miniPRZEWODNIK MAJORKA


Przewodnik po MajorceWyspa intensywnych wrażeń

Mieszkańcy Majorki powitają turystów z równie wielką otwartością i gościnnością co Grecy, a sama wyspa – słońcem, intensywnymi smakami i pięknymi krajobrazami. Może dlatego hiszpańska wyspa jest tak popularna wśród Europejczyków. Dla każdego, kto posmakował uroków Grecji i szuka czegoś równie fascynującego – to idealne miejsce.

atrakcje
turystyczne

SMOCZE JASKINIE
COVES DEL DRACH

niesamowita plątanina tuneli i grot z największą atrakcją w postaci podziemnego jeziora, na którym codziennie odbywają się koncerty muzyki poważnej.

ALCUDIA

przyciąga najdłuższą plażą na wyspie. Wydaje się, jakby czas zatrzymał się tu za panowania Rzymian.

PARK PRZYRODNICZY
S’ALBUFERA

coś dla miłośników przyrody i spokoju. Położony w rejonie największych mokradeł na wyspie, zachwyca różnorodnością fauny i flory.

VALLDEMOSSA

magiczna miejscowość położona wśród gór, rozsławiona przez Fryderyka Chopina i George Sand.

Miejsca, które
warto odwiedzić
S’ILLOT/CALA MOREJA

Niegdyś mała rybacka wioska, a obecnie również niewielka miejscowość letniskowa. Przyciąga chętnych do spędzenia urokliwych, romantycznych chwil na niewielkich plażach przy naturalnym pięknie skalistych brzegów wyspy. Bogata oferta sportowa, a nieopodal na półwyspie Punta de n’Amer rezerwat przyrody z jaskiniami i megalitami.

CALA RATJADA

Drugi najważniejszy na Majorce port rybacki. Jego stara część zachowała swój tradycyjny charakter. Miłośnicy zabytków powinni zwrócić uwagę na XIX-wieczną latarnię morską w Punta de Capdepera i pałac rodziny March z ogrodem, w którym stoją rzeźby Auguste’a Rodina, Eduarda Chillidy czy Henry’ego Moore’a. W ostatnim tygodniu września w mieście obchodzony jest Dzień Turysty – wspaniałe widowisko, koncerty, tańce, teatr, pokazy sztucznych ogni.

PAGUERA

Zawieszona u podnóża gór turystyczna miejscowość z trzema malowniczymi plażami i dwiema zatokami. Dobra baza wypadowa dla miłośników górskich wędrowek. Wart uwagi jest na pewno punkt widokowy na przylądek Andritxol z XVI-wieczną wieżą z czasów wojen z piratami.


CALA D’OR

Jeden z ładniejszych kurortów na wschodnim wybrzeżu - to właśnie tu stoją starannie pobielone budynki w stylu adobe. Wśród wielu zatoczek chowają się małe, urokliwe plaże otoczone przez lasy i klify. Miejsce popularne wśród żeglarzy, pływaków i amatorów szampana z nadmorskich barów. Spacerowicze znajdą tu ciekawe trasy w niedalekim Parku Narodowym Mondrago, mogą też wyprawić się do zamku Castell de Santueri w pobliżu Porto Colon.

CALAS DE MALLORCA

Położona we wschodniej części wyspy miejscowość wypoczynkowa dla osób, które chcą połączyć aktywność z relaksem w pięknej okolicy. Goście lubiący ustronne, niewielkie plaże docenią zatoczki Bota, Antena, Virgili czy Setri, niektóre niedostępne od strony lądu.

ALCUDIA

Starożytne miasto założone na ruinach rzymskiej Pollentii - pierwszej stolicy wyspy - jest labiryntem wąskich uliczek w średniowiecznych murach obronnych (zostały starannie odrestaurowane dla nowego turystycznego wizerunku Majorki). To prawdziwy klejnot lokalnego stylu. Tradycyjny targ we wtorki i niedziele dodaje miejscu nastroju


Galeria

Nasze
Hotele

Mapa

Standard All inclusive Przy plaży Klub delfinki Wyłącznie w Grecos Dziecko pobyt gratis lub zniżka MAX. Liczba os. w pokoju (w tym dorośli)*
1
do 12 lat 4
2
do 13 lat 4
3
do 1 lat 2
4
do 12 lat 4
5
do 14 lat 3
6
do 12 lat 4
7
do 1 lat 3
8
do 12 lat 3
9
do 12 lat 4
*Dzieci do 2 lat nie wlicza się w maksymalną liczbę osób w pokoju

_

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
700 TYS.
zadowolonych
Klientów
13
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
270
HOTELI
w ofercie
60 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji