Kefalonia

miniPRZEWODNIK KEFALONIA


NIEZWYKŁOŚĆ SMAKÓW I ZAPACHÓW

Przewodnik po Kefalonii


Niezwykłość smaków i zapachów

W tradycyjnej greckiej kuchni przyprawy to podstawa. Kapary, oregano, a także wiele ziół o bardziej egzotycznych nazwach dodaje się tu zarówno do sałatek, sosów, jak i dań z mięsa. Spyros jest znanym mieszkańcem Kefalonii - przez wiele lat organizował różne wydarzenia kulturalne na wyspie. Na emeryturze poświęcił się uprawie ziół i innych roślin używanych w tradycyjnej greckiej kuchni: kaparów, oregano, armyrichy, stamnagathi.Spyros Gioulatos,
uprawia kuchenne zioła

Idealny
jeden dzień

Pięknem Kefalonii i jej urokami warto dzielić się z bliską osobą. Zacznijcie dzień od pływania łódkami po jeziorku Melissani, potem zjedzcie lunch w Fiscardo i pospacerujcie po Assos. Plażowanie koniecznie w Platia Ammos. W Lixouri wypijcie popołudniową kawę na placu w towarzystwie mieszkańców wyspy. Na Mounta Beach będziecie mogli pływać z żółwiami, a wieczorem odpocznijcie przy kolacji w kurorcie Skala.

Atrakcje
turystyczne

JASKINIA
MELISSANI

z oszałamiającym, lazurowo-seledynowym kolorem wody stanowi główną atrakcję wyspy. Odkryta dopiero w latach 50. XX wieku po trzęsieniu ziemi, które odsłoniło część groty. W czasach antycznych była miejscem kultu.

PLAŻA
MYRTOS

uważana za najładniejszą plażę na Kefalonii i jedną z najpiękniejszych w Europie. A wszystko za sprawą krystalicznie czystej wody i jej kolorów.

KLASZTOR
AGIOS GERASIMOS

XVI-wieczna świątynia, w której w srebrnym sarkofagu spoczywają szczątki świętego Gerassimosa – patrona wyspy.

7 SZLAKÓW
PIESZYCH

prowadzących przez najbardziej malownicze zatoki na wyspie, z ukrytymi małymi plażami. Idealne dla osób ceniących aktywny wypoczynek.

Miejsca, które
warto odwiedzić
KATELIOS

Kameralna miejscowość, idealna dla osób szukających spokoju. Na turystów czekają tu długie piaszczyste plaże, bogaty wybór restauracji, tawern i kafejek

LIXOURI

Drugie co do wielkości miasto wyspy. Słynie ze swoich mieszkańców – powszechnie uznanych za wyjątkowo otwartych i uzdolnionych muzycznie. Może dlatego główny plac miasta to miejsce częstych występów, koncertów i pokazów.

SKALA

Miejscowość znana z niezwykłej, rozciągającej się na dwa kilometry, piaszczystej plaży. W pobliżu ruiny świątyni Apollina, z VII w p.n.e. i pozostałości wioski zburzonej podczas trzęsienia ziemi w 1953 r.


FISCARDO

Jedna z nielicznych miejscowości, które w stanie niemal nienaruszonym przetrwały trzęsienie ziemi z 1953 r. Dzięki temu można tu podziwiać piękną, typową dla wyspy architekturę. Słynny port przyciąga rzesze bogatych turystów, a nocami miasteczko, restauracje i bary tętnią śródziemnomorską atmosferą. Celebryci każdego roku spędzają tu wakacje, Fiscardo odwiedziły ostatnio m.in. Madonna i aktorka Sarah Jessica Parker.

ARGOSTOLI

Stolica Kefalonii będąca jednocześnie portem i atrakcyjnym kurortem położonym w malowniczej zatoce. Grecki klimat najlepiej widać podczas spacerów szerokimi deptakami i wieczornych kolacji na ocienionym palmami popularnym placu Platia Vallianou. W miejscowości są liczne muzea, a w okolicy kilka doskonałych plaż – piaszczyste Makris Gialos i Platis Gialos na południu kurortu oraz położona nieco dalej plaża Avithos, doskonale nadająca się do pływania i uprawiania sportów wodnych.

Galeria

Nasze
Hotele

Wycieczki
fakultatywne

Itaka – śladami Odyseusza
ok. 45 EUR os. dor.
ok. 20 EUR dziecko
Skarby Kefalonii
ok. 35 EUR os. dor.
ok. 20 EUR dziecko
Królowa Wysp Jońskich... Najbardziej strzeżona tajemnica Grecji... Największa wyspa jońska... Tak często opisuję się tą piękną i wspaniałą wyspę. Podczas całodniowej wycieczki pokażemy Wam jej różne oblicza. Rano zwiedzimy stolicę wyspy - Argostoli. Zatrzymamy się w najbardziej romantycznym zakątku półwyspu Lassi, aby zobaczyć malowniczą latarnię morską Agios Theodoros. Położony wśród gór klasztor świętego Gerasimosa, patrona Kefalonii robi wrażenie na wszystkich. Odwiedzimy niesamowite pomniki kefalońskiej natury, czyli jaskinię Drogarati z naturalną salą koncertową ubraną w piekne stalaktyty i stalagmity oraz udamy się na krótki rejs łodzią po Jeziorze Melissani, gdzie w starożytności oddawano cześć służkom bożka Pana, słynnym kefalońskim nimfom. W czasie wycieczki nie może zabraknąć także wizyty w miejscowej winiarni gdzie spróbujemy lokalnego wina.
Słoneczne Makris Gialos
ok. 15 EUR os. dor
ok. 5 EUR dziecko
Wyprawa na słynną plażę Makris Gialos, najbardziej uwielbianą przez mieszkańców Kefalonii. Krystalicznie czysta woda oblewająca półwysep Lassi pozwoli ochłodzić sie w upalne przedpoludnie, a rozgrzany piasek umili spacer wzdłuż wybrzeża. Wielbiciele aktywnego wypoczynku będą mieli okazję skorzystać z atrakcji jednego z najlepiej wyposażonych centrów sportów wodnych na wyspie.

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
900 TYS.
zadowolonych
Klientów
14
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
72 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji