Poznaj region
Peloponez
Poznaj regionNiezwykła kraina, oddzielona od lądu jedynie kanałem, wzięła swoją nazwę od pierwszego władcy Myken – Pelopsa. Obfituje w piękne górzyste krajobrazy i zabytki. Znane z kart historii Mykeny, Sparta czy Olimpia kryją fascynujące opowieści i barwne legendy. Półwysep Peloponez to także słoneczne plaże, lazurowe morze i unoszący się zapach mandarynek i pomarańczy. Antyczny świat czeka na turystów pragnących poznać miejsca, gdzie przygody na lądzie i na morzu nie mają końca.
Niezwykła kraina, oddzielona od lądu jedynie kanałem, wzięła swoją nazwę od pierwszego władcy Myken – Pelopsa. Obfituje w piękne górzyste krajobrazy i zabytki. Znane z kart historii Mykeny, Sparta czy Olimpia kryją fascynujące opowieści i barwne legendy. Półwysep Peloponez to także słoneczne plaże, lazurowe morze i unoszący się zapach mandarynek i pomarańczy. Antyczny świat czeka na turystów pragnących poznać miejsca, gdzie przygody na lądzie i na morzu nie mają końca.
Idealny jeden dzień
Idealny jeden dzień
Na początek odrobina historii antycznej: Messini, Olimpia. Następnie rzut okiem na życie prawdziwych Greków w jednej z górskich wiosek, w których czas płynie innym tempem. Koniecznie wypoczynek na rajskiej plaży Voidokilia. Nie można opuścić Peloponezu nie próbując oliwek, czy lokalnej specjalności – pilaw. Wieczór koniecznie należy okrasić lampką retsiny – wina żywicznego z dodatkiem żywicy sosny piniowej.
Wycieczki lokalne
Wycieczki lokalne
Grecja jest naszą pasją. Chcemy zarazić nią każdego! Dlatego przygotowaliśmy ofertę wycieczek lokalnych, których program co roku ulepszamy i wzbogacamy - kroimy na miarę potrzeb turysty. Nie ma lepszego sposobu na odkrycie niezwykłych miejsc oprawionych opowieściami przewodnika!
Poznaj ciekawe wycieczki lokalne w naszym serwisie wycieczki.grecos.pl.
Warto zobaczyć
Warto zobaczyć
Mykeny
Starożytne miasto i ośrodek kultury mykeńskiej. Jednym z jego mitycznych królów był Agamemnon, zdobywca Troi. Prowadzone tu wykopaliska pozwoliły na odkrycie wielu zabytków. Wśród nich charakterystycznej Lwiej Bramy i grobu Agamemnona.
Kanał Koryncki
Oddziela półwysep od lądu i łączy Morze Egejskie z Morzem Jońskim, pozwalając statkom zaoszczędzić dystans aż 200 Mm. U jego wylotu leżą miasta Korynt i Lutraki. Mający 6343 m długości kanał został wybudowany pod koniec XIX w.
Olimpia
Od 776 r. p.n.e. miejsce organizowania igrzysk sportowych. Dawny ośrodek kultu Zeusa, któremu postawiono ogromną świątynię. Mieścił się w niej posąg boga dłuta Fidiasza, uznawany za jeden z siedmiu cudów świata, zniszczony podczas trzęsienia ziemi.
Starożytne Messini
Miasteczko założone w IV w. p.n.e. przez Epaminondasa po wojnie z potężną Spartą. Istniało do IV w. n.e., kiedy to zniszczyły je najazdy Gotów. Na jego terenie znajdują się dobrze zachowane budowle: teatr, świątynia Asklepiosa, stadion i pałac z czasów rzymskich.
Kalamata
Drugie pod względem wielkości miasto Peloponezu, podzielone na trzy strefy: stare miasto, dzielnicę handlową i nowe miasto. Warto zwiedzić zabytkową bazylikę, muzeum, teatr i ruiny zamku. Kalamatę z trzech stron otaczają wysokie góry Tajget, a od południa oblewa je morze.
Plaża Voidokilia
Nad zatoczką w kształcie regularnego półokręgu z przepięknymi kolorami wody.
Koroni
Oprócz piaszczystej, złocistej plaży miasto oferuje możliwość zwiedzania weneckiej twierdzy. Sama panorama miasteczka białych domków także jest warta zobaczenia.
Informacje praktyczne
Informacje praktyczne
Opieka rezydenta Grecos
Klienci Grecosa objęci są opieką polskiego rezydenta, który służy radą w odkrywaniu Grecji, dba o bezpieczny i niezakłócony przebieg wakacji, sprawną organizację przylotu i wylotu oraz pomaga we wszelkich nieoczekiwanych sytuacjach. W niektórych hotelach obsługa rezydencka odbywa się telefonicznie.
Czas przelotu
- Polska-Peloponez – ok. 2,5-3 godz.
- Czas lokalny: czas polski plus 1 godz.
- Powierzchnia: 21,4 tys. km².
- Ludność: 1,15 mln.
Ceny w sklepach
- sałatka grecka – od 4 EUR,
- spaghetti – od 5 EUR,
- mussaka, pizza – od 6 EUR,
- danie mięsne z dodatkami – od 6 EUR,
- owoce morza – od 8 EUR,
- piwo – od 2 EUR,
- lampka wina – od 1,5 EUR,
- butelka wina – od 5 EUR,
- napoje chłodzące – od 1,5 EUR,
- kawa i herbata – od 2 EUR.
Napięcie w gniazdkach
230 V
Języki
grecki, angielski, francuski, niemiecki
Wynajem samochodu
Aby podczas wakacji wynająć samochód i odkrywać Grecję w swoim tempie, zapraszamy do kontaktu z Twoim Rezydentem na miejscu. Mamy szeroką ofertę aut w różnych kategoriach, w atrakcyjnych cenach i z pełnym ubezpieczeniem.
Komunikacja
- cena biletu od 2 EUR.
- cena taksówki ok. 3 EUR/1 km.
Wycieczki lokalne
W celu rezerwacji wycieczki lokalnej lub aby zapoznać się z pełną ich ofertą i terminami – skontaktuj się z Twoim Rezydentem podczas spotkania informacyjnego, dyżuru lub telefonicznie. Liczba miejsc na wycieczki jest ograniczona.