miniPRZEWODNIK CHALKIDIKI


Przewodnik po Chalkidiki


Tiganitha kolokitakia” - Cukinia w greckim wydaniu Gdy przychodzi pora posiłku, na greckim stole często pojawiają się tradycyjne przystawki zwane meze. Jedną z nich są smażone na gorącym oleju plastry cukinii, obtoczone w masie przygotowanej z mąki i jasnego piwa. Takie przystawki doskonale smakują z sosem tzatziki i przede wszystkim w towarzystwie rodziny lub znajomych.Katerina Sarvani,
pracownik biura turystycznego

Idealny
Jeden dzień

Zacznijcie dzień od filiżanki aromatycznej kawy po grecku na placu w wiosce Afitos, gdzie piękna zieleń wprawi Was w świetny humor. Pełni pozytywnej energii ruszycie zwiedzić starożytne miasto Olinthos. Przejazd urokliwą trasą wśród winnic i gajów oliwnych na drugi palec półwyspu - Sithonię - będzie prawdziwą przyjemnością, a plaża Vourvourou z widokiem na dziewięć malutkich wysepek przeniesie Was do raju. Plażowanie, kąpiele w krystalicznie czystych wodach Morza Egejskiego pozwolą Wam w pełni się zrelaksować. Ten fantastyczny dzień zakończycie romantyczną kolacją przy zachodzie słońca w malowniczej wiosce Neos Marmarmaras.

Atrakcje
Turystyczne

METEORY

monastyry wzniesione na szczytach wysokich skał. „Metéora” z greckiego oznacza „zawieszony w niebie”, co idealnie oddaje ich położenie i charakter.

REPUBLIKA MNICHÓW

usytuowana na półwyspie Athos autonomiczna część Grecji zamieszkiwana wyłącznie przez mnichów. Miejsce spokoju i wyciszenia.

SALONIKI

bizantyjskie, wielokulturowe miasto zwane współstolicą Macedonii.

JASKINIA
PETRALONA

cieszy oko niezwykłymi formami stalaktytów i stalagmitów. Odkryto w niej szczątki ludzkie sprzed 700 tysięcy lat.

MIEJSCA, KTÓRE
WARTO ODWIEDZIĆ
SANI

To tętniące życiem nadmorskie miasteczko na półwyspie Kassandra. W eleganckiej marinie stoją jachty warte miliony, które można podziwiać z okolicznych restauracji, barów i butików. Obszar jest doskonały do pieszych wycieczek i podziwiania wspaniałej natury.

KALITHEA

Miejscowość położona we wschodniej części półwyspu, skąd doskonale widać Sithonię. Największy kurort na Chalkidiki, doskonale przygotowany do obsługi turystów, a także centrum rozrywkowe i handlowe. W pobliżu świątynia Zeusa Ammona z IV w. p.n.e.

SIVIRI

Niewielki, spokojny, dobrze zorganizowany kurort położony na zachodnim wybrzeżu Kassandry. Słynie z dużej piaszczystej plaży i urzekających zachodów słońca z widokiem na pasmo górskie Olimp.


GERAKINI

Kurort malowniczo położony nad Zatoką Toroneos, pomiędzy półwyspami Kassandra i Sithonia. Niewielki, pozwala wypocząć i poznać tradycyjną grecką kulturę i codzienne życie Greków.

KALIVES

Niewielka nadmorska miejscowość słynąca z tradycyjnej uprawy oliwek, położona w pobliżu starożytnego miasta Olintos. Doskonała baza wypadowa do zwiedzania całego półwyspu Chalkidiki.

POSSIDI

Mała miejscowość, której nazwa wiąże się ze starożytnym greckim bogiem morza – Posejdonem. Położona wśród zielonych wzgórz porośniętych drzewami oliwnymi. Zapewnia spokój i relaks.


KALANDRA

Miejscowość na półwyspie Kassandra, miejsce narodzin rzeźbiarza Pajoniosa, autora słynnego posągu Nike. W tej typowej greckiej wiosce otoczonej wiecznie zielonymi gajami oliwnymi poczujemy prawdziwą grecką atmosferę.

Galeria

Nasze
Hotele

Wycieczki
Fakultatywne

Saloniki po zmroku
39 EUR os. dor.
19,5 EUR dziecko
To drugie pod względem wielkości miasto Grecji robi wrażenie o każdej porze dnia i nocy. Ale po południu i wieczorem jest wyjątkowe. Dlatego zabieramy Was na jego podbój. Zaczniemy od górnych Salonik, skąd roztacza się przepiękny widok na zatokę Termajską Morza Egejskiego. Po zrobieniu zdjęć ruszymy na spacer przez dzielnicę Kastra, która jest pod ścisłą ochroną prawa greckiego. Można tutaj budować nowe domy, ale z zachowaniem dawnego stylu architektonicznego. Dlatego odwiedzający odnosi wrażenie, że cofa się w czasie o wiele dziesięcioleci. Według magazynu „National Geographic” ten szlak spacerowy należał do 20 najciekawszych na świecie w 2013 roku. Podziwiając stare domy, kościołki, meczety dotrzemy do Bazyliki świętego Demetriusza, której historia sięga V wieku naszej ery. Autobusem dotrzemy do Ladadika w centrum miasta. Ta dawna portowa dzielnica pełna składów towarów i domów publicznych dziś jest mekką rozrywki dla mieszkańców Salonik. Doskonałe tawerny, restauracje, kawiarnie, kluby tętnią życiem po zachodzie słońca. Właśnie tutaj będziecie mieli czas wolny na kolację, spacer lub zakupy. Następnie udamy się na krótki rejs wzdłuż wybrzeża tego pięknego miasta. Widok na Saloniki od strony morza będzie niesamowitym przeżyciem.
Tajemnicze Athos
48 EUR os. dor.
24 EUR dziecko
Rejs statkiem wzdłuż zachodniego wybrzeża słynnej i tajemniczej republiki mnichów. Od prawie tysiąca lat kobiety nie mają tam wstępu, a życie w klasztorach toczy się niezmiennym rytmem, bez komfortów cywilizacji. Klasztory są zabytkami najwyższej klasy, doskonałymi przykładami architektury bizantyjskiej, gdzie znajdują się cenne ikony, naczynia liturgiczne, zbiory książek. Płynąc statkiem, zobaczymy monumentalna górę Athos, pustelnie i okazałe monastyry. Dotrzemy do pięknej miejscowości Uranupoli, położonej na granicy państwa greckiego i republiki mnichów, gdzie będzie czas wolny na spacer lub posiłek w jednej z tawern.

Czas trwania: 6:20-18:00
Monumentalne Meteory
54 EUR os. dor.
27 EUR dziecko
Całodniowa wycieczka do jednej z największych atrakcji w kontynentalnej Grecji, podczas której odwiedzicie słynne klasztory zawieszone miedzy niebem a ziemia. Sama trasa przejazdu przez regiony Macedonia i Tesalia robi wrażenie. Meteory to jedno z najważniejszych centrów prawosławnego monastycyzmu. Zakonnicy żyją tam juz od X wieku. Na początku mieszkali w jaskiniach „kamiennego lasu”, a z czasem wznieśli klasztory na niedostępnych skałach. Niesamowite dzieło człowieka i dowód wiary, które wzbudzają podziw milionów turystów z całego świata. Zwiedzając klasztory, zobaczycie przepiękne freski, ikonostasy, ikony. Przeżyjecie bliskie spotkanie z greckim kościołem prawosławnym. Jednym z punktów programu będzie wizyta w pracowni ikon bizantyjskich, gdzie odkryjecie tajniki ich tworzenia metodami niezmienionymi od setek lat.

Czas trwania: 5:20-21:00
Lazurowy Rejs – Zatoka Toroneo
43 EUR os. dor.
21,5 EUR dziecko
Rejs po zatoce Toroneos pomiędzy pierwszym a drugim palcem Chalkidiki - Kassandrą i Sithonią. Zatrzymamy się na plaży w Toroni lub Chroussou, odwiedzimy miasteczko Neos Marmaras lub Pefkohori i bedziemy mieli okazje popływać w morzu wskakując wprost ze statku przy wysepce Kelyfos. Podczas rejsu możemy podziwiać wspaniałe widoki - małe zatoczki z turkusową, krystalicznie czystą wodą, dzikie plaże, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy również delfiny. Idealne wycieczka dla rodzin z dziećmi - słońce, morze, plaża - relaks i zabawa dla całej rodziny!

Czas trwania: 7:10- 18:30
Sithonia, Wielka Grecka Wycieczka
43 EUR os. dor.
21,5 EUR dziecko
Niepowtarzalna okazja, by odwiedzić Sithonię, środkowy półwysep Chalkidiki. Czekają na nas przepiękne widoki, ciekawe historie, kąpiel morska z widokiem na górę Athos oraz niezapomniane doznania smakowe. Odwiedzimy tradycyjną wioskę Parthenonas, plażę Sarti oraz lokalny zakład wytwarzający miód w wiosce Vourvourou, a także żółwią wyspę. Znajdziemy czas, aby spróbować greckiej kawy oraz lokalnych przysmaków. Ciekawe historie, które usłyszymy, pozwolą nam lepiej zrozumieć Greków i ich mentalność.

Czas trwania: 7:10-17:30

Mapa

Standard All inclusive Przy plaży Klub delfinki Wyłącznie w Grecos Dziecko pobyt gratis lub zniżka MAX. Liczba os. w pokoju (w tym dorośli)*
1
do 13 lat 4
2
do 12 lat 4
3
do 12 lat 4
4
do 14 lat 3
5
do 12 lat 3
6
do 12 lat 4
7
do 12 lat 3
8
do 12 lat 3
*Dzieci do 2 lat nie wlicza się w maksymalną liczbę osób w pokoju

_

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
900 TYS.
zadowolonych
Klientów
14
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
72 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji