miniPRZEWODNIK CHALKIDIKI


Przewodnik po Chalkidiki


Tiganitha kolokitakia” - Cukinia w greckim wydaniu Gdy przychodzi pora posiłku, na greckim stole często pojawiają się tradycyjne przystawki zwane meze. Jedną z nich są smażone na gorącym oleju plastry cukinii, obtoczone w masie przygotowanej z mąki i jasnego piwa. Takie przystawki doskonale smakują z sosem tzatziki i przede wszystkim w towarzystwie rodziny lub znajomych.Katerina Sarvani,
pracownik biura turystycznego

Idealny
Jeden dzień

Zacznijcie dzień od filiżanki aromatycznej kawy po grecku na placu w wiosce Afitos, gdzie piękna zieleń wprawi Was w świetny humor. Pełni pozytywnej energii ruszycie zwiedzić starożytne miasto Olinthos. Przejazd urokliwą trasą wśród winnic i gajów oliwnych na drugi palec półwyspu - Sithonię - będzie prawdziwą przyjemnością, a plaża Vourvourou z widokiem na dziewięć malutkich wysepek przeniesie Was do raju. Plażowanie, kąpiele w krystalicznie czystych wodach Morza Egejskiego pozwolą Wam w pełni się zrelaksować. Ten fantastyczny dzień zakończycie romantyczną kolacją przy zachodzie słońca w malowniczej wiosce Neos Marmarmaras.

Atrakcje
Turystyczne

METEORY

monastyry wzniesione na szczytach wysokich skał. „Metéora” z greckiego oznacza „zawieszony w niebie”, co idealnie oddaje ich położenie i charakter.

REPUBLIKA MNICHÓW

usytuowana na półwyspie Athos autonomiczna część Grecji zamieszkiwana wyłącznie przez mnichów. Miejsce spokoju i wyciszenia.

SALONIKI

bizantyjskie, wielokulturowe miasto zwane współstolicą Macedonii.

JASKINIA
PETRALONA

cieszy oko niezwykłymi formami stalaktytów i stalagmitów. Odkryto w niej szczątki ludzkie sprzed 700 tysięcy lat.

MIEJSCA, KTÓRE
WARTO ODWIEDZIĆ
SANI

To tętniące życiem nadmorskie miasteczko na półwyspie Kassandra. W eleganckiej marinie stoją jachty warte miliony, które można podziwiać z okolicznych restauracji, barów i butików. Obszar jest doskonały do pieszych wycieczek i podziwiania wspaniałej natury.

KALITHEA

Miejscowość położona we wschodniej części półwyspu, skąd doskonale widać Sithonię. Największy kurort na Chalkidiki, doskonale przygotowany do obsługi turystów, a także centrum rozrywkowe i handlowe. W pobliżu świątynia Zeusa Ammona z IV w. p.n.e.

SIVIRI

Niewielki, spokojny, dobrze zorganizowany kurort położony na zachodnim wybrzeżu Kassandry. Słynie z dużej piaszczystej plaży i urzekających zachodów słońca z widokiem na pasmo górskie Olimp.


GERAKINI

Kurort malowniczo położony nad Zatoką Toroneos, pomiędzy półwyspami Kassandra i Sithonia. Niewielki, pozwala wypocząć i poznać tradycyjną grecką kulturę i codzienne życie Greków.

KALIVES

Niewielka nadmorska miejscowość słynąca z tradycyjnej uprawy oliwek, położona w pobliżu starożytnego miasta Olintos. Doskonała baza wypadowa do zwiedzania całego półwyspu Chalkidiki.

POSSIDI

Mała miejscowość, której nazwa wiąże się ze starożytnym greckim bogiem morza – Posejdonem. Położona wśród zielonych wzgórz porośniętych drzewami oliwnymi. Zapewnia spokój i relaks.


KALANDRA

Miejscowość na półwyspie Kassandra, miejsce narodzin rzeźbiarza Pajoniosa, autora słynnego posągu Nike. W tej typowej greckiej wiosce otoczonej wiecznie zielonymi gajami oliwnymi poczujemy prawdziwą grecką atmosferę.

Galeria

Nasze
Hotele

Wycieczki
Fakultatywne

Saloniki po zmroku
35 EUR os. dor.
17,5 EUR dziecko
Niepowtarzalna okazja, by zobaczyć dawną bizantyjską metropolię, perłę wschodu z perspektywy lądu, morza oraz pod osłoną nocy. Ok. 2 godzinny spacer z przewodnikiem po historycznej części miasta. Następnie czas wolny w centrum (czas na zakupy, wizytę w dzielnicy tawern). Na zakończenie dla chętnych rejs statkiem po zatoce termajskiej.
Tajemnicza Athos
50 EUR os. dor.
15 EUR dziecko
Rejs statkiem wzdłuż zachodniego wybrzeża słynnej Republiki Mnichów. Statek wypływa z portu Ormos Panagias i płynie wzdłuż wybrzeża Athos. Goście mogą zobaczyć 8 monastyrów i usłyszeć ich historie (jez. angielski, niemiecki). Następnie postój w Ouranoupoli (czas na zakupy lub posiłek), miejscowość położonej na granicy Grecji i Republiki mnichów.

Czas trwania: 6:20-18:00
Monumentalne Meteory
56 EUR os. dor.
28 EUR dziecko
Całodniowa wycieczka do jednej z największych atrakcji w kontynentalnej Grecji, podczas której odwiedzicie słynne klasztory zawieszone miedzy niebem a ziemią. Sama trasa przejazdu przez regiony Macedonia i Tesalia robi wrażenie. Meteory to jedno z najważniejszych centrów prawosławnego monastycyzmu. Zakonnicy żyją tam już od X wieku. Na początku mieszkali w jaskiniach „kamiennego lasu”, a z czasem wznieśli klasztory na niedostępnych skałach. Niesamowite dzieło człowieka i dowód wiary, które wzbudzają podziw milionów turystów z całego świata. Zwiedzając klasztory, zobaczycie przepiękne freski, ikonostasy, ikony. Przeżyjecie bliskie spotkanie z greckim kościołem prawosławnym. Jednym z punktów programu będzie wizyta w pracowni ikon bizantyjskich, gdzie odkryjecie tajniki ich tworzenia metodami niezmienionymi od setek lat.

Czas trwania: 5:20-21:00
Lazurowy Rejs – Zatoka Toroneos
Plażowanie
49 EUR os. dor.
24,5 EUR dziecko
Rejs po zatoce Toroneos pomiędzy pierwszym a drugim palcem Chalkidiki - Kassandrą i Sithonią. Zatrzymamy się na plaży w Toroni lub Chroussou, odwiedzimy miasteczko Neos Marmaras lub Pefkohori i będziemy mieli okazje popływać w morzu wskakując wprost ze statku przy wysepce Kelyfos. Podczas rejsu możemy podziwiać wspaniałe widoki - małe zatoczki z turkusową, krystalicznie czystą wodą, dzikie plaże, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy również delfiny. Idealne wycieczka dla rodzin z dziećmi - słońce, morze, plaża - relaks i zabawa dla całej rodziny!

Czas trwania: 7:10- 18:30
Sithonia - Wielka Grecka Wycieczka
Tylko u nas
43 EUR os. dor.
21,5 EUR dziecko
Niepowtarzalna okazja, by odwiedzić Sithonię, środkowy półwysep Chalkidiki. Czekają na nas przepiękne widoki, ciekawe historie, kąpiel morska z widokiem na górę Athos oraz niezapomniane doznania smakowe. Odwiedzimy tradycyjną wioskę Parthenonas, plażę Sarti oraz lokalny zakład wytwarzający miód w wiosce Vourvourou, a także żółwią wyspę. Znajdziemy czas, aby spróbować greckiej kawy oraz lokalnych przysmaków. Ciekawe historie, które usłyszymy, pozwolą nam lepiej zrozumieć Greków i ich mentalność.

Czas trwania: 7:10-17:30

Mapa

Standard All inclusive Przy plaży Klub delfinki Wyłącznie w Grecos Dziecko pobyt gratis lub zniżka MAX. Liczba os. w pokoju (w tym dorośli)*
1
do 13 lat 4
2
do 12 lat 4
3
do 12 lat 4
4
do 14 lat 3
5
do 12 lat 3
6
do 12 lat 4
7
do 12 lat 3
8
do 12 lat 3
*Dzieci do 2 lat nie wlicza się w maksymalną liczbę osób w pokoju

_

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
900 TYS.
zadowolonych
Klientów
14
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
72 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji