miniPRZEWODNIK MAJORKA


Przewodnik po MajorceWyspa intensywnych wrażeń

Mieszkańcy Majorki powitają turystów z równie wielką otwartością i gościnnością co Grecy, a sama wyspa – słońcem, intensywnymi smakami i pięknymi krajobrazami. Może dlatego hiszpańska wyspa jest tak popularna wśród Europejczyków. Dla każdego, kto posmakował uroków Grecji i szuka czegoś równie fascynującego – to idealne miejsce.

atrakcje
turystyczne

SMOCZE JASKINIE
COVES DEL DRACH

niesamowita plątanina tuneli i grot z największą atrakcją w postaci podziemnego jeziora, na którym codziennie odbywają się koncerty muzyki poważnej.

ALCUDIA

przyciąga najdłuższą plażą na wyspie. Wydaje się, jakby czas zatrzymał się tu za panowania Rzymian.

PARK PRZYRODNICZY
S’ALBUFERA

coś dla miłośników przyrody i spokoju. Położony w rejonie największych mokradeł na wyspie, zachwyca różnorodnością fauny i flory.

VALLDEMOSSA

magiczna miejscowość położona wśród gór, rozsławiona przez Fryderyka Chopina i George Sand.

Miejsca, które
warto odwiedzić
S’ILLOT/CALA MOREJA

Niegdyś mała rybacka wioska, a obecnie również niewielka miejscowość letniskowa. Przyciąga chętnych do spędzenia urokliwych, romantycznych chwil na niewielkich plażach przy naturalnym pięknie skalistych brzegów wyspy. Bogata oferta sportowa, a nieopodal na półwyspie Punta de n’Amer rezerwat przyrody z jaskiniami i megalitami.

CALA RATJADA

Drugi najważniejszy na Majorce port rybacki. Jego stara część zachowała swój tradycyjny charakter. Miłośnicy zabytków powinni zwrócić uwagę na XIX-wieczną latarnię morską w Punta de Capdepera i pałac rodziny March z ogrodem, w którym stoją rzeźby Auguste’a Rodina, Eduarda Chillidy czy Henry’ego Moore’a. W ostatnim tygodniu września w mieście obchodzony jest Dzień Turysty – wspaniałe widowisko, koncerty, tańce, teatr, pokazy sztucznych ogni.

PAGUERA

Zawieszona u podnóża gór turystyczna miejscowość z trzema malowniczymi plażami i dwiema zatokami. Dobra baza wypadowa dla miłośników górskich wędrowek. Wart uwagi jest na pewno punkt widokowy na przylądek Andritxol z XVI-wieczną wieżą z czasów wojen z piratami.


CALA D’OR

Jeden z ładniejszych kurortów na wschodnim wybrzeżu - to właśnie tu stoją starannie pobielone budynki w stylu adobe. Wśród wielu zatoczek chowają się małe, urokliwe plaże otoczone przez lasy i klify. Miejsce popularne wśród żeglarzy, pływaków i amatorów szampana z nadmorskich barów. Spacerowicze znajdą tu ciekawe trasy w niedalekim Parku Narodowym Mondrago, mogą też wyprawić się do zamku Castell de Santueri w pobliżu Porto Colon.

CALAS DE MALLORCA

Położona we wschodniej części wyspy miejscowość wypoczynkowa dla osób, które chcą połączyć aktywność z relaksem w pięknej okolicy. Goście lubiący ustronne, niewielkie plaże docenią zatoczki Bota, Antena, Virgili czy Setri, niektóre niedostępne od strony lądu.

ALCUDIA

Starożytne miasto założone na ruinach rzymskiej Pollentii - pierwszej stolicy wyspy - jest labiryntem wąskich uliczek w średniowiecznych murach obronnych (zostały starannie odrestaurowane dla nowego turystycznego wizerunku Majorki). To prawdziwy klejnot lokalnego stylu. Tradycyjny targ we wtorki i niedziele dodaje miejscu nastroju


Galeria

Nasze
Hotele

Wycieczki
Fakultatywne

Vuelta isla południe
75 EUR dorosły
37,5 EUR dziecko
OBJAZD WYSPY Wyjątkowa okazja, by poznać piękno wyspy. Podróżujemy autokarem, pociągiem, tramwajem i odbywamy rejs statkiem. Mijając po drodze plantacje oliwek, zakładane jeszcze w czasach arabskich docieramy do najsłynniejszego na Balearach Sanktuarium Maryjnego w Lluc, w którym znajduje się otoczony kultem wizerunek Matki Boskiej. Adrenaliny dostarcza przejazd serpentynową „trasą węża” przez najwyższe pasmo górskie Sierra de Tramuntana. Spektakularny jest 180-cio stopniowy zakręt, który ze względu na swój kształt nosi nazwę „węzeł krawata”. W urokliwej zatoczce Sa Calobra mają Państwo czas, żeby popróbować specjałów lokalnej kuchni i odbyć spacer do drugiego, co do wielkości w Europie wąwozu Torrent de Pareis. Z pokładu statku podziwiać można wspaniałe, klifowe wybrzeże Majorki, wreszcie w Puerto de Soller lub w Soller, skosztować pysznego soku lub lodów pomarańczowych. Z okien zabytkowego tramwaju i pociągu oglądać można, natomiast nie tylko drzewka cytrusowe i palmy, ale także secesyjną architekturę „a la Gaudi” miasteczka Soller.
Smocze Jaskinie
42 EUR dorosły
21 EUR dziecko
Na Majorce znajduje się około 200 jaskiń. Zapraszamy na wycieczkę do jednej z najsłynniejszych i najpiękniejszych – Jaskini Smoka. W drodze na wschodnie wybrzeże zatrzymamy się w Manacor – majorkańskiej stolicy pereł. Sztuczne perły stały się jednym z głównych eksportowych towarów wyspy, a ich sława dawno wykroczyła poza Hiszpanię. Będzie okazja, by zwiedzić jedną z fabryk pereł, przyjrzeć się procesowi ich produkcji i dokonać atrakcyjnych zakupów w przyfabrycznym sklepie. Następnie dojedziemy już do miejsca, gdzie znajdują się jaskinie. We wnętrzach panuje stała temperatura, około 18 – 20 stopni, przez cały rok. Zachwycają przedziwne formy stalaktytów i stalagmitów, które podświetlone wydają się jeszcze bardziej okazałe. Wizytę w jaskiniach zakończy kameralny koncert muzyki klasycznej. Jest to szczególne przeżycie, gdyż koncert odbywa się na podziemnym jeziorze, po którym muzycy pływają na podświetlonych łódkach. Wycieczka kontynuowana jest w miasteczku Porto Cristo, gdzie w wolnym czasie będzie okazja, by podziwiać uroki wschodniego wybrzeża wyspy.
Vuelta isla
77 EUR dorosły
38,5 EUR dziecko
OBJAZD WYSPY Wyjątkowa okazja, by poznać piękno wyspy. Podróżujemy autokarem, pociągiem, tramwajem i odbywamy rejs statkiem. Mijając po drodze plantacje oliwek, zakładane jeszcze w czasach arabskich docieramy do najsłynniejszego na Balearach Sanktuarium Maryjnego w Lluc, w którym znajduje się otoczony kultem wizerunek Matki Boskiej. Adrenaliny dostarcza przejazd serpentynową „ trasą węża” przez najwyższe pasmo górskie Sierra de Tramuntana. Spektakularny jest 180-cio stopniowy zakręt, który ze względu na swój kształt nosi nazwę„ węzeł krawata”. W urokliwej zatoczce Sa Calobra mają Państwo czas, żeby popróbować specjałów lokalnej kuchni i odbyć spacer do drugiego, co do wielkości w Europie wąwozu Torrent de Pareis. Z pokładu statku podziwiać można wspaniałe, klifowe wybrzeże Majorki, wreszcie w Puerto de Soller lub w Soller, skosztować pysznego soku lub lodów pomarańczowych. Z okien zabytkowego tramwaju i pociągu oglądać można, natomiast nie tylko drzewka cytrusowe i palmy, ale także secesyjną architekturę „ a la Gaudi” miasteczka Soller.
Valldemossa 1/2 dnia
35 EUR dorosły
17,5 EUR dziecko
Valldemossa, uznana za najpiękniejszą wioskę w Hiszpanii, w której nasz wielki kompozytor Fryderyk Chopin spędził z ukochaną George Sand kilka zimowych miesięcy na przełomie 1838/39 roku. Zwiedzamy zabytkowe cele, gdzie przebywali zakochani, a także wsłuchujemy się w utwory Chopina, szczególnie preludium deszczowe, które powstało właśnie na Majorce.
Palma Aquarium południe
24,5 EUR dorosły
14 EUR dziecko
Wycieczka do multimedialnego akwarium to przede wszystkim okazja do dokładnego poznania wodnego świata. Od maleńkich żyjątek podziwianych pod mikroskopem, po wielkie rekiny, które prezentują się przez dwupoziomowe szyby. Najmłodsi zwiedzający mogą sami dotknąć chropowatej skóry rozgwiazdy i innych zwierzątek morskich. W akwarium min. meduzarium, najgłębsze rekinarium w Europie, amazońska dżungla z wodospadami.
Palma Valldemossa
52 EUR dorosły
26 EUR dziecko
Palma -stolica wyspy – miasto nowoczesne, tętniące życiem, ale kryjące w sobie ślady obecności wielu kultur na przestrzeni wieków. Już sam wjazd do centrum, z którego rozciąga się zapierający dech w piersiach widok na jachty i statki pasażerskie zacumowane w porcie, robi niesamowite wrażenie. W tle, na wzgórzu zamek, który dawniej pełnił funkcję więzienia. Wizyta w stolicy to okazja do zrobienia oryginalnych zakupów, odwiedzenia jednej z licznych cukierni, z lokalnymi wypiekami, czy zrobienia zdjęcia przy najstarszym „milenijnym” drzewie oliwnym. Z Palmy wyruszamy do miejsca szczególnie bliskiego sercu Polaków – Valldemossy, uznanej za najpiękniejszą wioskę w Hiszpanii, w której nasz wielki kompozytor Fryderyk Chopin spędził z ukochaną George Sand kilka zimowych miesięcy na przełomie 1838/39 roku. Zwiedzamy zabytkowe cele, gdzie przebywali zakochani, a także wsłuchujemy się w utwory Chopina, szczególnie preludium deszczowe, które powstało właśnie na Majorce.

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
18
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
25 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji