Kefalonia

miniPRZEWODNIK KEFALONIA


NIEZWYKŁOŚĆ SMAKÓW I ZAPACHÓW

Przewodnik po Kefalonii


Niezwykłość smaków i zapachów

W tradycyjnej greckiej kuchni przyprawy to podstawa. Kapary,oregano, a także wiele ziół o bardziej egzotycznych nazwach dodaje się tu zarówno do sałatek, sosów, jak i dań z mięsa. Spyros jest znanym mieszkańcem Kefalonii - przez wiele lat organizował różne wydarzenia kulturalne na wyspie. Na emeryturze poświęcił się uprawie ziół i innych roślin używanych w tradycyjnej greckiej kuchni: kaparów, oregano, armyrichy, stamnagathi.Spyros Gioulatos,
uprawia kuchenne zioła

Idealny
jeden dzień

Pięknem Kefalonii i jej urokami warto dzielić się z bliską osobą. Zacznijcie dzień od pływania łódkami po jeziorku Melissani, potem zjedzcie lunch w Fiscardo i pospacerujcie po Assos. Plażowanie koniecznie w Platia Ammos. W Lixouri wypijcie popołudniową kawę na placu w towarzystwie mieszkańców wyspy. Na Mounta Beach będziecie mogli pływać z żółwiami, a wieczorem odpocznijcie przy kolacji w kurorcie Skala.

Atrakcje
turystyczne

JASKINIA
MELISSANI

z oszałamiającym, lazurowo-seledynowym kolorem wody stanowi główną atrakcję wyspy. Odkryta dopiero w latach 50. XX wieku po trzęsieniu ziemi, które odsłoniło część groty. W czasach antycznych była miejscem kultu.

PLAŻA
MYRTOS

uważana za najładniejszą plażę na Kefalonii i jedną z najpiękniejszych w Europie. A wszystko za sprawą krystalicznie czystej wody i jej kolorów.

KLASZTOR
AGIOS GERASIMOS

XVI-wieczna świątynia, w której w srebrnym sarkofagu spoczywają szczątki świętego Gerassimosa – patrona wyspy.

7 SZLAKÓW
PIESZYCH

prowadzących przez najbardziej malownicze zatoki na wyspie, z ukrytymi małymi plażami. Idealne dla osób ceniących aktywny wypoczynek.

Miejsca, które
warto odwiedzić
KATELIOS

Kameralna miejscowość, idealna dla osób szukających spokoju. Na turystów czekają tu długie piaszczyste plaże, bogaty wybór restauracji, tawern i kafejek

LIXOURI

Drugie co do wielkości miasto wyspy. Słynie ze swoich mieszkańców – powszechnie uznanych za wyjątkowo otwartych i uzdolnionych muzycznie. Może dlatego główny plac miasta to miejsce częstych występów, koncertów i pokazów.

SKALA

Miejscowość znana z niezwykłej, rozciągającej się na dwa kilometry, piaszczystej plaży. W pobliżu ruiny świątyni Apollina, z VII w p.n.e. i pozostałości wioski zburzonej podczas trzęsienia ziemi w 1953 r.


FISCARDO

Jedna z nielicznych miejscowości, które w stanie niemal nienaruszonym przetrwały trzęsienie ziemi z 1953 r. Dzięki temu można tu podziwiać piękną, typową dla wyspy architekturę. Słynny port rzyciąga rzesze bogatych turystów, a nocami miasteczko, restauracje i bary tętnią śródziemnomorską atmosferą. Celebryci każdego roku spędzają tu wakacje, Fiscardo odwiedziły ostatnio m.in. Madonna i aktorka Sarah Jessica Parker.

ARGOSTOLI

Stolica Kefalonii będąca jednocześnie portem i atrakcyjnym kurortem położonym w malowniczej zatoce. Grecki klimat najlepiej widać podczas spacerów szerokimi deptakami i wieczornych kolacji na ocienionym palmami popularnym placu Platia Vallianou. W miejscowości są liczne muzea, a w okolicy kilka doskonałych plaż – piaszczyste Makris Gialos i Platis Gialos na południu kurortu oraz położona nieco dalej plaża Avithos, doskonale nadająca się do pływania i uprawiania sportów wodnych.

Galeria

Nasze
Hotele

Wycieczki
fakultatywne

Itaka – śladami Odyseusza
ok. 45 EUR dorosły
ok. 20 EUR dziecko
Skarby Kefalonii
ok. 40 EUR dorosły
ok. 25 EUR dziecko
Królowa Wysp Jońskich, najbardziej strzeżona tajemnica Grecji, największa wyspa jońska. Tak często opisuję się tą piękną i wspaniałą wyspę. Podczas całodniowej wycieczki pokażemy Wam jej różne oblicza. Rano zwiedzimy stolicę wyspy - Argostoli. Zatrzymamy się w najbardziej romantycznym zakątku półwyspu Lassi, aby zobaczyć malowniczą latarnię morską Agios Theodoros. Położony wśród gór klasztor świętego Gerasimosa, patrona Kefalonii robi wrażenie na wszystkich. Odwiedzimy niesamowite pomniki kefalońskiej natury, czyli jaskinię Drogarati z naturalną salą koncertową ubraną w piekne stalaktyty i stalagmity oraz udamy się na krótki rejs łodzią po Jeziorze Melissani, gdzie w starożytności oddawano cześć służkom bożka Pana, słynnym kefalońskim nimfom. W czasie wycieczki nie może zabraknąć także wizyty w miejscowej winiarni gdzie spróbujemy lokalnego wina.
Kolorowa Kefalonia
Tylko u nas
ok. 45 EUR dorosły
ok. 20 EUR dziecko
Wyprawa pełna kolorów! Połączenie zieleni z barwami pięknie kwitnących kwiatów, lazurowych odcieni Morza Jońskiego u wybrzeży dzikich plaż oraz jedna z najpiękniejszych miejscowości na wyspie - Fiskardo z urzekającą romantyczną, powenecką zabudową oczarują każdego podczas rejsu wzdłuż półwyspu Erissos. Nie zabraknie wodnych szaleństw, kąpieli morskich, skoków do wody, okazji do zrobienia niezapomnianych zdjęć. Nasi animatorzy umilą podróż najmłodszym wycieczkowiczom wciągając ich do wspólnej zabawy. Będzie też okazja do spróbowania prawdziwej kefalońskiej kuchni.
Magiczne Zakynthos
ok. 35 EUR dorosły
ok. 20 EUR dziecko
Całodzienna wyprawa na sąsiadkę Kefalonii - wyspę Zakynthos. Przy odrobinie szczęścia i łasce Posejdona będą nam towarzyszyć delfiny. Dopłyniemy do Zatoki Wraku, symbolu wyspy i jednego z najczęściej fotografowanych miejsc w Grecji. Będziemy też przy zjawiskowych Błękitnych Jaskiniach. Oczywiście nie zabraknie okazji, aby się ochłodzić w krystalicznie czystych wodach Morza Jońskiego. Na zakończenie dotrzemy do nadmorskiej zakintyjskiej wioski, aby podelektować się Zakynthos od strony lądu i spróbować czegoś pysznego z lokalnej kuchni.
Sjesta na plaży Myrtos
Tylko u nas
ok. 35 EUR dorosły
ok. 20 EUR dziecko
Popołudnie na olśniewającej swoją urodą, zjawiskowej plaży Myrtos. Wizytówka Kefalonii, uważana przez wielu za najpiękniejszą plażę Wysp Jońskich. Wspaniała okazja, by w najcieplejszej porze dnia zażyć orzeźwiającej kąpieli w krystalicznych, turkusowych wodach Morza Jońskiego i zrelaksować się w błogiej scenerii klifów. To jednak nie wszystko! Leniwe popołudnie poprzedzi wizyta w jednym z niezaprzeczalnie najbardziej malowniczych miasteczek Kefalonii - ukrytym wśród gór maleńkim Assos oraz spacer po Fiskardo - urzekającym romantyczną , powenecką zabudową najbardziej znanym porcie jachtowym wyspy. Nie zabraknie również okazji do skosztowania przepysznych dań kefalońskiej kuchni.

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
900 TYS.
zadowolonych
Klientów
14
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
72 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji