miniPRZEWODNIK Mykonos


Przewodnik po Mykonos


Wędliny na Cykladach są jednymi z najsmaczniejszych w Grecji.Przyprawiane dzikim oregano i pieprzem nie mają sobie równych!
Przysmak na wyspie to kiełbasa z Mykonos (mykoniatiko loukaniko) - suszona na wietrze doskonała kiełbasa z mięsa wieprzowego, z dodatkiem wielu ziół. Wędlinę louzę (luzę) produkuje się na Cykladach zwykle przed świętami Bożego Narodzenia. Mięso wieprzowe, konserwowane w soli morskiej, jest następnie gotowane i przyprawiane dzikim oregano i pieprzem. Przechowywane w lodówce, nawet po roku wciąż zachowujeIoanna Dachtylides,
mieszkanka Mykonos

IDEALNY
JEDEN DZIEŃ

Pobudka w południe? Tak, to możliwe, bo Mykonos żyje własnym rytmem. Późne śniadanie i na plażę. Doskonałym wyborem będzie plaża Psarou, z dala od tłumów ludzi i głośnej muzyki. Po południu pozytywnie nastroi Was wizyta w kawiarni w Małej Wenecji, gdzie możecie oddać się błogiemu lenistwu przy szumie fal oraz aromacie świeżo zmielonej kawy. Zaraz potem czas na popołudniową wyprawę na wyspę Delos. Spacer wśród pozostałości tego legendarnego, niesamowitego miasta zostanie pięknie opromieniony przez zachodzące słońce. Wieczorem koniecznie wybierzcie się do jednej z okolicznych tawern. Dobra kolacja i jeszcze lepsze wino dodadzą Wam energii.

ATRAKCJE
TURYSTYCZNE

MAŁA WENECJA

jeden z najbardziej urokliwych zakątków na wyspie, znany też pod nazwą Alefkandra. To osada założona w XVIII wieku przez miejscowych bogaczy. Ich kolorowe domy zostały zbudowane dosłownie w morzu i zachwycają każdego.

MŁYNY

znajdują się w południowej części stolicy. Powstały między XVII a XIX wiekiem i dziś są jedną z wizytówek wietrznej wyspy.

Nocne życie w stolicy

dziesiątki barów, klubów potrafią wciągnąć do zabawy każdego. Mykonos jest znane jako jedno z najbardziej rozrywkowych miejsc w Europie. Tutaj imprezy nie kończą się nigdy. Tylko ich uczestnicy przenoszą się w inne miejsca...

KOŚCIÓŁ PANAGIA PARAPORTIANI

według niektórych to najczęściej fotografowany kościół na świecie. W rzeczywistości to pięć kościołów powstałych między XIV a XVII wiekiem. Cztery z nich stanowią parter, a piąty podwyższone piętro.

MIEJSCA, KTÓRE
WARTO ODWIEDZIĆ
CHORA

W przeciwieństwie do innych stolic Cyklad, nie jest położona amfiteatralnie. Dziesiątki wąskich, krętych uliczek tworzą niekończący się labirynt. Białe domki z kolorowymi okiennicami zachwycają. Stolica wyspy tętni życiem prawie bez przerwy. Najbardziej popularna jest uliczka Matogianni, pełna eleganckich, markowych butików, salonów z biżuterią. Spacerując po Chorze, nie da się nie zabłądzić. Polecamy też nocne życie – tutaj do świtu można szaleć w świetnych barach, przy doskonałej muzyce serwowanej przez najlepszych DJ-ów.

ANO MERIA

Najbardziej malownicza wioska na Mykonos. Warto pospacerować wąskimi uliczkami, aby podelektować się pięknem cykladzkiej architektury.

ORNOS

Położony o 4 km od stolicy najsłynniejszy kurort na wyspie z urokliwym i bezwietrznym portem, do którego przybijają jachty co bogatszych wielbicieli wyspy. Miejsce dla osób lubiących luksus i relaks.


PLATI GIALOS

Miejscowość zorganizowana całkowicie na potrzeby turystyki, 4,5 km od stolicy. Tutaj każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie, m.in. dobrze zagospodarowaną i piękną plażę.

AGIOS STEFANOS

Nazwa tego kurortu pochodzi od kościółka zbudowanego nad brzegiem zatoki, położonego o 3 km od stolicy wyspy. Wielkim atutem tej miejscowości jest jej położenie na zboczu góry, która doskonale osłania od wiatrów.

AGIOS IOANNIS

Oddalony o 3,5 km od stolicy kurort z piękną plażą z widokiem na wyspę Delos. Słynie też z odpustu, który odbywa się pod koniec września.


PSAROU

Złoty piasek i turkusowa woda przyciągają na plażę Psarou wielu turystów.

KALAMOPODI (PARADISE)

5,5 km od stolicy. Muzyka z miejscowego beach baru towarzyszy gościom przez cały dzień. Idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych.

Galeria

Nasze
Hotele

Mapa

Standard All inclusive Przy plaży Klub delfinki Wyłącznie w Grecos Dziecko pobyt gratis lub zniżka MAX. Liczba os. w pokoju (w tym dorośli)*
1
do 12 lat 3
2
do 12 lat 3
3
do 1 lat 2
4
do 12 lat 3
5
do 12 lat 3
6
do 12 lat 3
*Dzieci do 2 lat nie wlicza się w maksymalną liczbę osób w pokoju

_

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
16
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
70 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji