miniPRZEWODNIK RiwierA Olimpu


Przewodnik po Riwierze Olimpu


„Feta” Witaminy i minerały Ser feta jest znany na całym świecie. Myślę, że jako jeden z najbardziej popularnych greckich produktów. Wytwarzany jest z owczego lub koziego mleka i ma specyficzny słony smak. Dostarcza również wielu witamin i minerałów. Jest to jeden z najważniejszych składników słynnej sałatki greckiej i jest przede wszystkim przepyszny!Evi Paspali,
– księgowa

IDEALNY
JEDEN DZIEŃ

Wyprawa do fantastycznych Meteorów, które unoszą się w powietrzu zawieszone na skalnych blokach, a następnie plażowanie u stóp Olimpu w miejscowości Litochoro zapewnią Wam niezapomniane chwile na Riwierze Olimpu.

ATRAKCJE
TURYSTYCZNE

PARK NARODOWY GÓRY OLIMP

dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku (rafting, wędrówki, spadochroniarstwo).

ANO SKOTINAS

niezwykła osada w bukowych lasach, położona na wysokości 750 m n.p.m., w której znajdują się XVIIi XVIII-wieczne domy z kamienia.

METEORY

„klasztory zawieszone w niebie”, z pozoru niedostępne monastyry umieszczone na skałach. Ich widok zapewnia niezapomniane wrażenia

SALONIKI

bizantyjskie, wielokulturowe miasto tętniące życiem w nocy i za dnia.

MIEJSCA, KTÓRE
WARTO ODWIEDZIĆ
PLATAMONAS

Nadmorska miejscowość z XII-wieczną fortecą na wzgórzu, z której rozciąga się wspaniały widok na morze. Sporo tu restauracji, hoteli i sklepów, ale ta tradycyjna wioska otoczona jest gajami oliwnymi, które wprowadzają prawdziwy grecki klimat. W twierdzy corocznie odbywa się międzynarodowy Festiwal Olimpu.

LEPTOKARYA

Bary, tawerny, kawiarnie, a w okolicy wykopaliska archeologiczne oraz jaskinia, w której według legendy narodził się Orfeusz. Miasto jest doskonałym punktem do zwiedzania Grecji kontynentalnej, ale amatorzy słonecznych kąpieli też znajdą tu coś dla siebie. Wokół znajdują się piaszczyste i kamieniste plaże Zatoki Thermaikos.

LITOCHORO

Miasto położone na wysokości ok. 300 m n.p.m., u stóp góry Olimp, ze wspaniałym widokiem na okolicę. Można stąd wyruszyć na podbój góry bogów albo na wspaniałe okoliczne plaże Plaka, Gritsa, Statmos i Barikos. Litochoro ma tradycyjną macedońską architekturę, otacza je park narodowy góry Olimp (najstarszy w Grecji). Sam masyw Olimpu nie był jedynie siedzibą bogów starożytnej Grecji, ale ma też duże znaczenie historyczne. Na jego zboczach odbywały się narodowo-wyzwoleńcze walki Greków


DION

Miasteczko znane najbardziej z wykopalisk archeologicznych i Muzeum Archeologicznego. W starożytności było poświęcone Zeusowi. Ruiny antycznego miasta znajdują się pomiędzy granicami obecnej miejscowości

Galeria

Nasze
Hotele

Wycieczki
Fakultatywne

Monumentalne Meteory
48 EUR os. dor.
24 EUR dziecko
Całodniowa wycieczka do jednej z największych atrakcji Grecji – Meteorów – słynnych klasztorów zawieszonych między niebem a ziemią. Zakonnicy żyją tam już od X wieku. Na początku mieszkali w jaskiniach „kamiennego lasu”, a z czasem wznieśli klasztory na niedostępnych skałach. Zwiedzając klasztory, zobaczymy przepiękne freski, ikonostasy, ikony oraz odwiedzimy pracownię ikon bizantyjskich, odkrywając tajniki ich tworzenia metodami niezmienionymi od setek lat.

Czas trwania: 8:00-18:00
Skiathos - wyprawa po złote runo
56 EUR os. dor.
28 EUR dziecko
całodniowa wycieczka na malowniczą wyspę rodem z planu filmu Mamma Mia. Statek wyplywa z portu Achilion. Ok.2h rejs na plaze kukunaries, ktorej piasek mieni sie drobinkami zlota. Czas na plazowanie, kapiele. Nastepnie wizyta w stolicy Skiathos. Czas na spacery, posilek, lody.

Saloniki po zmroku
35 EUR os. dor.
17,5 EUR dziecko
niepowtarzalna okazja, by zobaczyć dawną bizantyjską metropolię, perle wschodu z perspektywy lądu, morza oraz pod osłoną nocy. Ok. 2 godzinny spacer z przewodnikiem po hitorycznej czesci miasta. Nastepnie czas wolny w centrum (czas na zakupy, wizyte w dzielnicy tawern). Na zakonczenie dla chetnych rejs statkiem po zatoce termajskiej.

Mityczny i magiczny Olimp
38 EUR os. dor.
19 EUR dziecko
Wycieczka idealna dla miłośników pięknych krajobrazów, greckich klimatów i dobrego jedzenia. Zaczynamy od kamiennej wioski Litochoro, skąd rozpoczyna się szlak na szczyty Olimpu. Spacer do malowniczego wąwozu Enipeas. Następnie wjazd do Parku Narodowego Olimpu, postój w punkcie widokowym. Następnie wizyta w twierdzy Platamonas, skąd rozpościera sie piękny widok na morze i Olimp z drugiej strony. Ostatni punkt to Paleos Pantelejmonas, tradycyjna wioska macedońska, zachwycająca swym klimatem i architektura. Okazja by poczuć aromat olimpijskich ziół, spróbować lokalnych specjałów: miody, tsipuro z truskawkowca. Czas na kawę, posiłek.

Mapa

Standard All inclusive Przy plaży Klub delfinki Wyłącznie w Grecos Dziecko pobyt gratis lub zniżka MAX. Liczba os. w pokoju (w tym dorośli)*
1
do 13 lat 3
2
do 13 lat 4
3
do 13 lat 3
4
do 13 lat 3
5
do 12 lat 3
*Dzieci do 2 lat nie wlicza się w maksymalną liczbę osób w pokoju

_

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
900 TYS.
zadowolonych
Klientów
14
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
72 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji