miniPRZEWODNIK EVIA


Przewodnik po Evii


Idealny
jeden dzień

Najpierw kawa w kafejce z widokiem na morze i góry w wiosce Steni. Jadąc drogą wśród lasów, zatrzymaj się gdzieś po drodze, by w piekarni kupić placek z fetą. Włócząc się po Evii, możesz natknąć się na małe plaże otoczone skałami. Wieczór spędź w jednej z wiosek na zachodnim wybrzeżu, delektując się dobrym jedzeniem i winem.

Atrakcje
turystyczne

PLAŻA
LEFKANDI

Dwukilometrowa piaszczysta plaża z tawernami położona pomiędzy Chalkidą i Eretrią.

KYMI

Miejscowość położona na wysokim klifie, skąd obserwować można wspaniałą panoramę Morza Egejskiego.

SMOCZE DOMY
DRAKOSPITO

Czyli domy w górach, zbudowane z kamieni, a nawet głazów. Nikt nie wie, jak wniesiono je na szczyt.

GÓRSKIE
WYCIECZKI

Ze względu na ukształtowanie terenu Evia jest idealnym miejscem dla miłośników trekkingu i pieszych wycieczek.

MIEJSCA, KTÓRE
WARTO ODWIEDZIĆ
CHALKIDA

To stolica wyspy. Współczesne, tętniące życiem miasto z nabrzeżem pełnym tawern i kawiarni. Można stąd obserwować ciekawe zjawisko pływów morskich. Warto odwiedzić twierdzę Karambamba – doskonały punkt widokowy. Warta polecenia jest też wizyta w miejscowym muzeum archeologicznym.

STENI

Malownicza górska wioska położona na obrzeżach Dirfis, najwyższej góry na Evii. Odwiedzających zachwyca dzika przyroda z górskim, rwącym potokiem.

ERETRIA

Miasto już w VIII w. p.n.e. było potęgą morską. Jego nazwa pochodzi od słowa „erepo”, czyli wiosłować. Dziś możemy tam podziwiać m.in. starożytny teatr, świątynię Apollina czy Izydy.


EDIPSOS

Jedno z najstarszych i najpopularniejszych uzdrowisk w Grecji, od czasów antycznych słynące z leczniczych źródeł. Dziś można tam podziwiać neoklasyczne sanatoria i centra hydroterapii świadczące usługi na najwyższym poziomie. Miasteczko zachwyca swoim położeniem – to idealne miejsce na długie spacery.

Galeria

Nasze
Hotele

Wycieczki
fakultatywne

Ateny - zachwycająca stolica
ok. 52 EUR dorosły
ok. 26 EUR dziecko
Zwiedzanie stolicy Grecji, jednego najstarszych miast, kolebki cywilizacji, filozofii i sztuki należy potraktować wręcz jak obowiązek. Na początek zwiedzimy Akropol, święte wzgórze. Monumentalne Propyleje, Partenon czy Erechtejon do dziś zachwycają miliony turystów swoim pięknem, elegancja, doskonałością. Potęga myśli technicznej starożytnych Greków w zasięgu wzroku. Postój na Kalimarmaro, antycznym stadionie, arenie pierwszych nowożytnych igrzysk olimpijskich. Podczas objazdu zobaczymy okazałe ruiny świątyni Zeusa Olimpijskiego widowiskową zmianę warty przy Grobie nieznanego Żołnierza na placu Syntagma, ateńską trylogię, czyli trzy najbardziej okazałe budynki XIX wieku – Akademia, Uniwersytet i Biblioteka Narodowa. Wolny czas w uroczej dzielnicy Plaka, położonej u stóp Akropolu na udane zakupy czy dobry grecki obiad w jednej z tawern. Wizyta w Narodowym Muzeum Archeologicznym, jedno z najciekawszych na świecie. Niesamowita, wciągająca podróż w czasie. Maska Agamemnona, sztylet mykeński, cykladzkie figurki Idole, amfora z Dipylonu, Frasiklia, Zeus z przylądka Artemizjon, Stela Hegesa to tylko kilka z eksponatów, które zachwycają, wzbudzają podziw i wzruszają.
Lichadonisia - ukryty raj
ok. 65 EUR dorosły
ok. 32,5 EUR dziecko
Rejs na Lichadonisia to idealne miejsce dla tych, którzy kochają zarówno plażowanie, jak i zwiedzanie. Kraina , która kryje tajemnice nawet przed samymi tubylcami, a przez Greków jest często porównywana do Karaibów. W trakcie rejsu zobaczymy zatopiony wrak statku z okresu II wojny światowej , doskonałe miejsce dla pasjonatów nurkowania i snorkelingu, a przy odrobinie szczęścia może uda się nam zobaczyć foki «Monachus Monachus», jednym z gatunków chronionych na świecie. Siedem małych wysp z krystalicznie czystymi wodami, niewielkimi zatoczkami i zielonym krajobrazem tworzą raj na ziemi w Północnej Eubei. Jest to niepowtarzalna okazja do odkrycia miejsca pełnego historii, różnorodnej fauny i flory oraz greckiej mitologii!
Chalkida nocą
ok. 25 EUR dorosły
ok. 12,5 EUR dziecko
Pierwszym punktem wycieczki jest lokalna winiarnia, która zdobyła wiele międzynarodowych nagród. W tym miejscu mamy okazje zapoznać się z technikami tłoczenia wina, jego przechowywania oraz skosztować lokalne trunki. W Chalkidzie zaczynamy od Zamku Karababa, skąd roztacza się przepiękny widok na zatokę. Jeśli szczęście nam dopisze obejrzymy unikalne zjawisko zmiany kierunku wody, która co 6 godzin zmienia kierunek i wiruje jak w pralce. Widoki to jednak nie jedyna atrakcja, jaka na nas czeka, w stolicy. Można tutaj beztrosko spacerować malowniczą promenadą podziwiając architekturę budynków mieszkalnych, Jednym z nich jest z nich jest zbudowany na skale Czerwony Dom. Z trzech stron otoczony morzem, w kształcie litery U jest prawdopodobnie najpiękniejszą częścią promenady Chalkida. Miasto jest też świetnym miejscem na zrobienie zakupów czy zjedzenie pysznej kolacji wzdłuż nadmorskiego bulwaru. Wieczorami stolica Evii tętni życiem a lokalne knajpki wypełnione są uśmiechniętymi ludźmi, którzy odpoczywają po kolejnym upalnym dniu.

Mapa

Standard All inclusive Przy plaży Klub delfinki Wyłącznie w Grecos Dziecko pobyt gratis lub zniżka MAX. Liczba os. w pokoju (w tym dorośli)*
*Dzieci do 2 lat nie wlicza się w maksymalną liczbę osób w pokoju

Gwarancja bezpiecznych wakacji

z Grecos

O nas
17
SEZONÓW
bezpiecznych
wakacji
PONAD
MILION
zadowolonych
Klientów
BLISKO
250
HOTELI
w ofercie
25 MLN PLN
sumy gwarancyjnej
wakacji