Kefalonia

miniPRZEWODNIK KEFALONIA


NIEZWYKŁOŚĆ SMAKÓW I ZAPACHÓW

Przewodnik po Kefalonii


Niezwykłość smaków i zapachów

W tradycyjnej greckiej kuchni przyprawy to podstawa. Kapary,oregano, a także wiele ziół o bardziej egzotycznych nazwach dodaje się tu zarówno do sałatek, sosów, jak i dań z mięsa. Spyros jest znanym mieszkańcem Kefalonii - przez wiele lat organizował różne wydarzenia kulturalne na wyspie. Na emeryturze poświęcił się uprawie ziół i innych roślin używanych w tradycyjnej greckiej kuchni: kaparów, oregano, armyrichy, stamnagathi.Spyros Gioulatos,
uprawia kuchenne zioła

Idealny
jeden dzień

Pięknem Kefalonii i jej urokami warto dzielić się z bliską osobą. Zacznijcie dzień od pływania łódkami po jeziorku Melissani, potem zjedzcie lunch w Fiscardo i pospacerujcie po Assos. Plażowanie koniecznie w Platia Ammos. W Lixouri wypijcie popołudniową kawę na placu w towarzystwie mieszkańców wyspy. Na Mounta Beach będziecie mogli pływać z żółwiami, a wieczorem odpocznijcie przy kolacji w kurorcie Skala.

Atrakcje
turystyczne

JASKINIA
MELISSANI

z oszałamiającym, lazurowo-seledynowym kolorem wody stanowi główną atrakcję wyspy. Odkryta dopiero w latach 50. XX wieku po trzęsieniu ziemi, które odsłoniło część groty. W czasach antycznych była miejscem kultu.

PLAŻA
MYRTOS

uważana za najładniejszą plażę na Kefalonii i jedną z najpiękniejszych w Europie. A wszystko za sprawą krystalicznie czystej wody i jej kolorów.

KLASZTOR
AGIOS GERASIMOS

XVI-wieczna świątynia, w której w srebrnym sarkofagu spoczywają szczątki świętego Gerassimosa – patrona wyspy.

7 SZLAKÓW
PIESZYCH

prowadzących przez najbardziej malownicze zatoki na wyspie, z ukrytymi małymi plażami. Idealne dla osób ceniących aktywny wypoczynek.

Miejsca, które
warto odwiedzić
KATELIOS

Kameralna miejscowość, idealna dla osób szukających spokoju. Na turystów czekają tu długie piaszczyste plaże, bogaty wybór restauracji, tawern i kafejek

LIXOURI

Drugie co do wielkości miasto wyspy. Słynie ze swoich mieszkańców – powszechnie uznanych za wyjątkowo otwartych i uzdolnionych muzycznie. Może dlatego główny plac miasta to miejsce częstych występów, koncertów i pokazów.

SKALA

Miejscowość znana z niezwykłej, rozciągającej się na dwa kilometry, piaszczystej plaży. W pobliżu ruiny świątyni Apollina, z VII w p.n.e. i pozostałości wioski zburzonej podczas trzęsienia ziemi w 1953 r.


FISCARDO

Jedna z nielicznych miejscowości, które w stanie niemal nienaruszonym przetrwały trzęsienie ziemi z 1953 r. Dzięki temu można tu podziwiać piękną, typową dla wyspy architekturę. Słynny port rzyciąga rzesze bogatych turystów, a nocami miasteczko, restauracje i bary tętnią śródziemnomorską atmosferą. Celebryci każdego roku spędzają tu wakacje, Fiscardo odwiedziły ostatnio m.in. Madonna i aktorka Sarah Jessica Parker.

ARGOSTOLI

Stolica Kefalonii będąca jednocześnie portem i atrakcyjnym kurortem położonym w malowniczej zatoce. Grecki klimat najlepiej widać podczas spacerów szerokimi deptakami i wieczornych kolacji na ocienionym palmami popularnym placu Platia Vallianou. W miejscowości są liczne muzea, a w okolicy kilka doskonałych plaż – piaszczyste Makris Gialos i Platis Gialos na południu kurortu oraz położona nieco dalej plaża Avithos, doskonale nadająca się do pływania i uprawiania sportów wodnych.

Galeria

Nasze
Hotele

Wycieczki
fakultatywne

Itaka – śladami Odyseusza
ok. 45 EUR dorosły
ok. 25 EUR dziecko
Skarby Kefalonii
Tylko u nas
ok. 40 EUR dorosły
ok. 25 EUR dziecko
Królowa Wysp Jońskich... Wspaniała, majestatyczna, przepiękna Kefalonia! Podczas całodniowej wycieczki pokażemy Wam jej różne oblicza. Wspólnie odkryjemy tajemnice zachodniego wybrzeża wyspy - to tu w otoczeniu jasnych klifów oszałamia swoimi kolorami najpiękniejsza plaża Kefalonii - Myrtos. Położone nieco dalej, otoczone górami i morzem maleńskie Asos jest jednym z niezaprzeczalnie najbardziej malowniczych miasteczek Kefalonii. Odwiedzimy niesamowite pomniki kefalońskiej przyrody - ubraną w wiekowe stalaktyty i stalagmity jaskinię Drogarati z naturalną salą koncertową oraz udamy się na krótki rejs po oświetlonych słońcem wodach jaskini Melissani, dawnego pdziemnego sanktuarium bożka Pana. W czasie wycieczki nie zabraknie okazji do skosztowania greckiej kuchni, słynnego greckiego miodu i kefalońskich mandoles. Znajdziemy również czas na wizytę w miejscowej winiarni i degustację lokalnych win!
W rytmie siga siga
Tylko u nas
ok. 50 EUR dorosły
ok. 30 EUR dziecko
Gratka dla miłośników morza i plaż! Rejs po rozświetlonej słońcem bajecznej Zatoce Argostolskiej! Panorama stolicy wyspy, latarnia morska Agioi Theodoroi - perła półwyspu Lassi, kolorowe, niedostępne od strony lądu plaże! Kapiel przy ukrytej wśród białych klifów i oblewanej turkusowymi wodami plaży White Rocks, cynamonowe wybrzeże półwyspu Paliki, smak greckiej domowej kuchni, relaks i szum fal... Dzień w ukochanym i celebrowanym przez Greków rytmie siga-siga! :)
Magiczne Zakynthos
ok. 60 EUR dorosły
ok. 30 EUR dziecko
Całodzienna wyprawa na sąsiadkę Kefalonii - wyspę Zakynthos. Przy odrobinie szczęścia i łasce Posejdona będą nam towarzyszyć delfiny. Dopłyniemy do Zatoki Wraku, symbolu wyspy i jednego z najczęściej fotografowanych miejsc w Grecji. Będziemy też przy zjawiskowych Błękitnych Jaskiniach. Oczywiście nie zabraknie okazji, aby się ochłodzić w krystalicznie czystych wodach Morza Jońskiego. Na zakończenie dotrzemy do nadmorskiej zakintyjskiej wioski, aby podelektować się Zakynthos od strony lądu i spróbować czegoś pysznego z lokalnej kuchni.
Kolorowa Kefalonia
Tylko u nas
ok. 50 EUR dorosły
ok. 20 EUR dziecko
To niepowtarzalna okazja, aby spędzić dzień w greckim stylu! Naszą podróż rozpoczniemy w stolicy wyspy, w mieście Argostoli, gdzie w pobliżu łodzi rybackich spróbujemy zaprzyjaźnić się z żółwiami morskimi caretta caretta. Następnie przejdziemy się najsłynniejszym, handlowym deptakiem w mieście, ulicą Lithostroto. To idealna okazja, aby sprawdzić jak smakuje grecka kawa przed południem lub zaopatrzyć się w lokalne pamiątki. Idąc w kierunku latarni św. Teodora będziemy podziwiać niesamowity widok rozpościerający się na drugie największe miasto na wyspie oraz zrobimy zdjęcia z widokiem na Półwysep Paliki. Z portu wyruszymy w dwugodzinny rejs łodzią ze szklanym dnem, którą podpłyniemy do znanej z greckiej mitologii wyspy Dias. Dla spragnionych morskich kąpieli znajdzie się czas, aby wskoczyć z łódki do wody. Następnie przeniesiemy się na piaszczystą plażę Ammes, gdzie przez ponad 1,5h będziemy niespiesznie cieszyć się greckim słońcem oraz niesamowitym kolorem morza. Na sam koniec czeka nas wizyta w lokalnej oliwiarni prowadzonej przez wspaniałą grecką rodzinę. Garść wiedzy o uprawie i zbiorach oliwek połączymy z degustacją lokalnych pyszności.

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
16
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
70 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji