PRZED PODRÓŻĄ

Deklaracje i dokumenty

Od 1 czerwca 2022 obostrzenia wjazdowe zostają zniesione.

Dokumentem podróży uprawniającym do bezwizowego wjazdu i pobytu na terytorium Republiki Cypryjskiej do 90 dni (w okresie każdych 6 miesięcy licząc od daty pierwszego wjazdu) jest paszport (powinien być ważny przynajmniej do dnia wyjazdu z Cypru) lub ważny dowód osobisty (o ile jest to dokument ze zdjęciem).
Dzieci i niemowlęta: muszą posiadać własny dokument podróży – paszport lub dowód osobisty.

Przed wylotem

POBYT NA CYPRZE

Obecnie nie ma żadnych ograniczeń w przemieszczaniu się a podróżni mogą korzystać z wszelkiego rodzaju usług i obiektów na miejscu, bez konieczności okazywania zaświadczeń zdrowia / certyfikatów.

Opracowano ulepszone procedury dotyczące zdrowia, bezpieczeństwa i higieny dla wszystkich obiektów hotelarskich, obiektów kulturalnych i rozrywkowych, a przed otwarciem kraju dla odwiedzających przeprowadzono intensywne szkolenia personelu.
We wszystkich obiektach, przy wejściach, na recepcji, w lobby, toaletach publicznych, windach itp. dostępne są żele/płyny antybakteryjne.
Noszenie maseczek ochronnych jest obowiązkowe we wszystkich pomieszczeniach zamkniętych dla osób od 12. roku życia (w taksówkach, autobusach, dżipach przeznaczonych do organizowania safari i wyjazdów nurkowych, w windach, teatrach, centrach handlowych itp.).
Noszenie maseczek nie jest obowiązkowe w lokalach gastronomicznych, przeznaczonych do spożywania posiłków i napojów na miejscu (restauracjach, kawiarniach, barach, barach szybkiej obsługi, barach hotelowych itp.).
Transport autobusami/taksówkami:

Rząd Republiki Cypryjskiej zobowiązał się zaopiekować wszystkimi podróżnymi, którzy uzyskają pozytywny wynik testu na koronawirusa podczas pobytu na Cyprze, a także osobami pozostającymi z nimi w bliskim kontakcie. Rząd cypryjski zapewni tym osobom osobne obiekty hotelarskie i pokryje koszty zakwaterowania, wyżywienia oraz leczenia. Podróżny będzie musiał jedynie ponieść koszt transferu na lotnisko oraz lotu repatriacyjnego. Zazwyczaj okres kwarantanny wynosi 7 dni.

POWRÓT DO POLSKI

Od dnia 28 marca 2022 r. na podstawie przepisów Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 25 marca 2022 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz.U. poz 673) zniesione zostają wszelkie ograniczenia w podróżowaniu do Rzeczypospolitej Polskiej, co oznacza, że nie ma już obowiązku:

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

COVID-19

Szczegółowe informacje na temat wirusa Covid-19 oraz kwarantanny znajdziesz na stronie: https://www.gov.pl/web/koronawirus/pytania-i-odpowiedzi

TESTY COVID-19

Dla wszystkich Klientów Grecos we współpracy z Badania.pl przygotowaliśmy testy covid-19 w specjalnych niższych cenach: 290 zł za test RT-PCR z zaświadczeniem w języku angielskim oraz 100 zł/os. za test antygenowy z zaświadczeniem w języku angielskim. Test wykupić można poprzez stronę grecos.badania.pl, a samo badanie zrealizować w laboratoriach sieci Diagnostyka.
Przed wykupieniem testu prosimy o kontakt z wybranym przez Państwa laboratorium, w celu weryfikacji godzin wykonywania wymazów.
Idąc na wymaz należy zabrać ze sobą dokument tożsamości z jakim będą Państwo przekraczać granicę.
Wynik prosimy wydrukować i zabrać ze sobą na lotnisko.
Procedura wykupienia testu
Lista laboratoriów: grecos.badania.pl/punkty-pobran
Po powrocie do Polski na powyższej stronie można wykupić test antygenowy w cenie 70 zł/os.

LOTNISKA – INFORMACJE O TESTACH

Tabela testów na lotniskach

DOKUMENTY DO POBRANIA

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
19
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
40 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji