Kefalonia

miniPRZEWODNIK KEFALONIA


NIEZWYKŁOŚĆ SMAKÓW I ZAPACHÓW

Przewodnik po Kefalonii


Niezwykłość smaków i zapachów

W tradycyjnej greckiej kuchni przyprawy to podstawa. Kapary,oregano, a także wiele ziół o bardziej egzotycznych nazwach dodaje się tu zarówno do sałatek, sosów, jak i dań z mięsa. Spyros jest znanym mieszkańcem Kefalonii - przez wiele lat organizował różne wydarzenia kulturalne na wyspie. Na emeryturze poświęcił się uprawie ziół i innych roślin używanych w tradycyjnej greckiej kuchni: kaparów, oregano, armyrichy, stamnagathi.Spyros Gioulatos,
uprawia kuchenne zioła

Idealny
jeden dzień

Pięknem Kefalonii i jej urokami warto dzielić się z bliską osobą. Zacznijcie dzień od pływania łódkami po jeziorku Melissani, potem zjedzcie lunch w Fiscardo i pospacerujcie po Assos. Plażowanie koniecznie w Platia Ammos. W Lixouri wypijcie popołudniową kawę na placu w towarzystwie mieszkańców wyspy. Na Mounta Beach będziecie mogli pływać z żółwiami, a wieczorem odpocznijcie przy kolacji w kurorcie Skala.

Atrakcje
turystyczne

JASKINIA
MELISSANI

z oszałamiającym, lazurowo-seledynowym kolorem wody stanowi główną atrakcję wyspy. Odkryta dopiero w latach 50. XX wieku po trzęsieniu ziemi, które odsłoniło część groty. W czasach antycznych była miejscem kultu.

PLAŻA
MYRTOS

uważana za najładniejszą plażę na Kefalonii i jedną z najpiękniejszych w Europie. A wszystko za sprawą krystalicznie czystej wody i jej kolorów.

KLASZTOR
AGIOS GERASIMOS

XVI-wieczna świątynia, w której w srebrnym sarkofagu spoczywają szczątki świętego Gerassimosa – patrona wyspy.

7 SZLAKÓW
PIESZYCH

prowadzących przez najbardziej malownicze zatoki na wyspie, z ukrytymi małymi plażami. Idealne dla osób ceniących aktywny wypoczynek.

Miejsca, które
warto odwiedzić
KATELIOS

Kameralna miejscowość, idealna dla osób szukających spokoju. Na turystów czekają tu długie piaszczyste plaże, bogaty wybór restauracji, tawern i kafejek

LIXOURI

Drugie co do wielkości miasto wyspy. Słynie ze swoich mieszkańców – powszechnie uznanych za wyjątkowo otwartych i uzdolnionych muzycznie. Może dlatego główny plac miasta to miejsce częstych występów, koncertów i pokazów.

SKALA

Miejscowość znana z niezwykłej, rozciągającej się na dwa kilometry, piaszczystej plaży. W pobliżu ruiny świątyni Apollina, z VII w p.n.e. i pozostałości wioski zburzonej podczas trzęsienia ziemi w 1953 r.


FISCARDO

Jedna z nielicznych miejscowości, które w stanie niemal nienaruszonym przetrwały trzęsienie ziemi z 1953 r. Dzięki temu można tu podziwiać piękną, typową dla wyspy architekturę. Słynny port rzyciąga rzesze bogatych turystów, a nocami miasteczko, restauracje i bary tętnią śródziemnomorską atmosferą. Celebryci każdego roku spędzają tu wakacje, Fiscardo odwiedziły ostatnio m.in. Madonna i aktorka Sarah Jessica Parker.

ARGOSTOLI

Stolica Kefalonii będąca jednocześnie portem i atrakcyjnym kurortem położonym w malowniczej zatoce. Grecki klimat najlepiej widać podczas spacerów szerokimi deptakami i wieczornych kolacji na ocienionym palmami popularnym placu Platia Vallianou. W miejscowości są liczne muzea, a w okolicy kilka doskonałych plaż – piaszczyste Makris Gialos i Platis Gialos na południu kurortu oraz położona nieco dalej plaża Avithos, doskonale nadająca się do pływania i uprawiania sportów wodnych.

Galeria

Nasze
Hotele

Wycieczki
fakultatywne

Itaka – śladami Odyseusza
ok. 45 EUR dorosły
ok. 25 EUR dziecko
Skarby Kefalonii
ok. 40 EUR dorosły
ok. 25 EUR dziecko
Królowa Wysp Jońskich... Najbardziej strzeżona tajemnica Grecji... Największa Wyspa Jońska... Tak często opisuję się tą piękną i wspaniałą wyspę. Podczas całodniowej wycieczki pokażemy Wam jej różne oblicza. Rano zwiedzimy stolicę wyspy - Argostoli. Zatrzymamy się w najbardziej romantycznym zakątku półwyspu Lassi, aby zobaczyć malowniczą latarnię morską Agios Theodoros. Rozpościerający się z wysokości klifów widok na najpiękniejszą plażę Kefalonii - Myrtos robi wrażenie na wszystkich, podobnie jak ukryty wśród gór klasztor świętego Gerasimosa, patrona wyspy. Odwiedzimy niesamowite pomniki kefalońskiej natury -ubraną w piękne stalaktyty i stalagmity jaskinię Drogarati z naturalną salą koncertową oraz udamy się na krótki rejs łodzią po oświetlonych słońcem podziemnych wodach Jeziora Melissani. W czasie wycieczki nie może zabraknąć także wizyty w miejscowej winiarni gdzie spróbujemy lokalnych win.
W rytmie siga siga
Tylko u nas
ok. 50 EUR dorosły
ok. 30 EUR dziecko
Zapraszamy na niesamowity rejs statkiem po bajecznej Zatoce Argostolskiej. Panorama stolicy wyspy od strony morza, w tym jedno z najbardziej rozpoznawanych miejsc - latarnia św. Teodora. Postój na ukrytej wśród klifów urokliwej plaży White Rocks gdzie czeka nas kąpiel w turkusowych wodach, które zachwycają swoją przejrzystością. Rejs wzdłuż wybrzeży strzegących wejścia do zatoki niezamieszkałych wysp Vardiani. Naturalne spa i domowy posiłek przy jednej z niedostępnych od lądu plaż półwyspu Paliki. Animacje dla dzieci, relaks i dobra zabawa... a wszystko to w ukochanym i celebrowanym przez Greków rytmie siga-siga :)
Magiczne Zakynthos
ok. 50 EUR dorosły
ok. 25 EUR dziecko
Całodzienna wyprawa na sąsiadkę Kefalonii - wyspę Zakynthos. Przy odrobinie szczęścia i łasce Posejdona będą nam towarzyszyć delfiny. Dopłyniemy do Zatoki Wraku, symbolu wyspy i jednego z najczęściej fotografowanych miejsc w Grecji. Będziemy też przy zjawiskowych Błękitnych Jaskiniach. Oczywiście nie zabraknie okazji, aby się ochłodzić w krystalicznie czystych wodach Morza Jońskiego. Na zakończenie dotrzemy do nadmorskiej zakintyjskiej wioski, aby podelektować się Zakynthos od strony lądu i spróbować czegoś pysznego z lokalnej kuchni.
Sjesta na plaży Myrtos
Tylko u nas
ok. 35 EUR dorosły
ok. 20 EUR dziecko
Popołudnie na olśniewającej swoją urodą, zjawiskowej plaży Myrtos. Wizytówka Kefalonii, uważana przez wielu za najpiękniejszą plażę Wysp Jońskich. Wspaniała okazja, by w najcieplejszej porze dnia zażyć orzeźwiającej kąpieli w krystalicznych, turkusowych wodach Morza Jońskiego i zrelaksować się w błogiej scenerii klifów. To jednak nie wszystko! Leniwe popołudnie poprzedzi wizyta w jednym z niezaprzeczalnie najbardziej malowniczych miasteczek Kefalonii - ukrytym wśród gór maleńkim Assos. Wycieczka sprzedawana z regionu Lixouri, w hotelach: Akrotiri, Remetzo, Ionania Sea, Cephalonia Palace, Apollonion, Palatino, Fedra, V Boutiqe.
Kutsupia - rejs po nieznanych wodach
Tylko u nas
ok. 30 EUR dorosły
ok. 15 EUR dziecko
Popołudniowa wyprawa na jedną z nieznanych, dzikich i niedostępnych plaż Kefalonii. Krótki rejs pozwoli nam dotrzeć do plaży Kutsupia nazywanej przez miejscowych „Małą Myrtos”. Bajeczna zatoka, w której będziemy zażywać kąpieli jest niedostępna od strony lądu co stanowi jeden z jej największych walorów. Kolorytu morskiej przygodzie doda przebrana za piratów załoga, a obecni na wycieczce animatorzy pomogą w odnalezieniu ukrytego na plaży pirackiego skarbu! Wycieczka sprzedawana z regionu Skala i Katelios, w hotelach: Alkioni, Utopia, Tara Beach, Livadaki Village, Tesoro, Apostolata.

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
15
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
75 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji