miniPRZEWODNIK Ios


Przewodnik po Ios


Idealny
jeden dzień

Wcześnie rano wybierz się na plażę Mylopotas – odpoczynek na piasku będzie przyjemniejszy przy filiżance mrożonego cappuccino z pobliskiego baru. Kiedy zgłodniejesz, zajrzyj do jednej z tawern na grillowanego kalmara, a gdy słońce da trochę wytchnienia, wybierz się na spacer uliczkami Chory. Późnym wieczorem spokojne za dnia miasto zaprosi cię do zabawy.

ATRAKCJE
TUTYSTYCZNE

ZAMEK
PAELOKASTRO

ruiny tego weneckiego zabytku z XV w. znajdują się na północy wyspy.

WYSPA
SKINOS

dziewicze miejsce, w którym czas zatrzymał się 30 lat temu.

GRÓB
HOMERA

niedaleko północnego krańca Ios, za zatoczką Plakotos, znajduje się zespół prehistorycznych grobowców. Jak utrzymują wyspiarze, w jednym z grobowców jest pochowany Homer. Legenda głosi, że poeta zmarł, gdy statek z Samos do Aten, którym podróżował, został zmuszony do postoju na wyspie.

PLAŻA
MANGANARI

druga co do wielkości plaża na Ios, można tam dotrzeć z portu taksówką wodną bądź autobusem.

MIEJSCA, KTÓRE
WARTO ODWIEDZIĆ
CHORA
STOLICA WYSPY

Stolica wyspy zbudowana amfiteatralnie na zboczu góry, na szczycie której wznosi się kościół Panagia Gremiotissa. Urocze miasteczko – w ciągu dnia jakby niezaludnione, wieczorami tętniące życiem. Znajdują się tu 22 kościoły.

PLAŻA

Największa plaża na Ios, centrum rozrywki i sportów wodnych, mnóstwo barów i restauracji. Tutaj Luc Besson nakręcił kilka scen do filmu „Wielki Błękit”.

SKARKOS

Stanowisko archeologiczne, ruiny wczesnocykladzkiej osady z czasów wczesnej epoki brązu. Zajmowała ona powierzchnię ponad 1,1 ha, a zamieszkiwało ją 200-300 osób. Jest to największa i najlepiej zachowana na Cykladach osada z tych czasów.


Galeria

Nasze
Hotele

Mapa

Standard All inclusive Przy plaży Klub delfinki Wyłącznie w Grecos Dziecko pobyt gratis lub zniżka MAX. Liczba os. w pokoju (w tym dorośli)*
*Dzieci do 2 lat nie wlicza się w maksymalną liczbę osób w pokoju

_

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
19
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
80 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji