miniPRZEWODNIK RiwierA Olimpu


Przewodnik po Riwierze Olimpu


„Feta” Witaminy i minerały Ser feta jest znany na całym świecie. Myślę, że jako jeden z najbardziej popularnych greckich produktów. Wytwarzany jest z owczego lub koziego mleka i ma specyficzny słony smak. Dostarcza również wielu witamin i minerałów. Jest to jeden z najważniejszych składników słynnej sałatki greckiej i jest przede wszystkim przepyszny!Evi Paspali,
– księgowa

IDEALNY
JEDEN DZIEŃ

Wyprawa do fantastycznych Meteorów, które unoszą się w powietrzu zawieszone na skalnych blokach, a następnie plażowanie u stóp Olimpu w miejscowości Litochoro zapewnią Wam niezapomniane chwile na Riwierze Olimpu.

ATRAKCJE
TURYSTYCZNE

PARK NARODOWY GÓRY OLIMP

dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku (rafting, wędrówki, spadochroniarstwo).

ANO SKOTINAS

niezwykła osada w bukowych lasach, położona na wysokości 750 m n.p.m., w której znajdują się XVIIi XVIII-wieczne domy z kamienia.

METEORY

„klasztory zawieszone w niebie”, z pozoru niedostępne monastyry umieszczone na skałach. Ich widok zapewnia niezapomniane wrażenia

SALONIKI

bizantyjskie, wielokulturowe miasto tętniące życiem w nocy i za dnia.

MIEJSCA, KTÓRE
WARTO ODWIEDZIĆ
PLATAMONAS

Nadmorska miejscowość z XII-wieczną fortecą na wzgórzu, z której rozciąga się wspaniały widok na morze. Sporo tu restauracji, hoteli i sklepów, ale ta tradycyjna wioska otoczona jest gajami oliwnymi, które wprowadzają prawdziwy grecki klimat. W twierdzy corocznie odbywa się międzynarodowy Festiwal Olimpu.

LEPTOKARYA

Bary, tawerny, kawiarnie, a w okolicy wykopaliska archeologiczne oraz jaskinia, w której według legendy narodził się Orfeusz. Miasto jest doskonałym punktem do zwiedzania Grecji kontynentalnej, ale amatorzy słonecznych kąpieli też znajdą tu coś dla siebie. Wokół znajdują się piaszczyste i kamieniste plaże Zatoki Thermaikos.

LITOCHORO

Miasto położone na wysokości ok. 300 m n.p.m., u stóp góry Olimp, ze wspaniałym widokiem na okolicę. Można stąd wyruszyć na podbój góry bogów albo na wspaniałe okoliczne plaże Plaka, Gritsa, Statmos i Barikos. Litochoro ma tradycyjną macedońską architekturę, otacza je park narodowy góry Olimp (najstarszy w Grecji). Sam masyw Olimpu nie był jedynie siedzibą bogów starożytnej Grecji, ale ma też duże znaczenie historyczne. Na jego zboczach odbywały się narodowo-wyzwoleńcze walki Greków


DION

Miasteczko znane najbardziej z wykopalisk archeologicznych i Muzeum Archeologicznego. W starożytności było poświęcone Zeusowi. Ruiny antycznego miasta znajdują się pomiędzy granicami obecnej miejscowości

Galeria

Nasze
Hotele

Wycieczki
Fakultatywne

Monumentalne Meteory
ok. 49 EUR dorosły
ok. 24 EUR dziecko
Całodniowa wycieczka do jednej z największych atrakcji w kontynentalnej Grecji, podczas której odwiedzicie słynne klasztory zawieszone między niebem a ziemią. Meteory to jedno z najważniejszych centrów prawosławnego monastycyzmu. Zakonnicy żyją tam od X wieku. Niesamowite dzieło człowieka i dowód wiary, które wzbudzają podziw milionów turystów z całego świata. Zwiedzając klasztory, zobaczycie przepiękne freski, ikonostasy, ikony. Przeżyjecie bliskie spotkanie z greckim kościołem prawosławnym. Jednym z punktów programu będzie wizyta w pracowni ikon bizantyjskich, gdzie odkryjecie tajniki ich tworzenia metodami niezmienionymi od setek lat. W drodze powrotnej zatrzymamy się także w wiosce Kalampaka, położonej u podnóża monastyrów, gdzie będzie można zjeść lunch i delektować się pięknem otoczenia.
Skiathos - wyprawa po złote runo
Tylko u nas
ok. 59 EUR dorosły
ok. 29,5 EUR dziecko
Całodniowa wycieczka na malowniczą wyspę rodem z planu filmu Mamma Mia. Statek wypływa z portu Achilion. Około dwugodzinny rejs na plażę Kukunaries, której piasek mieni się drobinkami złota. Czas na plażowanie, kąpiele. Następnie wizyta w stolicy Skiathos. Czas na spacery, posiłek, lody.
Skarby Macedonii
Tylko u nas
ok. 44 EUR dorosły
ok. 22 EUR dziecko
Niepowtarzalna podróż w czasie spotkanie z Filipem II, Aleksandrem Wielkim, Kassanrem i Galeriuszem. Podczas jednego dnia odwiedzimy jedno z najpiękniejszych i najciekawszych muzeów całej Grecji, zlokalizowane w autentycznych grobowcach macedońskich władców oraz perłę imperium bizantyjskiego. Vergina i Thessaloniki to miejsca, których po prostu nie można pominąć wypoczywając w północnej części kraju! Oba miejsca zostały wpisane na listę zabytków UNESCO. Zachwycają barwną historią, niesamowitą mozaiką architektoniczną oraz nietuzinkowym położeniem.
Mityczny i magiczny Olimp
ok. 39 EUR dorosły
ok. 19 EUR dziecko
Wycieczka idealna dla miłośników pięknych krajobrazów, greckich klimatów i dobrego jedzenia. Zaczynamy od kamiennej wioski Litochoro, skąd rozpoczyna się szlak na szczyty Olimpu. Spacer do malowniczego wąwozu Enipeas. Następnie wjazd do Parku Narodowego Olimpu, postój w punkcie widokowym. Dalej czeka nas wizyta w twierdzy Platamonas, skąd rozpościera się piękny widok na morze i Olimp z drugiej strony. Ostatni punkt to Paleos Pantelejmonas, tradycyjna wioska macedońska, zachwycająca swym klimatem i architekturą. Okazja by poczuć aromat olmpijskich ziół, spróbować lokalnych specjałów: kasztanowego miodu, tsipuro z truskawkowca. Będzie też czas na kawę i lekki posiłek.
Różne odcienie Thessalonik
ok. 42 EUR dorosły
ok. 20 EUR dziecko
niepowtarzalna okazja, by zobaczyć dawną bizantyjską metropolię z perspektywy lądu, morza oraz pod osłoną nocy. Wyruszymy do stolicy Macedonii wczesnym popoludniem. Po dotarciu do zabytkowej, gornej czesci miasta Kastra, rozpoczniemy piękny spacer przemierzając klimatyczne, wąskie uliczki i jednocześnie podpatrując prawdziwe życie Greków. Po drodze odwiedzimy cerkiew św. Dimitriosa, który do dziś jest opiekunem miasta. Jego niesamowitą historię i dzieje prawosławie przybliży nasza przewodniczka Olga. Następnie dotrzemy do dawnej żydowskeij dzielnicy Ladadika, która dziś słynie z bogatej oferty kulinarnej. Stamtąd udamy się na spacer promenadą morską, przez serce miasta plac Arystotelesa aż do Białej Wieży, skąd warto udać się na wieczorny rejs statkiem po zatoce termajskiej. Wspaniała okazja by spędzić dzień w greckiej metropolii i poczuć jej klimat zarówno za dnia jak i po zmroku!

Mapa

Standard All inclusive Przy plaży Klub delfinki Wyłącznie w Grecos Dziecko pobyt gratis lub zniżka MAX. Liczba os. w pokoju (w tym dorośli)*
1
do 13 lat 3
2
do 13 lat 4
3
do 13 lat 3
4
do 13 lat 3
5
do 12 lat 3
*Dzieci do 2 lat nie wlicza się w maksymalną liczbę osób w pokoju

_

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
16
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
70 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji