Thassos łączy również wiele różnych rodzajów plaż. Od tropikalnych brzegów śnieżnobiałej marmurowej plaży po ukryte wschodnie plaże ze szmaragdowymi wodami i od krystalicznie czystych wód południowego wybrzeża po sosnowe plaże po zachodniej stronie.

Thassos to dar natury

najbardziej zielona wyspa na Morzu Egejskim

Eleni Ziliachovinou, agentka turystyczna

Wycieczki fakultatywne

Wycieczki fakultatywne

Spotkanie z historią

Spotkanie z historią

Zwiedzanie zabytków – najwspanialszych okolicznych atrakcji. Przeżyjesz bliskie spotkanie z historią i mitem. Obejrzysz antyczne budowle, akropole, miasta, bizantyjskie klasztory, średniowieczne twierdze, muzea i inne pamiątki przeszłości.

Rodzinne

Rodzinne

Celem wycieczek rodzinnych jest pokazanie najmłodszym, że zwiedzenie jest fajne. Na tych wyprawach dorośli i dzieci kierują się swoim własnym programem. Rodzice mają czas na zwiedzanie, zakupy, wypicie kawy. Mogą skupić się na sobie, wiedząc, że ich pociechy bawią się pod profesjonalną opieką naszych animatorów, którzy w ciekawy sposób przybliżają im Grecję!

Plażowanie

Plażowanie

Podczas wycieczki robimy przerwę na odpoczynek na najpiękniejszych plażach. Pamiętaj o kostiumie lub kąpielówkach i ręczniku.

Tylko u nas

Tylko u nas

Ekskluzywne wycieczki dostępne tylko dla klientów Grecosa. Nasz zespół przygotowuje ofertę specjalnie dla Ciebie: łączymy zwiedzanie z relaksem i opakowujemy to w piękne widoki.

Rejs

Rejs

Zachwycające morskie wycieczki.

VIP - tylko dla ciebie

VIP - tylko dla ciebie

Jeżeli nie lubisz zwiedzania w dużej grupie i chcesz odkrywać kameralne miejsca bez tłoku, w gronie rodziny czy z paczką znajomych, to mamy coś właśnie dla Ciebie! Luksusowy samochód lub minibus, osobisty pilot lub przewodnik, specjalnie wybrane restauracje, elegancki jacht albo wygodna łódka. Poproś naszego rezydenta o wyreżyserowanie najpiękniejszej trasy.

Odkrywaj

Odkrywaj

Hellada oczami Grecosa to wycieczki fakultatywne po poszczególnych wyspach. Pokażemy Ci prawdziwą Grecję od kuchni – jej codzienność, ludzi, jedzenie i tradycje. Przekonasz się, że jeśli chodzi o sztukę czerpania radości z życia, Grecy nie mają sobie równych.

Wielka Grecka Wycieczka

Chcesz poznać bogate i różnorodne piękno wysypy, a jednocześnie poznać nieco jej historie i tradycje niesamowitego Thassos - to wycieczka idealna dla Ciebie. Pierwszym przystankiem wycieczki jest wizyta w Klasztorze Archanioła Michała należącego do Góry Athos. Następnie udasz się do Aliki, gdzie będziesz mógł podziwiać niesamowite wykopaliska archeologiczne. Ponadto odwiedzisz najpiękniejszy z kościołów na Thassos, kościół w Panagii. Podczas przerwy na obiad możesz posmakować pysznych dań w tradycyjnej greckiej tawernie. Na deser wizyta w wiosce Potamia w fabryce miodu.

Czas trwania cały dzień

Więcej

Jeep Safari

Z hotelu zostaniesz odebrany pojazdem terenowym, następnie piaszczystymi ścieżkami pojedziesz do górskiego świata Thassos by odkryć jego nieznane tajemnice. Podążając drogami ukrytymi w górach otaczać Cię będą niesamowite widoki na całą wyspę – to okazja na wyjątkowe zdjęcia do albumu. W bezchmurny dzień ujrzeć można wyspy Samotraki i Limnos, a także górę Athos. Podczas wycieczki poznasz tradycje życia w górach oraz ich przyrodę. Następnie udasz się do małego jeziora w pobliżu wioski Maries, gdzie zjesz tradycyjny grecki obiad.

Czas trwania cały dzień

Więcej

Beach Safari

Ta wycieczka to świetna okazja, aby odkryć najpiękniejsze plaże wyspy Thassos i podróżować terenowym pojazdem. Będziesz miał okazję pływać w pięknej lagunie Giola i zrelaksować się w słońcu. Udasz się na egzotyczną Paradise Beach otoczoną sosnami i czystą turkusową wodą. Odpoczniesz, odkryjesz rajski klimat plaży i podziwiać będziesz widok na wybrzeże i pobliską wyspę Kinira. Podążając dalej piaszczystymi ścieżkami dotrzesz na Marble Beach, która zachwyca białym piaskiem i marmurowymi kamykami i wykąpiesz się w krystalicznej wodzie o błękitnym kolorze.

Czas trwania cały dzień

Więcej

Rejs - odkryj północne wybrzeże

Wycieczka przeznaczona dla małych grup (ok. 10 os.), które chcą doświadczyć żeglowania po Morzu Egejskim na pięknym jachcie. 7-godzinna wycieczka żeglarska zabierze Cię na północ wyspy i jest połączona z przystankami w zatokach Makryammos, Marble Beach (Saliara), Vathi Bay, Golden Beach i Krambousa Island. W każdym punkcie będziesz miał okazję popływać w turkusowej wodzie, relaksować się na pokładzie i cieszyć wspaniałym greckim słońcem.

Czas trwania cały dzień

Więcej

Rejs - odkryj południowe wybrzeże

Wspaniała okazja na poznanie całej nadmorskiej części południowo-wschodniego Thassos. Zobaczymy najciekawsze miejsca, wyjątkowe formacje skalne w kształcie mostów, oraz nie zabraknie również czasu na kąpiel w krystalicznych wodach.

Czas trwania cały dzień

Więcej

Wielka Grecka Wycieczka

40€ / 30€

Jeep Safari

85€ / 78€

Beach Safari

75€ / 68€

Rejs - odkryj północne wybrzeże

90€ / 80€

Rejs - odkryj południowe wybrzeże

90€ / 80€

Grecja jest naszą pasją. Chcemy zarazić nią każdego! Dlatego przygotowaliśmy ofertę wycieczek fakultatywnych, których program co roku ulepszamy i wzbogacamy - kroimy na miarę potrzeb turysty. Nie ma lepszego sposobu na odkrycie ciekawych miejsc oprawionych opowieściami przewodnika!

Warto zobaczyć

Warto zobaczyć

Marmurowe piaszczyste plaże

Naturalna laguna Giola na skałach

Stare miasto i port w Limenas

Starożytny teatr na wzgórzu stolicy

Ypsarion

Szczyt góry Ypsarion o wysokości 1204m

Marmurowe piaszczyste plaże

Naturalna laguna Giola na skałach

Stare miasto i port w Limenas

Starożytny teatr na wzgórzu stolicy

Ypsarion

Szczyt góry Ypsarion o wysokości 1204m

Zobacz więcej

Informacje praktyczne

Informacje praktyczne

Opieka rezydenta Grecos

Turyści objęci są opieką polskiego rezydenta, do zadań którego należy pomoc przy przylocie, wylocie i podczas pobytu oraz przyjmowanie zapisów na wycieczki lokalne.

Czas przelotu

 • Polska-Thassos – ok. 2,5-3 godz.
 • Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.
 • Powierzchnia: 390 km².
 • Ludność: 13 tys.

Ceny w sklepach

 • sałatka grecka – od 4 EUR,
 • spaghetti – od 5 EUR,
 • mussaka, pizza – od 6 EUR,
 • danie mięsne z dodatkami – od 6 EUR,
 • owoce morza – od 8 EUR,
 • piwo – od 2 EUR,
 • lampka wina – od 1,5 EUR,
 • butelka wina – od 5 EUR,
 • napoje chłodzące – od 1,5 EUR,
 • kawa i herbata – od 2 EUR.

Napięcie w gniazdkach

230 V

Języki

grecki, angielski

Wynajem samochodu

wynajem samochodu na miejscu ok 30 EUR / 24 h

Komunikacja

 • cena biletu od 2 EUR.
 • cena taksówki ok. 3 EUR/1 km.

Wycieczki lokalne

Organizowane są przez lokalne agencje turystyczne na warunkach przez nie określonych. Istnieje możliwość niezorganizowania wycieczki z powodu zbyt małej liczby chętnych.

Widok

Thassos

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
18
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
25 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji