miniPRZEWODNIK CHALKIDIKI


Przewodnik po Chalkidiki


Tiganitha kolokitakia” - Cukinia w greckim wydaniu Gdy przychodzi pora posiłku, na greckim stole często pojawiają się tradycyjne przystawki zwane meze. Jedną z nich są smażone na gorącym oleju plastry cukinii, obtoczone w masie przygotowanej z mąki i jasnego piwa. Takie przystawki doskonale smakują z sosem tzatziki i przede wszystkim w towarzystwie rodziny lub znajomych.Katerina Sarvani,
pracownik biura turystycznego

Idealny
Jeden dzień

Zacznijcie dzień od filiżanki aromatycznej kawy po grecku na placu w wiosce Afitos, gdzie piękna zieleń wprawi Was w świetny humor. Pełni pozytywnej energii ruszycie zwiedzić starożytne miasto Olinthos. Przejazd urokliwą trasą wśród winnic i gajów oliwnych na drugi palec półwyspu - Sithonię - będzie prawdziwą przyjemnością, a plaża Vourvourou z widokiem na dziewięć malutkich wysepek przeniesie Was do raju. Plażowanie, kąpiele w krystalicznie czystych wodach Morza Egejskiego pozwolą Wam w pełni się zrelaksować. Ten fantastyczny dzień zakończycie romantyczną kolacją przy zachodzie słońca w malowniczej wiosce Neos Marmarmaras.

Atrakcje
Turystyczne

METEORY

monastyry wzniesione na szczytach wysokich skał. „Metéora” z greckiego oznacza „zawieszony w niebie”, co idealnie oddaje ich położenie i charakter.

REPUBLIKA MNICHÓW

usytuowana na półwyspie Athos autonomiczna część Grecji zamieszkiwana wyłącznie przez mnichów. Miejsce spokoju i wyciszenia.

SALONIKI

bizantyjskie, wielokulturowe miasto zwane współstolicą Macedonii.

JASKINIA
PETRALONA

cieszy oko niezwykłymi formami stalaktytów i stalagmitów. Odkryto w niej szczątki ludzkie sprzed 700 tysięcy lat.

MIEJSCA, KTÓRE
WARTO ODWIEDZIĆ
SANI

To tętniące życiem nadmorskie miasteczko na półwyspie Kassandra. W eleganckiej marinie stoją jachty warte miliony, które można podziwiać z okolicznych restauracji, barów i butików. Obszar jest doskonały do pieszych wycieczek i podziwiania wspaniałej natury.

KALITHEA

Miejscowość położona we wschodniej części półwyspu, skąd doskonale widać Sithonię. Największy kurort na Chalkidiki, doskonale przygotowany do obsługi turystów, a także centrum rozrywkowe i handlowe. W pobliżu świątynia Zeusa Ammona z IV w. p.n.e.

SIVIRI

Niewielki, spokojny, dobrze zorganizowany kurort położony na zachodnim wybrzeżu Kassandry. Słynie z dużej piaszczystej plaży i urzekających zachodów słońca z widokiem na pasmo górskie Olimp.


GERAKINI

Kurort malowniczo położony nad Zatoką Toroneos, pomiędzy półwyspami Kassandra i Sithonia. Niewielki, pozwala wypocząć i poznać tradycyjną grecką kulturę i codzienne życie Greków.

KALIVES

Niewielka nadmorska miejscowość słynąca z tradycyjnej uprawy oliwek, położona w pobliżu starożytnego miasta Olintos. Doskonała baza wypadowa do zwiedzania całego półwyspu Chalkidiki.

POSSIDI

Mała miejscowość, której nazwa wiąże się ze starożytnym greckim bogiem morza – Posejdonem. Położona wśród zielonych wzgórz porośniętych drzewami oliwnymi. Zapewnia spokój i relaks.


KALANDRA

Miejscowość na półwyspie Kassandra, miejsce narodzin rzeźbiarza Pajoniosa, autora słynnego posągu Nike. W tej typowej greckiej wiosce otoczonej wiecznie zielonymi gajami oliwnymi poczujemy prawdziwą grecką atmosferę.

Galeria

Nasze
Hotele

Wycieczki
Fakultatywne

Tajemnicza Athos
ok. 50 EUR dorosły
ok. 15 EUR dziecko
Rejs statkiem wzdłuż zachodniego wybrzeża słynnej Republiki Mnichów połączony z wizytą w uroczym miasteczku Ouranoupoli, gdzie znajduje się granica z Republiką Mnichów. Klimatyczny, statek wypływa z portu Ormos Panagias, czyli ogrodu Matki Boskiej. Podczas rejsu zobaczymy 8 monastyrów, o których historii usłyszycie w języku polskim. Następnie kapitan zabierze Was do miasteczka Ouranoupoli. Niepowtarzalna okazja, by poznać tajemnicę Republiki Mnichów.
Skarby Macedonii
ok. 44 EUR dorosły
ok. 22 EUR dziecko
Niepowtarzalna podróż w czasie, spotkanie z Filipem II, Aleksandrem Wielkim, Kassanrem i Galeriuszem. Podczas jednego dnia odwiedzimy jedno z najpiękniejszych i najciekawszych muzeów całej Grecji, zlokalizowane w autentycznych grobowcach macedońskich władców oraz perłę imperium bizantyjskiego. Vergina i Thessaloniki to miejsca, których po prostu nie można pominąć wypoczywając w północnej części kraju! Oba miejsca zostały wpisane na listę zabytków UNESCO. Zachwycają barwną historią, niesamowitą mozaiką architektoniczną oraz nietuzinkowym położeniem.
Piracki rejs w kolorze Lazuru
Plażowanie
ok. 49 EUR dorosły
ok. 24,5 EUR dziecko
Rejs po zatoce Toroneos pomiędzy pierwszym a drugim palcem Chalkidiki. Zatrzymamy się na plaży w Toroni lub Chroussou, odwiedzimy miasteczko Neos Marmaras i będziemy mieli okazje popływać w morzu wskakując wprost ze statku w lazurową, krystaliczną wodę. Podczas rejsu będziemy podziwiać wspaniałe widoki – małe zatoczki, dzikie plaże, a przy odrobinie szczęścia zobaczymy również delfiny! Młodzi odkrywcy będą mieli okazję podążać śladami piratów, a może nawet znajdą ukryty przez nich skarb. Dzięki starej, odkopanej przez nasze animatorki mapie stworzą niepowtarzalną piracką flagę oraz poznają pirackie okrzyki. Będą zawody wodne dla każdego, bez względu na wiek!
Wielka Grecka Wycieczka
Tylko u nas
ok. 43 EUR dorosły
ok. 21,5 EUR dziecko
Szansa odkrycia uroków drugiego palca półwyspu Chalkidiki. Całodniowy wypad dla smakoszy greckich klimatów. Będą piękne widoki, niesamowite połączenie zielonych, sosnowych lasów z błękitem morza, tradycyjna wioska, miód, oliwa i plażowanie, a wszystko przeplecione ciekawymi opowieściami. Naszą wielką wycieczkę zaczniemy od wioski Parthenonas, gdzie będzie okazja do spróbowania kawy po grecku. Zatrzymamy się w pięknych punktach widokowych. Z trasy będziemy podziwiali także monumentalną świętą górę Athos. Dotrzemy do plaży Sarti, gdzie będzie czas wolny na plażowanie i posiłek w iście greckim stylu. Na zakończenie odwiedzimy wytwórnię miodów w Nikiti, która słynie z tego słodkiego przysmaku.

Mapa

Standard All inclusive Przy plaży Klub delfinki Wyłącznie w Grecos Dziecko pobyt gratis lub zniżka MAX. Liczba os. w pokoju (w tym dorośli)*
1
do 13 lat 4
2
do 12 lat 4
3
do 12 lat 4
4
do 14 lat 3
5
do 12 lat 3
6
do 12 lat 4
7
do 12 lat 3
8
do 12 lat 3
*Dzieci do 2 lat nie wlicza się w maksymalną liczbę osób w pokoju

_

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
16
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
70 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji