miniPRZEWODNIK RiwierA Olimpu


Przewodnik po Riwierze Olimpu


„Feta” Witaminy i minerały Ser feta jest znany na całym świecie. Myślę, że jako jeden z najbardziej popularnych greckich produktów. Wytwarzany jest z owczego lub koziego mleka i ma specyficzny słony smak. Dostarcza również wielu witamin i minerałów. Jest to jeden z najważniejszych składników słynnej sałatki greckiej i jest przede wszystkim przepyszny!Evi Paspali,
– księgowa

IDEALNY
JEDEN DZIEŃ

Wyprawa do fantastycznych Meteorów, które unoszą się w powietrzu zawieszone na skalnych blokach, a następnie plażowanie u stóp Olimpu w miejscowości Litochoro zapewnią Wam niezapomniane chwile na Riwierze Olimpu.

ATRAKCJE
TURYSTYCZNE

PARK NARODOWY GÓRY OLIMP

dla miłośników przyrody i aktywnego wypoczynku (rafting, wędrówki, spadochroniarstwo).

ANO SKOTINAS

niezwykła osada w bukowych lasach, położona na wysokości 750 m n.p.m., w której znajdują się XVIIi XVIII-wieczne domy z kamienia.

METEORY

„klasztory zawieszone w niebie”, z pozoru niedostępne monastyry umieszczone na skałach. Ich widok zapewnia niezapomniane wrażenia

SALONIKI

bizantyjskie, wielokulturowe miasto tętniące życiem w nocy i za dnia.

MIEJSCA, KTÓRE
WARTO ODWIEDZIĆ
PLATAMONAS

Nadmorska miejscowość z XII-wieczną fortecą na wzgórzu, z której rozciąga się wspaniały widok na morze. Sporo tu restauracji, hoteli i sklepów, ale ta tradycyjna wioska otoczona jest gajami oliwnymi, które wprowadzają prawdziwy grecki klimat. W twierdzy corocznie odbywa się międzynarodowy Festiwal Olimpu.

LEPTOKARYA

Bary, tawerny, kawiarnie, a w okolicy wykopaliska archeologiczne oraz jaskinia, w której według legendy narodził się Orfeusz. Miasto jest doskonałym punktem do zwiedzania Grecji kontynentalnej, ale amatorzy słonecznych kąpieli też znajdą tu coś dla siebie. Wokół znajdują się piaszczyste i kamieniste plaże Zatoki Thermaikos.

LITOCHORO

Miasto położone na wysokości ok. 300 m n.p.m., u stóp góry Olimp, ze wspaniałym widokiem na okolicę. Można stąd wyruszyć na podbój góry bogów albo na wspaniałe okoliczne plaże Plaka, Gritsa, Statmos i Barikos. Litochoro ma tradycyjną macedońską architekturę, otacza je park narodowy góry Olimp (najstarszy w Grecji). Sam masyw Olimpu nie był jedynie siedzibą bogów starożytnej Grecji, ale ma też duże znaczenie historyczne. Na jego zboczach odbywały się narodowo-wyzwoleńcze walki Greków


DION

Miasteczko znane najbardziej z wykopalisk archeologicznych i Muzeum Archeologicznego. W starożytności było poświęcone Zeusowi. Ruiny antycznego miasta znajdują się pomiędzy granicami obecnej miejscowości

Galeria

Nasze
Hotele

Wycieczki
Fakultatywne

Monumentalne Meteory
48 EUR dorosły
24 EUR dziecko
Całodniowa wycieczka do jednej z największych atrakcji w kontynentalnej Grecji, podczas której odwiedzicie słynne klasztory zawieszone między niebem a ziemią. Meteory to jedno z najważniejszych centrów prawosławnego monastycyzmu. Zakonnicy żyją tam od X wieku. Niesamowite dzieło człowieka i dowód wiary, które wzbudzają podziw milionów turystów z całego świata. Zwiedzając klasztory, zobaczycie przepiękne freski, ikonostasy, ikony. Przeżyjecie bliskie spotkanie z greckim kościołem prawosławnym. Jednym z punktów programu będzie wizyta w pracowni ikon bizantyjskich, gdzie odkryjecie tajniki ich tworzenia metodami niezmienionymi od setek lat. W drodze powrotnej zatrzymamy się także w wiosce Kalampaka, położonej u podnóża monastyrów, gdzie będzie można zjeść lunch i delektować się pięknem otoczenia.
Skiathos - wyprawa po złote runo
59 EUR dorosły
29,5 EUR dziecko
Całodniowa wycieczka na malowniczą wyspę rodem z planu filmu Mamma Mia. Statek wypływa z portu Achilion. Około dwugodzinny rejs na plażę Kukunaries, której piasek mieni się drobinkami złota. Czas na plażowanie, kąpiele. Następnie wizyta w stolicy Skiathos. Czas na spacery, posiłek, lody.
Skarby Macedonii
42 EUR dorosły
21 EUR dziecko
Niepowtarzalna podróż w czasie spotkanie z Filipem II, Aleksandrem Wielkim, Kassanrem i Galeriuszem. Podczas jednego dnia odwiedzimy jedno z najpiękniejszych i najciekawszych muzeów całej Grecji, zlokalizowane w autentycznych grobowcach macedońskich władców oraz perłę imperium bizantyjskiego. Vergina i Thessaloniki to miejsca, których po prostu nie można pominąć wypoczywając w północnej części kraju! Oba miejsca zostały wpisane na listę zabytków UNESCO. Zachwycają barwną historią, niesamowitą mozaiką architektoniczną oraz nietuzinkowym położeniem.
Mityczny i magiczny Olimp
38 EUR dorosły
19 EUR dziecko
Wycieczka idealna dla miłośników pięknych krajobrazów, greckich klimatów i dobrego jedzenia. Zaczynamy od kamiennej wioski Litochoro, skąd rozpoczyna się szlak na szczyty Olimpu. Spacer do malowniczego wąwozu Enipeas. Następnie wjazd do Parku Narodowego Olimpu, postój w punkcie widokowym. Dalej czeka nas wizyta w twierdzy Platamonas, skąd rozpościera się piękny widok na morze i Olimp z drugiej strony. Ostatni punkt to Paleos Pantelejmonas, tradycyjna wioska macedońska, zachwycająca swym klimatem i architekturą. Okazja by poczuć aromat olmpijskich ziół, spróbować lokalnych specjałów: kasztanowego miodu, tsipuro z truskawkowca. Będzie też czas na kawę i lekki posiłek.

Mapa

Standard All inclusive Przy plaży Klub delfinki Wyłącznie w Grecos Dziecko pobyt gratis lub zniżka MAX. Liczba os. w pokoju (w tym dorośli)*
1
do 13 lat 3
2
do 13 lat 4
3
do 13 lat 3
4
do 13 lat 3
5
do 12 lat 3
*Dzieci do 2 lat nie wlicza się w maksymalną liczbę osób w pokoju

_

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
15
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
75 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji