Marcin Pietrzyk zaprasza

grecja po mojemu


Wycieczka objazdowa inna niż wszystkie!


Marcin Pietrzyk zaprasza

Chcesz odkryć prawdziwe oblicze Grecji? Ruszyć w podróż inną niż wszystkie i wkręcić się w Grecję na całego? Na sezon 2018 przygotowaliśmy dla Ciebie prawdziwy HIT! Wycieczkę objazdową „Grecja po mojemu”, która podczas wakacji 2017 skradła serca setek Polaków, rozszerzamy o nowe wersje! W tym roku możesz wybrać spośród 3 odsłon.

GRECJA PO MOJEMU 7

podczas siedmiodniowej wycieczki objazdowej poznasz najważniejsze miejsca kontynentalnej Grecji.

GRECJA PO MOJEMU 9

wersja rozszerzona wycieczki obejmująca zwiedzanie najważniejszych miejsc kontynentalnej Grecji, z rozszerzonym zwiedzaniem Aten i Salonik.

ATENY PO MOJEMU

to wyjątkowy city break z wakacyjnym smaczkiem! Nie tylko poznasz dokładnie Ateny i okolice, ale czeka Cię również plażowaniem na pobliskiej, malowniczej wyspie Egina.

TYLKO W GRECOSIE

 • najwyższy poziom merytoryczny
 • wieczór grecki w cenie
 • książka Marcina Pietrzyka „Grecja po mojemu” w prezencie
 • start wycieczki w Atenach, a powrót z Salonik lub na odwrót
 • świetna lokalizacja hoteli w centrum odwiedzanych miast

GRECJA PO MOJEMU

 • sam wybierasz długość programu: 7 lub 9 dni (z rozszerzonym zwiedzaniem Salonik i Aten)
 • towarzyszyć Ci będą polskojęzyczny przewodnik lub polskojęzyczny pilot wraz z przewodnikiem
 • zabierzemy Cię na wieczór grecki

ATENY PO MOJEMU

 • odkryj Ateny i najpiękniejsze zakątki Attyki
 • plażowanie na olśniewającej wyspie Egina
 • tradycyjna grecka biesiada w wiosce Kalivia

Zabierzemy Was w podróż po Grecji niebanalnej.

Bogactwo zabytków, burzliwej historii i mitów. A to wszystko oprawione pięknymi krajobrazami, słońcem i przede wszystkim błogą grecką atmosferą. Ty wybierasz, która odsłona Cię interesuje. My dopilnujemy, abyś odwiedził wszystko warte zobaczenia!


"Chcecie poznać Grecję? Taką prawdziwą, grecką Grecję? Wybierzcie się na zwiedzanie trasą wytyczoną przez mojego przyjaciela Marcina Pietrzyka. Polakiem, który nie udaje Greka, tylko nim jest. I o Grecji wie wszystko. Każda wyprawa z Marcinem jest jak nowa przygoda. Wszyscy skręcają w prawo, on każe iść w lewo, bo tam są rzeczy dużo bardziej interesujące. Wiedza Marcina o Grecji jest imponująca i zaprawiona taką miłością do tego kraju, że i Wy wyjedziecie oczarowani. Marcin ze swadą opowiada o starożytności, ze znawstwem o współczesności. I jeszcze do tego lubi ludzi i ludziom o Grecji opowiadać. Dzięki niemu byłam tam, gdzie inni turyści nie dotarli, jadłam w górskich tawernach, odnalazłam puste plaże, ukryte wioski, piękne klasztory. I wracam do Grecji, bo ciągle mi mało."

Dorota Wellman

OD 1 699 PLN
Liczba miejsc ograniczona!

Zainteresowała Cię wycieczka "Grecja po mojemu"? Skontaktuj się z naszym konsultantem, żeby zarezerwował miejsce dla Ciebie.
sprzedaz@grecos.pl
801 473 267

SPRAWDŹ OFERTĘ

PLANY WYCIECZEK

Odprawa bagażowo – biletowa na lotnisku w Polsce (bagaż główny: 20 kg, bagaż podręczny: 5 kg), przylot do Aten. Transfer, zakwaterowanie w hotelu w Atenach. Czas na odpoczynek. Długość trasy: ok. 30 km

Ateny, stolica Grecji. Akropol: Propyleje, Partenon, Erechtejon oraz Muzeum Akropolu: od lat utrzymuje się w czołówce 10 najciekawszych muzeów na świecie, niezwykła podróż w czasie po historii świętego wzgórza, niepowtarzalne posągi i marmurowe dekoracje sprzed 2500 lat. Plac Syntagma: widowiskowa zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Kalimarmaro, antyczny stadion, arena pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich. Objazd po mieście: Zappion, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, ateńska trylogia, czyli trzy najciekawsze budynki wzniesione w Atenach w XIX wieku (Akademia, Uniwersytet i Biblioteka Narodowa). Czas wolny na spacer w dzielnicach Plaka oraz Monastiraki, położonych u stóp Akropolu. Kanał Koryncki: wielkie osiągnięcie inżynierów w XIX wieku, dzięki któremu połączono morze Jońskie z Egejskim, a Peloponez w sumie stał się wyspą. Przejazd do nadmorskiego kurortu Tolo na Peloponezie. Nocleg w Tolo. Dla chętnych wieczorny rejs do urokliwego Nafplio, pierwszej stolicy niepodległej Grecji.
Długość trasy: ok. 190 km

Najciekawsza wycieczka jaką można zrealizować w ciągu jednego dnia w Grecji kontynentalnej. Epidauros: muzeum archeologiczne sanktuarium boga sztuki lekarskiej Asklepiosa, najlepiej zachowany antyczny teatr słynący z idealnej akustyki. Mykeny: domniemany grobowiec Agamemnona, muzeum archeologiczne, Lwia Brama, mury cyklopiczne. Wizyta w pracowni wyrobów ceramicznych, gdzie wytwarzane są kopie antycznych naczyń. Przejazd do Olimpii. Nocleg w Olimpii.
Długość trasy: ok. 280 km

Starożytna Olimpia, kolebka igrzysk: gimnazjon, palestra, pracownia Fidiasza, sanktuarium Zeusa Olimpijskiego, stadion, świątynia Hery, Filipion, muzeum archeologiczne. Przejazd do Delf - pępka świata - przez należący do najdłuższych na świecie podwieszany most pylonowy i przepiękną trasą wzdłuż północnego wybrzeża Zatoki Korynckiej Morza Jońskiego. Nocleg w Delfach. Wieczór grecki z kolacja, muzyką na żywo i godzinnym pokazem tańców.
Długość trasy: ok. 250 km

Delfy, jedno z najważniejszych i najpotężniejszych sanktuariów w antycznej Grecji: wyrocznia delficka, skarbiec Syfnijczyków, skarbiec Ateńczyków, świątynia Apollina, teatr, muzeum archeologiczne: Sfinks z Naxos, Bliźniacy z Argos, Woźnica Delficki. Przejazd malowniczą trasą przez góry Parnasos, przełęcz Bralos, Lamię do Kalambaki. Termoplile, miejsce jednej z najsłynniejszych bitw między Grekami a Persami: pomnik króla Sparty Leonidasa. Nocleg w Kalambace.
Długość trasy: ok. 250 km

Wizyta w pracowni ikon bizantyjskich. Meteory: zwiedzanie dwóch klasztorów zawieszonych między niebem a ziemią. Przejazd ekspresową drogą Nowa Egnatia do Verginy: Muzeum Grobowców Królewskich, jedno z najciekawszych muzeów w Grecji, które ożywia historię Macedonii, legendę Filipa II i Aleksandra Wielkiego. Saloniki: punkt widokowy w dzielnicy Kastra, bazylika świętego Demetriusza, plac Arystotelesa, Biała Wieża, czas wolny na samodzielny spacer. Nocleg w Salonikach.
Długość trasy: ok. 280 km

Transfer na lotnisko w Salonikach i wylot do Polski albo transfer do wybranego hotelu na Riwierze Olimpu lub Chalkidiki (pobyt 3/4/7 dni).

Cena obejmuje:

 • przelot samolotem Polska – Ateny, Saloniki - Polska, opłaty lotniskowe
 • 7 noclegów w hotelach zgodnie z umową w pokojach dwuosobowych z klimatyzacją (patrz tabela z hotelami)
 • 7 śniadań kontynentalnych w formie bufetu
 • wieczór grecki w Delfach z kolacją, muzyką na żywo i pokazem tańców
 • transfery, przejazd nowoczesnym, komfortowym, klimatyzowanym autokarem na trasie objazdu (dostępne wi-fi, DVD/CD player)
 • opieka rezydenta Grecosa podczas 1 i 8 dnia programu
 • ubezpieczenie podstawowe Europa Standard- KL (15 000 EUR), NNW (7 000 PLN) i bagażu (300 EUR)

Cena nie obejmuje:

 • pakietu uczestnictwa, który zawiera:
  • bilety wstępów do miejsc objętych programem wycieczki
  • usługi dyplomowanego przewodnika po Grecji
  • system odbiorników i słuchawek podczas oprowadzania (Audio Guide)
  • tablet z aplikacją prezentującą zabytki w 3D (Akropol, Delfy)
 • napojów podczas wieczoru greckiego
 • kosztu wycieczki fakultatywnej – Nafplio nocą (20 €)

Ceny pakietów:

 • normalny: 186 €
 • seniorski: 139 € (dla osób, które ukończyły 65 rok życia i posiadają obywatelstwo kraju Unii Europejskiej, niezbędny dowód osobisty lub paszport)
 • studencki: 91 € (dla studentów posiadających ważną legitymację studencką uczelni wyższej z kraju Unii Europejskiej, uprawnione są również osoby do 18 roku życia, niezbędny paszportu lub inny dowód tożsamości)
 • dziecięcy: 85 € (dla dzieci do lat 12, niezbędny paszport lub inny dowód tożsamości)

UWAGA! Informujemy, że obowiązkowy pakiet uczestnictwa jest opłacany na miejscu u rezydenta Grecosa lub przewodnika/pilota prowadzącego objazd. Przyjmujący pieniądze jest zobowiązany wystawić w imieniu Grecosa dowód wpłaty. Prosimy pamiętać, aby pobierać dowód wpłaty za opłacone u przewodnika wycieczki fakultatywne.

Odprawa bagażowo – biletowa na lotnisku w Polsce (bagaż główny: 20kg, bagaż podręczny: 5 kg), przelot do Salonik. Transfer, zakwaterowanie w hotelu w okolicach lotniska. Czas na odpoczynek. Nocleg w Salonikach.
Długość trasy: ok. 15 km

Saloniki: punkt widokowy w dzielnicy Kastra, bazylika świętego Demetriusza, Muzeum Kultury Bizantyjskiej, spacer po mieście: Rotonda, Łuk Galeriusza, kościół Agia Sofia, plac Arystotelesa, Biała Wieża, targ miejski, czas wolny.
Nocleg w Salonikach.
Długość trasy: ok. 50 km

Vergina: Odwiedzimy Muzeum Grobowców Królewskich, jedno z najciekawszych muzeów w Grecji, które ożywia historię Macedonii, legendę Filipa II i Aleksandra Wielkiego. Przejazd przez południową Macedonię do miasteczka Litochoro, najwyżej położonego u stóp pasma górskiego Olimp. Spacer wąwozem rzeki Enipeas, którym według mitologii schodzili bogowie olimpijscy z góry na ziemię. Przejazd do Kalambaki.
Długość trasy: ok. 360 km

Wizyta w pracowni ikon bizantyjskich. Meteory: zwiedzanie dwóch klasztorów zawieszonych między niebem a ziemią. Termopile: miejsce bohaterskiej walki pomiędzy Persami, a Grekami dowodzonymi przez Leonidasa. Przejazd malowniczą trasą przez przełęcz Bralos, góry Parnassos do pępka świata – Delf.
Wieczór grecki z kolacją, muzyką na żywo i godzinnym pokazem tańców. Nocleg w Delfach.
Długość trasy: ok. 240 km

Delfy, jedno z najważniejszych i najpotężniejszych sanktuariów w antycznej Grecji: wyrocznia delficka, skarbiec Syfnijczyków, skarbiec Ateńczyków, świątynia Apollina, teatr, muzeum archeologiczne: Sfinks z Naxos, Bliźniacy z Argos, Woźnica Delficki. Postój na punkcie widokowym w wiosce Arachowa, zimowej stolicy Grecji. Przejazd piękną trasą wzdłuż północnego wybrzeża Zatoki Korynckiej Morza Jońskiego do Antirio, a stamtąd przeprawa przez jeden z najdłuższych na świecie podwieszanych mostów: most pylonowy do Olimpii na Peloponezie. Nocleg w Olimpii.
Długość trasy: ok. 290 km

Starożytna Olimpia, kolebka igrzysk: gimnazjon, palestra, pracownia Fidiasza, sanktuarium Zeusa Olimpijskiego, stadion, świątynia Hery, Filipion, muzeum archeologiczne: Nike Peoniosa, Hermes Praksytelesa. Przejazd z zachodniego na wschodnie wybrzeże Peloponezu do nadmorskiego kurortu Tolo. Nocleg w Tolo.
Dla chętnych wieczorny rejs do urokliwego Nafplio, pierwszej stolicy niepodległej Grecji.
Długość trasy: ok. 215 km

Najciekawsza wycieczka jaką można zrealizować w ciągu jednego dnia w Grecji kontynentalnej. Epidauros: muzeum archeologiczne sanktuarium boga sztuki lekarskiej Asklepiosa, najlepiej zachowany antyczny teatr słynący z idealnej akustyki. Mykeny: domniemany grobowiec Agamemnona, muzeum archeologiczne, Lwia Brama, mury cyklopiczne. Wizyta w pracowni wyrobów ceramicznych, gdzie wytwarzane są kopie antycznych naczyń. Kanał Koryncki: wielkie osiągnięcie inżynierów w XIX wieku, dzięki któremu połączono morze z Jońskie z Egejskim, a Peloponez stał się wyspą. Nocleg w Atenach.
Wieczorem dla chętnych nocne zwiedzanie stolicy Grecji.
Długość trasy: ok. 195 km

Ateny, stolica Grecji. Akropol, święte wzgórze oraz Muzeum Akropolu, które od lat utrzymuje się w czołówce 10 najciekawszych muzeów na świecie: Propyleje, Partenon, Erechtejon, niezwykła podróż w czasie po historii wzgórza, niepowtarzalne posągi i marmurowe dekoracje sprzed 2500 lat. Agora Grecka, centrum społeczno-polityczno-gospodarcze Aten klasycznych: muzeum archeologiczne. Plac Syntagma: widowiskowa zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza. Kalimarmaro, antyczny stadion, arena pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich. Objazd po mieście: Zappion, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Łuk Hadriana, ateńska trylogia, czyli trzy najciekawsze budynki powstałe w Atenach w XIX wieku (Akademia, Uniwersytet i Biblioteka Narodowa). Czas wolny na spacer w dzielnicach Plaka oraz Monastiraki, położonych u stóp Akropolu. Powrót do hotelu.
Długość trasy: ok. 30 km

Transfer na lotnisko w Atenach i wylot do Polski albo transfer do wybranego hotelu w Attyce lub na wyspie Evia ( pobyt 3/4/7 dni).

Cena obejmuje:

 • przelot samolotem Polska – Saloniki, Ateny - Polska, opłaty lotniskowe
 • 8 noclegów w hotelach zgodnie z umową w pokojach dwuosobowych z klimatyzacją (patrz tabela z hotelami)
 • 8 śniadań kontynentalnych w formie bufetu
 • wieczór grecki w Delfach z kolacją, muzyką nazywa i pokazem tańców
 • transfery, przejazd nowoczesnym, komfortowym, klimatyzowanym autokarem na trasie objazdu (dostępne wi-fi, DVD/CD player)   
 • opieka rezydenta Grecosa podczas 1 i 9 dnia programu
 • ubezpieczenie podstawowe Europa Standard - KL (15 000 EUR), NNW (7 000 PLN) i bagażu (300 EUR)

Cena nie obejmuje:

 • pakietu uczestnictwa, który zawiera:
  • bilety wstępów do miejsc objętych programem wycieczki
  • usługi dyplomowanego przewodnika po Grecji
  • system odbiorników i słuchawek podczas oprowadzania (Audio Guide)
  • tablet z aplikacją prezentującą zabytki w 3D (Akropol, Delfy)
 • napojów podczas wieczoru greckiego
 • kosztu wycieczek fakultatywnych: Saloniki nocą – 20 €, Nafplio nocą – 20 €, Ateny nocą – 17 €
Ceny pakietów:

 • normalny: 210 €
 • seniorski: 160 € (dla osób, które ukończyły 65 rok życia i posiadają obywatelstwo kraju Unii Europejskiej, niezbędny dowód osobisty lub paszport)
 • studencki: 105 € (dla studentów posiadających ważną legitymację studencką uczelni wyższej z kraju Unii Europejskiej, uprawnione są również osoby do 18 roku życia, niezbędny paszportu lub inny dowód tożsamości)
 • dziecięcy: 99 € (dla dzieci do lat 12, niezbędny paszport lub inny dowód tożsamości)
UWAGA! Informujemy, że obowiązkowy pakiet uczestnictwa jest opłacany na miejscu u rezydenta Grecosa lub przewodnika/pilota prowadzącego objazd. Przyjmujący pieniądze jest zobowiązany wystawić w imieniu Grecosa dowód wpłaty. Prosimy również pamiętać, aby pobierać dowód wpłaty za opłacone u przewodnika wycieczki fakultatywne.

Odprawa bagażowo – biletowa w Polsce (bagaż główny: 20 kg, bagaż podręczny: 5 kg), przylot do Aten, transfer do hotelu, czas wolny.

Zwiedzanie stolicy Grecji Aten: Akropol (Propyleje, Erechtejon, Partenon), południowe zbocze Akropolu z teatrem Dionizosa, Muzeum Akropolu, starówka ateńska (Anafiotika – wyspiarskie klimaty u stóp Akropolu, Plaka – stare miasto, Monastiraki – tu, gdzie krzyżuje się Wschód z Zachodem), antyczny stadion Kalimarmaro, świątynia Zeusa Olimpijskiego, Agora Grecka, Agora Rzymska, Biblioteka Hadriana, Wieża Wiatrów, plac Syntagma (widowiskowa zmiana warty pry Grobie Nieznanego Żołnierza), ateńska trylogia (trzy najbardziej okazałe budynki stolicy, które wzniesiono w XIX wieku). Wieczorem spacer do dzielnic Monastiraki, Psyri słynących z intensywnego życia nocnego, pełne świetnych tawern, restauracji i barów.

Całodniowa wycieczka na pobliską wyspę Egina. Ta położona w zatoce Sarońskiej morza Egejskiego perełka zachwyca wspaniałymi krajobrazami, cudownymi plażami oraz urokliwymi miasteczkami. Egina jest ulubienicą zarówno mitycznych bogów, jak i Ateńczyków. A od wielu dziesięcioleci jest też zagłębiem produkcji wyśmienitych pistacji. Od Pireusu, największego portu w Grecji dzieli ją jedynie godzinny rejs. Klasztor św. Nektariosa, jeden z najważniejszych świętych dla greckich prawosławnych. Świątynia Afai: uważana za pierwowzór ateńskiego Partenonu, skąd rozpościerają się niesamowite widoki. Agia Marina:  urokliwa miejscowość, z piaszczystą plażą, czas wolny kąpiel w morzu i grecki obiad, czyli przepyszne owoce morza. W drodze powrotnej objazd po Pireusie, mieście o wyjątkowej kosmopolitycznej atmosferze.

Czas wolny na samodzielny spacer po ateńskiej starówce. Okazja do zakupienia pamiątek, podelektowania się atmosferą niedzielnej z widokiem na piękne zabytki. Po południu przejazd trasą wzdłuż wybrzeża ateńskiego do Sunio, świątyni Posejdona, gdzie będziemy podziwiać jeden z najbardziej widowiskowych zachodów słońca. Wieczorem kolacja w wiosce Kalivia, uważanej przez Ateńczyków za kultowe miejsce, gdzie setki stolików licznych tawern zlewają się w jeden wielki lokal. Niepowtarzalna atmosfera wiecznej greckiej zabawy przy wyśmienitych grillowanych daniach mięsnych.

Transfer na lotnisko, wylot do Polski.

Cena obejmuje:

 • przelot samolotem Polska – Ateny - Polska, opłaty lotniskowe
 • 4 noclegi w hotelu 3* w centrum Aten w pokojach dwuosobowych z klimatyzacją
 • 4 śniadania kontynentalne w formie bufetu 
 • 1 kolacja w Kalivia
 • transfery, przejazd nowoczesnym, komfortowym, klimatyzowanym autokarem zgodnie z programem (dostępne wi-fi, DVD/CD player)
 • obsługę pilota Grecosa
 • ubezpieczenie podstawowe Europa Standard- KL (15 000 EUR), NNW (7 000 PLN) i bagażu (300 EUR)

Cena nie obejmuje:

 • pakietu uczestnictwa, który zawiera:
  • bilety wstępów do miejsc objętych program wycieczki
  • usługi dyplomowanego przewodnika po Grecji
  • system odbiorników i słuchawek podczas oprowadzania (Audio Guide)
  • tablet z aplikacją prezentującą zabytki w 3D (Akropol)
 • napojów podczas kolacji w Kalivia

Ceny pakietów:

 • normalny: 100 €
 • seniorski: 67 € (dla osób, które ukończyły 65 rok życia i posiadają obywatelstwo kraju Unii Europejskiej, niezbędny dowód osobisty lub paszport)
 • studencki, dziecięcy: 45 € (dla studentów posiadających ważną legitymację studencką uczelni wyższej z kraju Unii Europejskiej, uprawnione są również osoby do 18 roku życia, niezbędny paszportu lub inny dowód)
UWAGA! Informujemy, że obowiązkowy pakiet uczestnictwa jest opłacany na miejscu u rezydenta Grecosa lub przewodnika/pilota prowadzącego imprezę. Przyjmujący pieniądze jest zobowiązany wystawić w imieniu Grecosa dowód wpłaty. Prosimy również pamiętać, aby pobierać dowód wpłaty za opłacone u przewodnika wycieczki fakultatywne.

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
900 TYS.
zadowolonych
Klientów
15
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
75 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji